• mplayer project tarafından üretilen kazara elime düşmüş gayet işlevsel bir istediğin videoyu istediğine çeviren program. gayet türkçe çıktı huzurumuza. internetten filan da indiriyormuş bişeyler, denemedik. gnu lisanslı...

creative zen mozaic içinden çıkan ripperla birlik olup hiç aklında hayalinde riplemek olmayan kimseleri dahi dahi ripçi ilan edecek kuvvette.

matroşka diyor, divx diyor... bismillah...

http://www.mplayerhq.hu/design7/news.html

ahan da pro'su: http://www.any-video-converter.com/…ion-compare.php
  • çok sade bir program. telefona dizi/film atmak için kullanıyorum, altyazı desteği falan, gayet hoş.

ama dönüştürme işlemi oldukça uzun sürüyor. benim pc'nin oldukça eski olmasından mı kaynaklanıyor, yoksa tüm bu convert programları aynı şekilde mi çalışıyor, bilemiyorum tabii. neredeyse dizi/filmin süresi kadar, dönüşmesini bekliyorsun, o açıdan can sıkıcı.

ayrıca cpu'yu tavana vurduruyor. dönüştürme işlemi yaparken pc'de başka herhangi bir işlem yapmak olanaksız, yaparsanız kitleniyor, kaldırmıyor makine. bu da tabii bilgisayarım eski olmasından kaynaklanıyor olabilir, muadili diğer programları denemek lazım.
  • dönüştürme yaparken ses video zamanlamasını bozan format dönüştürme programı. beleştir, kullanması kolaydır. kısa videolar için ideal.

edit: (bkz: format factory) candır.
  • total video converter'den daha kullanışlı bir program bana göre.
  • harikulade bir medya dönüştürücüsü. severek kullanıyoruz.
  • gigabyte boyutunda bir mpg video dosyamı, megabayt boyutunda flv formatına dönüştürebilen bir video dönüştürme programı.
  • son sürümünün arayüzü bok gibi olan video dönüştürücü.
  • şu ana kadar kullandığım en dertsiz tasasız video/audio dönüştürücü.
  • x264, h264 codecleri için gpu hızlandırma kullanarak ciddi bir hız farkı yaratıyor diğer converter programlarına göre. ama gördüğüm kadarıyla verdiği en yüksek ses çözünürlülüğü 160kbps aac. bu da demek oluyor ki live konserlerin ses kalitesini çamurdan hallice seviyeye kadar düşürüyor.
hesabın var mı? giriş yap