• koronalı günlere özel nasıl yarı mesajlı yarı duygusal bir şey çekebiliriz derken ortaya çıkmışa benzeyen reklam. müşterisine "siz sakın evden çıkmayın kronik rahatsızlığınız da var çünkü" diyen masalsı çalışanlar var reklamda.
    bu kadar samimiyet çok geldi. maskemi taktım ağlıyorum şu an.
  • "her türlü sizi becermeye devam edeceğiz, virüs mirüs fark etmez". demek istemiş olabilecekleri reklam.

not: bu arada izlemedim, tv açmıyoruz evde. ama tahmin edebiliyorum nasıl bir şey olduğunu.

edit:imla
  • çayımı aldım içiyorum karşınızda diyen bi hanım var..nasıl bir standartlarından ödün vermemek o öyle..halkla ilişkiler çalışması mı yapmak istemişler bilmiyorum ama sıvamışlar..aklıma doktorlar, polisler, tezgahtarlar geliyor. günlük 2 maskesi var diye, boşa gitmesin diye çıkarıp yemek yiyemeyenler..kızını 1 ay sonra görenler filan.

özetle halka hiç yakın olmamış bir çalışma.
  • eski bir akbank çalışanı olarak şunu rahatlıkla söylüyorum. gün gelir bu corona olayı biter, evde çalışanların hedefleri tutmadıgı (!) için işten çıkarılır.

bu arada reklamda görüşülen kişiler muhtemelen premium müşteri. yoksa ailesi hakkında o kadar detay bilemezler muhabbeti de uzatmazlar.
  • reklamda abartılan bir durum yok. eğer 1e1 bankacılık müşterisi iseniz hem şubeden hem de genel merkezlerinden sizinle gayet yakından ilgilenen temsilcileri oluyor. onlarla o kadar uzun zamandır konuşuyorum ki her ay bunlara benzer diyalogları ben de kendileri ile yaşıyorum. tüm emekçilere ve emeği geçenlere selam olsun...
  • bu reklamı görünce benim aklıma akbankın evden çalışma için yeterli altyapısı olmadığından çalışanlarına idari izin vermesi geldi. garanti bankası ise evden çalışmaya anında ve neredeyse sorunsuz geçiş yapmıştı.
  • çok sempatik gelmiştir bana. hep kadınlar oynuyor ama ahahaha. etkilendim reklamdan tüm hesaplarımı akbanka taşıdım.
  • akbank çalışanlarından korona olmayan ne kadar kişi kaldıysa reklama koymuşlar sanırım.
  • 2008 krizini bahane edip akbanktaki işimden çıkarılmam aklıma geldi aynı yıl akbank en karlı banka olduğunu ilan etmişti.
  • reklamdaki diyaloğun tercümesi:

"kendinize dikkat edin, sizin bir de kronik hastalığınız var. kredi borcunuzun daha 24 ay taksidi kalmış. siz geberirseniz biz bu parayı kimden alacağız? aman kendinize dikkat edin sakın ölmeyin!"
hesabın var mı? giriş yap