• buzdolabı fişini söküyor ve her akşam başka bir arkadaşımda yemek yiyorum, telefonu bir ziyaret için gittiğim tanıdığın iş yerinde şarj ediyorum. ısınmak için tezim var yalanıyla kütüphanelerde sabahlıyorum.

gelecek yüzde 50 zamı da şu kalemlerden kısarak karşıliyorum, sayıyorum. öncelikle yiyeceğim yemeklerde kullanacağım baharatlardaki gıdadan tasarruf ederek karşılıyorum. mesela bedava belediye yemeklerinde verilen tuzları atmıyor ve tuz ihtiyacımı oradan karşılıyorum. sabahları dağıtılan çorbaları asla kaçırmıyorum. kıyafet için bit pazarlarını tercih ediyor ve giydiğim şık kıyafetlerin etkisiyle otostop çekme faaliyetinde duran araba sayısında inanılmaz bir artış yaşıyor ve ulaşım masrafını da bu şekilde hallediyorum. eğlence işini de yerden bulduğum taşlarla çelik çomak, lades kemiği gibi atadan kalma oyunları oynayarak hallediyorum ve belki de bu eskiye olan saygım nedeniyle devlet beni kamu yararına çalışan birey statüsüne çıkarıyor ve elektrik, su, gaz muafiyeti sağlıyor. evreka, bir taşla 15 kuş!

evet bir musibetten daha yara almadan çıkmayı başarıyoruz böylece. * *
  • (bkz: mezarda)
  • (kışın) bozulacak ürünleri balkonda tutup, buzdolabı kullanmamak.
    tost yaparken ocak üstü döküm aletten kullanmak.
    kettle ile su kaynatmayıp, ocakta ısıtmak.
    5-10 liralık giysileri makinada yıkamayıp yenisini almak.
  • ahaber: evde çok elektrik tüketmek ömrü kısaltıyor.
  • yalnız yaşayan kişi olarak, günlük ortalamam* 17kwh. yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.
  • arkadaşlar elektrikle ısıtma fonksiyonu kullanan aletler gavur gibi elektrik tüketir fırın, kettle, ütü ufo, elektrikli duş su ısıtıcısı vs. ampüller çok tüketmez fakat evde hala sarı ampul kullanıyosanız allah belanızı versin acilen değiştirip led alın çok dikkatli olayım diyosanız da fişte kablo bırakmayın o bile bi elektrik tüketimine sebep oluyor
  • hemen bir yolunu buluruz diye düşünmüşsünüz ama adam çarpmada siyasal islamcılarla başa çıkamazsınız.

150 kwh altı ancak beyaz eşya olmayan, akşamları 2-3 saat tek ışık yanan boş ev ise olur.
  • götünüze rüzgar türbini takın. sağlam osuran biriyseniz, günlük ihtiyacınız kadar elektrik üretebilirsiniz.
  • yazık bu millete yazık. bilim üretmesi sanat üretmesi gereken beyinler nasıl ucuz elektrik faturası öderiz diye kafa yoruyor. götümü hangi tuvalet kağıdıyla sileyim, benzini nerden alayım, at eti mi yiyeyim.

80 milyonun hayatını siktiler.
hesabın var mı? giriş yap