• alıp da memnun kaldığım tek apple ürünü.. çoğu kullanıcısına göre de en gereksiz ürünü.. böyle bir tezat var.

kesinlikle çok hızlı, uygulamaları güzel, beni tv içindeki hantal sistemden şıp diye kurtardı. şükür çektim valla.
  • ios, macos, watchos da turkce siri varken neden apple tv ve homepod da turkce siri yok? teknik olarak mumkun gibi gelen birsey icin apple neden diretiyor
  • kisa bir süredir kullandigim cihaz. genel olarak memnunuz fakat acilista apple tv uygulamasindan gelen film önerilerini kaldirmanin bir yolunu bulamadim. apple tv uygulamasini da kaldirtmiyor tabi ki :) ama orda her actigimizda cildirmis ayi diye bir filmin fragmanini görmek hos olmuyor. cocuga cizgifilm acmak icin aleti acinca aceleyle gecmeye falan calisiyoruz.

bir yolunu bilen varsa yesillendirsin.

edit: uygulamayi en alta tasiyinca cözüldü. en üst sirada olanin daha dogrusu üstünde bekledigin uygulamanin ön izlemesi dönüyormus. tesekkürler mesajlar icin baya da kullanici varmis sasirtti.
  • eski dandik televizyonumu değiştirmeme gerek kalmadan harika bir tv deneyimi yaşamamı sağlayan cihaz ama bazı gariplikleri de yok değil.

iki konuda malumatı olan aydınlatırsa sevinirim.

1. youtube uygulamasında uzun zamandır yorumlar görünmüyordu. sonradan bir güncelleme ile yorumlar görünür oldu. şimdi tekrar kayboldu.

2. iphone üzerindeki apple tv remote uygulaması ile tv’nin sesi kontrol edilemiyor. apple forumlarında da bu konuda çok sayıda şikayet ve soru var ama ortada bir çözüm yok.

edit:
    1. sorun muhtemelen youtube uygulaması ile alakalı ve güncelleme ile çözülmesini bekleyeceğiz.

2. sorun şöyle çözüldü. hem tvos’u hem de ios’u public beta 17 sürümüne güncelledim. akabinde settings>remotes and devices>volume control ayarını “hdmi (tv)” yaptım ve iphone üzerindeki apple tv remote uygulamasından hem ses açma kapama hem de mute butonları direkt televizyonu kontrol edebildi. önceki hali “auto” idi ve çalışmıyordu.

benzer sorunu yaşıyorsanız güncelleme yapmadan önce de volume control ayarını “hdmi (tv)” moduna alarak bir denemenizi öneririm.
  • bu cihaz üzerinden satın alınan&kiralanan tüm filmler 4k mı oluyor? bilen biri yanıtlarsa sevinirim.

edit: cogu film 4k degilmis, itunes'da gosteriyormus.
  • bu cihazi kullanip da benle ayni sorunu yasayanlar var mi merak ettigim.

bir heves gecen sene cikan 2022 128gb ethernet modelini aldik seviyoruz da ama daha dogru durust kullanamadan kumandasinin pili yalan oldu.

her kullanmak istedigimizde kumandayi sarja baglamak zorunda kaliyoruz yoksa calismiyor.sarjdan cikarinca aninda bitiyor. tv ile kullanirken tv kumandasini kullanabiliyoruz ama projektor ile kullanirken tv aktif olmadigi icin tv kumandasini kullanamiyoruz. her seferinde sarja baglamak ve acilmasini beklemek cok sinir bozucu. daha kac aylik alet.

boyle bir sorun yasayip cozenler olduysa duymak isterim....

edit: ilginize teşekkürler arkadaslar support appinden randevu aldim goturecegim kumandayi. garanti kapsaminda degistireceklerdir muhtemelen.
  • sürekli televizyon, dizi, flim izliyorsanız. televizyonların uygulama geçişlerindeki yavaşlık sizi bunalttıysa alın. cihaz uygulama geçişlerinde görüntü kalitesi olarak iyi iş çıkarıyor. ama arada televizyon açan biriyseniz borsadan hisse alın daha iyi.
  • alıp almama konusunda karar veremediğim teknolojik cihaz.

apple tv plus içeriğindeki 4k filmleri izlemek için, bu cihazı almam şart mı? yoksa tv deki apple tv plus uygulamasından 4k olarak izleyebilir miyim?

bilen varsa lütfen yeşillendirsin. black friday bitmeden karar vereyim.

edit: apple tv plus değil, televizyonda bulunan apple tv uygulamasındaki 4k filmleri izlemek için.
  • problem:
    nadiren de olsa apple tv kullanırken televizyondan ses gelmiyor. normal tv açınca seste problem yok ama apple tv ile televizyon ses çıkışı arasındaki bağlantıya bir şey oluyor. özellikle bluetooth kulaklık bağlanılan gün sonrasında.

ses ayarlarını kurcaladım bayağı ama düzelmedi. apple tv yi ve televizyonu kapatıp açtım, hdmi girişini değiştirdim ama yok.

çözüm: televizyonun fişini çekip tekrar taktım ve ses geldi. bu kadar.

benim tv vestel bu arada. tahminim fişi çekip takınca gerçekten televizyonu yeniden başlattı ve apple tv ile ses bağlantısı düzeldi. kumanda ile televizyonu kapatınca bekleme moduna alıyor.
  • youtube uygulamasında bir video açıkken tv'yi kapatırsanız, tekrar açtığınızda video asla devam etmiyor. yıllardır kullanıyorum böyle bir sorun yoktu.

yukarda birisi daha yazmış bazen tv'yi açınca ses gelmiyor. sounbarın modunu optik kabloda auxa alıyorum öyle düzeliyor sanırım optik girişle alakalı bu durum da. ancak böyle bırakınca da tv'yi açtığımda soundbar otomatik açılmıyor.

arada bir uygulama fark etmeksizin kendi kendine videoyu durduruyor. sesi kapatıyor. herhalde alt komşumun falan kumandasıyla sinyal karışıyor diye düşünüyorum bunu da.

senelerdir düzgün çalışan şey ilk defa bu kadar büyük güncelleme alınca saçmaladı. bu sorunlara çözümü olan varsa lütfen yeşillendirsin.
hesabın var mı? giriş yap