• 1.90 boyunda iki adam istedikleri bölümü de oldukça matrak geçmiş program. adam yeğenini aradı, 25 dakikada kahveden iki tane yarma gibi adamı kaptı geldi çocuk. helal dedim.

-1.90'ın üstündesiniz?
    +evet abi üstündeyiz.
    -gelirken ne düşündünüz?
    +valla kesin kavga var heralde dedik. koşa koşa geldik.
  • elemandan 30 dakika içinde kızıl saçlı bir kız bulmasını isterler. ödül 3 bin ytl. eleman suphi isimli arkadaşını arar.

+suphi naber? ben robert. abi bana çok acil kızıl saçlı bir kız lazım.
    -ne? şaka mı yapıyorsun?
    +abi acil lazım. senin kız kardeşin kızıl değil miydi?
    -evet de bir pislik yok değil mi?
    +abi işin ucunda para var. hem zaten 5 dakikalık bir işim var. sana da bin ytl veririm.
    -abi sen ne diyorsun?
    +hadi abi vaktim azalıyor. bak sadece 5 dakikalık bir iş. kız kardeşini al gel.

neticede suphi kız kardeşini getirir.
    ortalama bir türk erkeği bu diyalog sonunda olay mahalline silahla giderdi ama olmadı işte.
  • çok ilginç diyaloglar yaratan bir tv programı. beklenmedik teklifler ve beklenmedik fikirler..

yarışmayı sunan hanımefendi bir parkta bir beyefendiye yaklaşır ve ikna kabiliyeti, sevilen kişi olup olmama ve arkadaş çevresi açılarından yarışmacıyı sınar. olumlu yanıtlar alınca da söze girer:
    ...

- evet bu özelliklere sahipseniz yarım saat içinde buraya bir kızıl saçlı kadın getirmeniz gerekmektedir..
    - tamam deneyelim şansımızı..
    - var mı böyle arayabileceğiniz biri?
    - ee evet var tabi.. mustafa var onu ararım şimdi..
    - ?!

işte bu andır ki mustafa kimdir ne iş yapar şak diye anlıyoruz hemen... yarışmacıya da başarılar diliyorum. zira kazanacağı muhtemel 3.000 ytl yi bu akşam çarçur edecektir..
  • albümü olan bir sanatcıyı 1 saatten az bir zamanda getirebilen sahilde gezen elemana hayran bırakan bir yarışma programı,direkt müptela olunası.insanların gerçekten cevre ve kabiliyetini çözebiliyorsunuz.misal bir adama ikna kabiliyetiniz falan dediler, getiririz herhalde farketmez dedi ve uzun hava kaseti olan bir abiyi getirdi elamanın kız kardeşi helal olsun demiştik. bir görevde ise bir eleman 2 tost bir ayran bile getirtemedi, 2 tost bir ayran getirteceksin arıyor arkadasını karnım acıktı falan diyor halbuki ne gerek var ben olsam direkt ararım her sabah tost söyledigim büfeyi, derim ki abi şuradayım beni biliyorsun bin motora getir + 300 ytl de para sana ama yarım saate getireceksin,bak nasıl geliyor.

bir arkadasımla kurduk tezgahı şimdi çevrilmeyi bekliyoruz orada burada ,direkt kazanacagız. geçen düşündüm mesela bize 10 tane erkek sözlük yazarı getireceksin deseler nasıl getiririm. sonradan aklıma geldi arkadası ararım şunu derim " abi,başlık aç ortaköy meydana yarım saat içinde gidebilene kızlar teklif ediyormuş" dolar taşar zannedersem meydan.

(bkz: üniversitede kızlar teklif ediyormuş)
    (bkz: kişisel entry)
  • zekice diyaloglara sahne olan program *. . .

--- spoiler ---
    yarışmacılardan birinden bir adet ramazan pidesi istediler,hemen arkadaşını aradı tabi ki yarışmacı,ikna etmek zor tabi her zaman ki gibi . . .

-abi bir tane ramazan pidesi al gel,ben iş yerinin onundeyim
    -la olum napcan bu saatte ramazan pidesini
    -abi bosver sen gel,cok onemli abi,hemen al gel tamam mı?
    -la oğlum şaka mı yapıon la,nerden bulayım şimdi ben sana
    -abi lutfen,ölum kalım meselesi!!
    -olum bak oyunsa cok kotu olur
    -abi hemen ramazan pidesini al gel sana bir milyar vercem ,hemen al gel hadi
    -olum 2 tane pide getiriyim, 2 milyar ver !!
    --- spoiler ---
  • gecenin bir vakti güldürdü beni.
    mehmet abi diye bir halk kahramanı buldu defne ablamız, bir arkadaşını ara dişçi getirsin dedi. aradı adam ama arkadaşı süper işte, para sorun değil sen atla gel diyo mehmet abi'ye. ille de getir diye tuturunca "tamam ulan" demesin mi, hay sen çok yaşa.
    buldu getirdi dişçiyi amcamız, ama kamera mamera umurunda değil, kızıyor mehmet abi'ye "dişçi senin ayağına gelmez, sen dişçiye gidicen" diye.
    işin aslını anlayınca bu sefer de "demek kandırdın beni haa" diyerek adamın omzuna bi tane indirdi ki işte bu samimiyet, işte bu kendi aleminde yaşayış bütün semih kaplanoğlulara, nuri bilge ceylanlara, zeki demirkubuzlara örnek olsun.
  • sevgililer günü öncesi genç bir çiftimizin ayrılığına vesile(!) olmuş program.şöyleki:defne kızımız* metrocityde bi genç kızı yakalar,sevgilisini arayıp kalpli pasta istemesini söyler.kızcağız kendinden gayet emin arar sevgiliyi.ama o da ne..sevgili nişantaşındadır,yarım saatte yetişemem ben,sana sonra doğumgününde alırım falan gibi bahaneler üretir.isteği yerine getirilmeyen,biraz da şımarıkça kızımız iyi o zaman ayrılalım,ya pastayı getir ya da arama beni bi daha der.sevgili de gayet sakin iyi peki sen bilirsin der.hanım kızımız sinirden alı al,moru mor telefonu kapatır.defnenin suratı bi şekillere girer,ortamı yumuşatmaya çalışır..ama sanırsam,sonrasında ayrılmasalar bile çok pis kavga etmiştir bu çiftimiz.
  • çok keyifli bir program. benim için pazar günlerimin neşesi haline gelmiştir şimdiden.

- hede* abi, bana pazusu 40 cm bi erkek lazım. tanıdığın biri varsa hemen taksiye atlasın gelsin. (yarışmacı bayandır bu arada.)
    - ne için lazımdı?

gibi harika diyaloglara sahne olmaktadır..
  • fransa'dan parça bekleyen arızalı forklift misali hantallaşmış emsallerinin aksine; elektrik saçan, sıçratan ve doğal kalan program.
    şen dakikalar..
  • profilo alışveriş merkezinde defne joy foster ve tv8 kameramanını görmemle katılmaya çok yaklaştıgım bir yarışma programı. kadının ve kameraların etirafında 1 saat gezinmeme rağmen yine de biri çıkıp, arkadas cevreniz geniş midir? ikna kabiliyetiniz güçlü müdür tarzı sorular sormadı ama ben inat ettim, ekibi hazırladım her türlü istege hazırlıklıyım,bekliyorum.

(bkz: mudur mudur mudur)
hesabın var mı? giriş yap