• askerlikten yırtmak isteyen hatta yırtan vatan hainleridir.

~ gecen hafta en kotulenmis. halbuki,

(bkz: seninki de yırttı mı/@perer)
  • en az beş buçuk ayını saçma sapan işler yaparak geçiren vatan hainleridir.
    askerliklerini yapıp geldikten sonra askerliği yük değil, ömürlerinden çalınan süre olarak görürler.
  • askerliği yük haline getirenlerden daha az hainlerdir.
  • vatan haini sıfatına sahip ya da bu sıfatı kendilerine yakıştırabilecek kişilerin pek çoğu askerlik hizmetini yapmış olduğundan pek de doğru bir önerme değildir.
  • -okul ne zaman bitiyor?
    -kısmetse bu sene ama askerlik sorunu olduğu için uzatıyorum.

-ne zaman evleniyorsun?
    -kısmetse bu yaz ama askerlik sorunu olduğu için belki seneye.

-ne zaman bir iş bulacaksın?
    -kısmetse bulucam ama askerlik sorunu olduğu için iş bulamıyorum.

-ne zaman kız istemeye gidiyorsunuz?
    -kısmetse şu sıralar ama askerlik sorunu olduğu için ailesi kızı vermiyor.

askerliği 'sorun' olarak gören bir ulusun bunu yük görmesinden daha doğal bir durum olamaz.
  • kendisine vatan haini diyenlere götüyle gülen mantıklı kişilerdir. ne mutlu ki %95'ini oluşturuyormuşuz ülkenin, geleceğimiz için umutlandım şimdi.
    ben bu cephe olayını anlamıyorum, ne cephesi arkadaşım, cephe dediğin yer güneydoğu mu? kurtuluş savaşı var da bizim mi haberimiz yok. cephe diye aklına kazıdığın yerde savaş yok, godamanların rant kavgası var (eğer kasıt güneydoğu bölgesi ve pkk ise tabi) hala anlayamadın mı vatan sever insan. bir avukatı, mühendisi, doktoru vs. askere alıyorsun sonra yaprak süpürtüyorsun adama 6 ay boyunca bu mu vatan savunması? askerlik tamamen olmasın diyen yok ama bu derece büyük mantıksızlıklarla dolu askerlik görevinin vatan savunması olduğunu söylemek, bunun yük olduğunu görenleri vatan haini ilan etmek biraz...neyse ben bişey demiyorum.
  • izmarit toplamaktan kaçanların üzerine yapışan etiket.
  • askerliği yük olarak görmeyen vatan hainlerinden daha onurludurlar.
hesabın var mı? giriş yap