• maryland'in sophomore senesine girmiş olan 1993 doğumlu ukrayna vatandaşı pivotu.

sezonun başlangıcına kadar kendisi pek fazla ilgi çekmiyordu ancak nerlens noel'e karşı iyi 23 sayı 12 ribaundluk performansından ve bir uzundan beklenmeyen hücum repertuarından, yazı mükemmel geçirdiğinden ötürü büyük ilgi çekip 2013 nba draftı'nda ilk beşten seçilebileceği konuşulmaya başlandı.

alex len vs kentucky:

http://www.youtube.com/watch?v=iknkniuycic
  • hafif andrew bynum gibi, dengesiz gorunuyor ama yumusak ve dengeli.

draft sansi hakkinda atilip tutuluyor su sira, biraz balon oldugunu dusunenler var ama benim bildigim nba bu yumusaklikta 2.16'lik bir uzunu fazla uzun etmeden draft eder. 10.siraya duserse oklohoma city thunder'a yar olma durumu var. o da heyecan verici olsa gerek. ama tahminim kalmaz 10. siraya bu garip oglan.

http://www.sportando.net/…ould-be-a-draft-bust.html
  • (bkz: alex len mq)
  • markieff morris takaslandıktan sonra tyson chandler'ın yanında ikinci pivot gibi ya da 4 numarada oynamaya başlayan oyuncu. orta mesafesi çok net olmasa da var, hücum repertuarı fena sayılmaz, iyi ribaundçu, savunmada çok sert sayılmaz ama iyi yer kaplıyor.

son 5 maçta 35.6 dakika 20.4 sayı 14.4 ribaund 1.8 asist ortalama yaptı. bunları da ortalama 6.2/14.8(%41.9) 2 sayı, 8/10.8(%74.1) ile gerçekleştirdi. sahada kaldığı sürede sadece 3 faul ortalaması ile oynaması da enteresan geldi tabi.

şu son 5 maçı ele aldığımızda ortalama 10.8 serbest atış kullanması en dikkat çekici yönü. sezon geneline baktığımızda 1.sırada, maç başına 10.4 ft atan harden; 2.sırada 10.3 ft ile demarcus cousins, 3.sırada ise 8.5 ft ile derozan var. eğer alex len cidden böyle giderse 20-10'luk bir pivota dönüşebilir, ki bu phoenix için önümüzdeki sezonlarda çok çok büyük bir şey olur. enteresan geliyor bana hala ama bakalım ileride ne olur.
  • bazı mock draftlarda 1. sıradan seçileceği öngörülmüş. aynı tarihli başka bir sitenin öngörüsünde de 9. sıradan gideceği tahmin edilmiş. en üst sıralarda böyle bir dalgalanma gördüğümü hiç hatırlamıyorum.
  • bileginden ameliyet olmus ve 4-6 ay arasi parkelerden uzak kalacak 2013 lottery pick adayi pivot.
  • (bkz: alex ulen)
  • süresini ve istatistiklerini bu sezon biraz düşürmüş olsa da ben hala kendisine güveniyorum. burada marcin gortat olsa iyi işte denilmiş, bence gortat 'tan çok daha iyi olacak. şu an oldukça yanlış bir organizasyonda kendini göstermeye çalışıyor, tek sorunu bu. bu yaz kendine doğru düzgün bir franchise bulduğunda insanlar buralara bambaşka şeyler yazıyor olacak. 15/16 sezonu bir spurs - suns maçında 2 defa boban marjanovic'in üzerinden smaç basmışlığı var. o sezon marjanovic'e korkudan elleşen dahi olmamışken, bu adam tek maçta 2 defa adamı şok etti. bence iyi bir potansiyeli var.
  • bomboş bir oyuncu. iyi yapar diyebileceğin bir vasfı yok. bazen hücum ribaundlarında kıpırdanır. bu sezon serbest kalıyor. suns'ın onu kadroda düşündüğünü de zannetmiyorum. kim ister ondan da şüpheliyim.
hesabın var mı? giriş yap