• aralarında benimde bulunduğum sözlük yazarlarıdır. 2016/ağustos celbinde gidilecektir. 28 temmuzda ise dağıtım yerleri belli olacaktır. insanların ağustos celbinde askere gitmeye çekindiğini öğrendim, yazı da görüyosun kışı da diyerek, hem ot yolunup hem kar küreneceğini söylerler. tecilimi bozdurduktan sonra 3 arkadaşımı daha ikna edip peşimden götürüyorum.

edit: e-devlette şu şekilde yazıyor; "ağustos 2016 sevk başvuruları 22/07/2016 saat 10:30'da başlayacaktır."
  • şu an asker olduğum için, edindiğim birkaç tecrübe ile yardımcı olabileceğim yazar kardeşlerdir(özellikle kastamonuya gidecek arkadaşlar). şimdiden hayırlı teskereler.
  • sakın bölük veya tabur komutanı habercisi, yazıcı veya viziteci olmayın. koğuşcu/silahı olun. asla görevden kaçmayın, usta birliğinizde devrelerinizle iyi geçinin.

biz mi yapalım bu saatten sonra gençler ?
  • benimde içlerinde bulunduğum sözlük yazarlarıdır.

bekle beni tsk geliyorum.
  • 361.kd olarak torunum olan yazarlardır.

bombok biyere gidiyorsunuz şimdiden ayıktırayım.

(bkz: ben mi yapayım)
  • "benimki kaçtı ya?" dediğim durumdur. aradan 15 yıl geçince insan biraz şey ediyor tabii.
  • vay anasını ya geçen sene bu zamanlar ben gitmiştim, 360 kd dedenizden selamlar. kıbrıs'a düşenlerinize allah sabır versin, güneş kremi alın mutlaka. 14. zırhlı tugay'a düşen varsa yeşillendirsin.
    süper yazarlar.
  • adettendir: (bkz: ben mi yapayım)

gidin siz gidin. yalnız rica ediyorum dönünce ekşiye gelip komutana hocam dedim bik bik şeyler yazmayın. yaratıcı olun az, hocama gülmüyor kimse.

hayırlı teskereler dilediğim yazarlardır kendileri.
  • başlığı görünce 3.5 sene kadar geri gidip bir garip hissiyata kapıldım. öyle ki 2013'ün nisan celbinde 351 kd olarak gitmiştim. zaten statü değişmeden önceki son celptik biz. yani bir devir bizle kapandı. 157 gün askerlik yapan son kısa dönem olarak bir hayli şanslı hissetmiştim kendimi :) bir de o zamana dek tek sayılar düzeninde giderdi celpler. 347,349,351 şeklinde yani. dolayısıyla 364 rakamını görünce şaşırdım bi an :) neyse arkadaşlar, çok takmayın kafaya. en iyisi de en kötüsü de bir şekilde geçiyor. bende o zamanlar hemen her gün bu sayfalardan yorumları okur, yapanlardan bilgiler almaya çalışırdım. fakat kafa karıştırmaktan başka işe yaramıyor. askerlik yaptığınız yere ve komutanlara göre standartlar ve koşullar çok değişir. bunu asla unutmayın. dolayısıyla kimsenin askerliği kimseninkine benzemez. herkesin ki farklıdır. bir de anlatılanların %80'i palavradır. o yüzden herkesin her anlattığına inanmayın. sadece şunu söyleyebilirim, kısa dönemler her zaman komutanlar tarafından daha çok sevilir ve bazı konularda onlara daha itimaslı davranılır. genellikle de kıyak görevler kısa dönemlere verilir. çünkü aklı başında adamlara gittiğiniz bölükte çok ihtiyaç olacak. bunu gider gitmez anlayacaksınız zaten. bir de naçizane tavsiyem uzun dönem arkadaşlarınıza tepeden bakmayın sakın. aralarında çok cahiller, hiçbir şey bilmeyen, hatta okuma yazma dahi bilmeyenler olacaktır. ne olursa olsun onları anlamaya çalışın. sohbet etmeye, iletişim kurmaya çalışın. bunu başarabilirseniz şayet hepsi sizi aşırı sevecek ve saygı duyacaktır. öyle ki, 90 kişilik bölükte herkesin rdm diye dışladığı, sürekli probemler yaşadığı arkadaşlarımızın bile en çok sevdiği, bir çok derdini anlattığı, gün içerisinde saatlerce sohbet etmeye çalışıtığı ''hoca'' diye bağrına bastığı tek kısa dönemdim. allah var, birkaç istisna dışında hiçbir terbiyesizliklerini ya da saygısızıklarını da görmedim. bilakis çok iyiliklerini gördüm. dolabımın kilidine kadar oturup monte ederlerdi :) velasıl kelam bir şekilde geçip gidecek, döndükten sonra aradan biraz zaman geçince de askerlikle alakalı hiçbir şey hatırlamayacaksınız zaten. hepinize şimdiden hayırlı tezkereler. allah yardımcınız olsun..
  • (bkz: şafağını bil lan) 360 kd.bilkent gata
    beyler devrecilik mi yapalım illa hadi bakalım ben mi gideyim
hesabın var mı? giriş yap