• sec davalarından bir şey çıkmayacak gibi sanki. gary gensler'ın kendisi bile eth'in ne olduğuna karar verememiş hala. yargıç etherium'un security mi yoksa commodity mi olduğunu soruyor. gary'nin verdiği cevap (düştüğü komik durum demek daha doğru olurdu ya neyse)*

security market: şirket hisse senetlerinin alınıp satıldığı borsa.
    commodity market: petrol, buğday, mısır, altın, gümüş vs gibi emtiaların alınıp satıldığı borsa.

abd yasalarına göre btc commodity olarak tanımlanmış durumda.
  • hic birsey yapmayip beklenti satarak dunyanin en degerli 12. varligi oldu. en cok pazarlandigi yuksek enflasyon senaryosu gercek oldu abd ve avrupa hayatinda gormedigi enflasyon rakamlari gordu. bu noktada parlamasi ve kehanetini yerine getirmesi gerekiyordu ama o onun yerince cakildi. hee diyorsaniz hukumetler buna izin vermedi vs.. ok yim ama bu yine bitcoin in basarisizligi. nasil kk istifa diyorsak ayni mantik. sen ilk ciktigin gunden beri bu felaket senaryosunda en basarili yatirim araci olmakla kendini pazarladin, bu kadar beklentiden sonra birak yukselmeyi cakildin.

bu saatten sonra artik gunluk hayata etki eden elle tutulur bir etki ile gelmesi lazim.
  • hatirlarsaniz gary, amerikadaki bankacilik krizi oncesi busd'yi security ilan edip, bankacilik krizi ile birlikte cryptoya para gecisini onlemek istemisti ve bunda da kismen basarili oldu. simdi tokenlara saldirmasinin sadece tek bir nedeni olabilir, bankacilik krizi v2 loading... ve yine mevduatlardan cikan paralarin kriptoya kaymasini istemiyor.
  • bunu ne beeeee

ne lannn bu
  • kan gölüne dönmüş. azalarak bitecek gibi duruyor.altcoinlerin anası sikilmis. daha dün long açan arkadaşa bak bu 25800'e göz kırpıyor dikkat et. pozisyonlarini kapatip short aç ya da paranı bir şeye yatırma demiştim. umarım dediğimi yapmıştır. (çoğunlukla tutturuyorum ama marjin piyasadayken tutturamiyordum. demek ki bu işte başarılı olmanın yöntemi ben sikildim siz sikilmeyin mertebesine erismekten geçiyor.)

ekleme: total market sadece 52 milyar dolar düşmüş. bu çok büyük bir kayıp değil ancak altcoinlerin harbiden anasını sikmişler. ikisi arasındaki korelasyonu çözemedim gitti. btc 16binlerdeyken toplam kripto market 700 küsur milyar dolarlara düşmüştü o zaman da altcoinler şuanki fiyatlarına yakındı. bu fiyatlamaya göre sanki ani bir sıçış daha gelebilir gibime geliyor. ytd. hele benim gibi feci sikilmiş biri tarafından hiç ytd yani.

ekleme 2: sanki beni duydu orospu çocukları. 2 dakikada 6 milyar dolar daha gitti:)
  • bu ne amk babanı mı siktik oç
  • sec tüm alt coinlere savaş açtı bu savaşın kaybedeni olan yine küçük yatırımcı oluyor eth ve btc hariç tüm alt coinleri sırayla menkul kıymet görüyor ve büyük ihtimalle abd de hepsini yasaklattıracak bunun sonuçlarının fragmanını yaşıyoruz.
  • böyle zamanlarda bitcoin’deyseniz halinize şükredersiniz. altcoinlerde %20-25’lere varan düşüşler varken bitcoin sadece -2%. ne demişler iyi kaptan fırtınada belli olur.

elinizdeki kripto varlık sec yada abd tarafından durdurukabiliyorsa o varlığı elinizde tutmadan önce 2 kere düşünün. bu yüzden hep bitcoin, kripto değildir diyorum. bitcoin bir yana, tüm altcoinler bir yana. bitcoin eşsiz ve benzersizdir. bitcoin merkeziyetsiz, sansürlenemeyen, para özelliğine sahip tek kripto varlıktır.
  • %3 düşerek altcoinleri perişan etmiş kripto para
hesabın var mı? giriş yap