1041 entry daha
  • dizinin en merak edilen oyuncularından biri olan, kapıcı cafer'in kızı yeşim'i oynayan sinem taşkan'ı nihayet bulabildim. bakınız
    kendisiyle bizimkiler nasıl çekildi programımızın 25. bölümünü çektik.
  • bir suredir izliyorum, 7. sezona geldim, yani star tv bolumlerinin basladigi sezon. fakat ne yaziktir ki bazi bolumler yok. 9-13 arasi mesela. aydın giriyor diziye, baska seyler yasaniyor ama izleyemiyoruz. ben takintili insanim. 200 bilmem kac bolumdur izledigim dizide 3-4 bolum atlamak beni diziden sogutuyor.
    simdi soruyorum, nerede ulan bu bolumler? biri ciksin bana paylassin. harddiskinde filan bu gibi arsivi olan soylesin bir yolunu bulalim ben alayim o bolumleri downlod filan edip. bu boyle olmaz, bir yardim edilsin.
  • 90'ların sıcacık,samimi aile dizisi. izleyenlerin kendilerinden bir parça bulacağı kadar bizden,doğal bir dizi. 90'larda çocuk olanlar içinde bizimkiler dizisi pazar banyosu ve ilkokulda sabahçı olanlar için erken uyumak demekti.

bizimkiler dizisi döneminin en uzun soluklu dizisidir. 1989'da başlayan dizi 2002'de bitmiştir. yaz dönemlerinde ise aynı kadro ve farklı rollerle "yazlıkçılar" dizisi yayınlanırdı.

dizideki oyuncularının tamamına yakını tiyatro kökenlidir ve konservatuar geçmişi vardır. her biri usta oyunculuklar çıkarır. bu yönüyle dizide başrol kavramı yoktur. dizide açık saçık sahneler, aldatma, şiddet vs. yoktur bu yönüyle aile dizisidir. her biri kendi şahsına münhasır olan oyuncuların replikleri ise aklımıza kazınmıştir. 90'ları ve çocukluğumu özlediğimde, internette birkaç bölümünü izlerim. çoğu oyuncu vefat etti, ruhları şad olsun.
  • cocukluk gunlerini yad eden aktivitelerden biridir. kendini tekrar ettirdi, bu elestiriye katiliyorum da bu suna benziyor. bir restaurantin en iyi ogununu her gittiginizde yersiniz. onun gibi, sevilen karakterlerin etkilesimlerini tekrar ettirdi, ve bu dogru karardi

yine de turk tv tarihinin en iyi yapimlarindan biridir. bu dizideki sanatcilarim (evet hepsi gercek birer sanatciydi, simdiki dizilerdekiler gibi degil) onda biriyle dunyada ne yapimlar populer oldu. bu dizi turkiye disinda cekilseydi daha cok tutulurdu, simdi bircok ulkede tekrarlari gosterilirdi
  • kayıp bölümlerle ilgili bilgiler, eski entrylerde mevcut. o bölümlerle birlikte dizinin kamera arkası görüntülerinin de olduğu yüzlerce kaset; sahaflarda, bir çuvalın içinde bulunuyor ve bir öğretmen satın alıyor onları. tabii değerinin farkında olduğu için de satmaya çalışıyor ama ütopik bir ücret istediği için kimse almaya yanaşmıyor. insafa gelip yüklerse ya da yükleyecek birisiyle paylaşırsa ne âla ama beni kayıp bölümlerden daha çok, kamera arkası görüntüler ilgilendiriyor. bildiğiniz yönetmen arşivi, tek başına belgesel niteliğinde. sedat bey hazır belgesel yapıyor, şu kayıp bölümlere de mi bir el atsa acaba? :)
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap