• yapılabilecek tüm ataklar gerçekleşti. türkiye'nin cds notu 540'lı seviyelere kadar çıkartıldı.

(yunanistan'dan 2 kat daha riskli bir durumdayız güya)

amerika birleşik devletleri başkanı twitter'dan amerika saatiyle sabah 6'da türk lirası güçlü dolarımız karşısında kayıpta diye tweetler attı.

ve dolar ulaşabileceği en yüksek peak noktasına ulaştı.

jp morgan gecelik dolar alımını bugünden itibaren durdurdu.

almanya ve ab'den türkiye'ye destek mesajları ciddi düzeylerden gelmeye başladı.

doların kar satışları başladığı anda herkes geçme kalma korkusuyla panik olarak satışa saldıracak.

rüzgar tersine esmeye başlamıştır.
  • (bkz: pick noktası)

daha yazılacak çok şey var da şimdi başıma iş almak istemiyorum. başlığı açan şahsın konu hakkındaki bilgisinin ne kadar sağlam (!) olduğu belli oluyor. aynen kanka, düşüş trendine girmiş dolar. her şey bitti, toparlandı ekonomi.

edit: bir sürü mesaj aldım, "peak noktası olmasın o?" diyenler var. ulan şunu da yazdırdınız ya ne diyeyim. biz de ona dikkat çekiyoruz zaten. başlık sahibi ekonomi hakkında ahkam kesip "pick noktası" demiş, ona işaret ediyoruz.

edit2: baslik sahibi hatasini duzeltmis. ilk actiginda "pick noktasi" yazmisti. hala bana "peak noktasi olmasin o?" diye mesaj atan gerizekalilar var. gercekten inanilmazsiniz. baslik sahibinin cakal gibi sessiz sedasiz degistirdigini haber verenlere tesekkur ederim, tek tek donemiyorum cunku ilginc bir sekilde patlamis baslik, 30-40 tane mesaj gelmis.

edit3: hala "peak noktası olmasın o?" diye mesaj atanların ironi yahut şakaçs gülmiksliği yaptığını varsayıyorum. umarım öyledir. yoksa gidişat kötü.

edit4: oğlum siz bela mısınız lan, üç yıl oldu hala mesaj geliyor. anladım, hata bende. hiç kızmayacaktım. şimdi inadına inadına yazıyorsunuz hehe.
  • pick noktası kadar bilgi dolu analiz.
  • hemen polisi arıyorum manüpilasyon var .
  • çok trendy bi düşüş olacak gibi duruyor o "pick noktası"ndan.

(bkz: düşmedi)
  • düşüş trendine girermi bilinmez, ancak piyasaları anlık rahatlatacak profesyonel hamleler gelmiştir.
  • papazın pick'iyle orantılı olarak değişen trend olmaktadır.
  • 00:53 itibariyle 6,88’ye cakilmistir. bu sene de dolar iyi dusus trendi yapti dedirten bir dusustur. allah kimseyi boyle dusurmesin.
    selam ve dua ile. amin.
  • sarı pipinin f 35 transferini dururması daha bi kaç saat önceydi.sağlı sollu ataklar daha bitmedi yani.daha halk bankası var.
hesabın var mı? giriş yap