• şu anki türkiye ye bakınca bir kadın olarak, dolabımda duran tüm şortlar, etek, elbiseler!!?

ben bunları zamanında istanbulda nasıl giymişim, nasıl korkusuz otobüslere binmişim, hayret..
  • ilkokula giderken annemin "seneye de giyersin" temelli alışverişi olan yeşil bir montum vardı. hatta yeşil değil haki. bu kelimeyi ve rengi öğrenme sebebimdir mont aynı zamanda. öyle küçüktüm yani. ben bu montu ortaokul da dahil 4-5 sene giydim.

geçenlerde eskileri karıştırırken montu buldum.

şimdi siz sanıyorsunuz ki, montun tipi dandik vesaire değil mi? yok gayet güzel bir mont.

neyse dur bi geçireyim üstüme dedim. 27 yaşındayım. giydim ve büyük geldi. büyük geldi lan bildiğin.

nasıl giydim ben bu montu o zamanlar. fırat gibi dolanmışım yıllarca heyhat kendimi karizmatik sanırdım.

anne son söz sana.. seneye de giyersin dediğin montu yarım yüzyıl boyunca giyebiliyorum. teşekkürler annecim benim. saçlarımı da hep yana tarardın ses etmezdim. canın sağolsun seni çok seviyorum.
  • (bkz: bolero)
  • babam yüksek belli, bacakları bol, paçası ise dar açık mavi renkli bir kot pantolon almıştı. üzerine rengarenk kazağımı da belinden içeri geçirip giymiştim. en alta da spor ayakkabı olarak, o zamanların çok modası konçlu ve beyaz temalı ama rengarenk desenli bir basketbol ayakkabısı (tabii ki ipleri bağlı değil ). saçlar italyan (ense kısmı nispeten uzun) idi. hatta bi bayram zamanı abartıp kollarını dirseğime kadar katladığım bir spor ceketle bayramda kız tavlamaya çıkmıştım...

..ve evet, o kadar karizmatiktim ki(!), bu halimle fotoğraf bile çektirmiştim.
    (sonradan akla gelen ekleme: gözlerimde kolormatik gözlük de vardı amk ya)
  • siyah pelerin. evet bir ara gotik takılıyordum* alsancak semalarında siyah pelerinimle ve siyah pantolonumla içiyordum full time. abv ergen ben.
  • zamaninda imrenilerek giyilen; simdilerde ise ulan nasil giymisim diye sasilan seyler/kiyafetlerdir. insanlar degisir; moda da. kesinlike;

oduncu gömleğinin altına giyilen boğazlı kazak favorimdir benim. nasil giymisim lan? biz boyle pisik olduk iste...

(bkz: oduncu gömleğinin altına boğazlı kazak giymek)

ha bir de su var ;

(bkz: yandan çıtçıtlı adidas eşofman altı)

hatirladim ve bir gulme geldi...
  • bunun bir değişiği de bir şeyin yeni modası çıkınca eskisinden tiksinip, yine eskisi moda olunca öbür eskisinden tiksinmek.

ben üniversitedeyken dar paça pantolonlar yeni moda olmuştu, düz paça pantolon giymekten tiksiniyorduk; sonra düz paçalar moda oldu, dar paçadan soğuduk.

ya da işte düşük bel moda oldu, hemen düşük bel pantolonlar aldık, yüksek belden tiksindik; sonra yüksek bel moda oldu, oha ne kadar havalı duruyor diyip düşük bel pantolonları çöpe nasıl fırlatacağımızı şaşırdık falan.

kimbilir seneye neye gıcık olcaz :)
  • tek geçerim :

(bkz: mirkelam pantolonu)
  • converse ayakkabı..

herkeste var diye giydik, ne saçmaymış. daha berbat bir tabanlı ayakkabı görmedim.

ayak düşmanı.

ha bir de çirkin..
  • dar, boğazlı kazak.
    öldürsen giyemiyorum şu an. gırtlağımı sıkıyorlar sanki.
hesabın var mı? giriş yap