• ömer seyfettin 'in erotizm gölgeleri de taşıyan gore hikayesi. 10'lu yaşların başında okuyup tırstığım bir hikayedir. hikayenin sonundaki seven benzerliğine dikkat çekerim. başroldekiler: boris ve uzun kahverengi saçlarla çevrelenmiş güzel kafası, magda ve portakal göğüsleri. çeşitli boylarda erol taş, danyal topatan, turgut özatay'dan oluşan komitacılar. bir masa sandalyeler ve mendile sarılmış bir bomba. ömer seyfettin'in bir diğer gore hikayesi için (bkz: diyet)
  • rap şeklinde gelen şey.
  • bu hikayeyi sanirim 8-9 yaslarindayken okuyup inanilmaz derecede tirsmistim, korkunc bi hikayedir gercekten.
    (bkz: omer seyfettin)
  • bir ankarali turgut $arkisi. sozleri de $oyle:

atakuleden at beni
    gulum amman amman
    in a$agi tut beni
    gel yanima guzelim
    gulum amman amman
    birazicik op beni

calkala kizim calkala [x6]
    $ehriye corbasi gibi [x6]
    allah sana mal vermis [x6]
    gumruk kapisi gibi [x3]
    kaldir kaldir vur yere [x6]
    muhtar kellesi gibi [x6]
    alaman bombasi gibi [x3]

kalenin ardi bostan
    gulum amman amman
    yikilsin yunanistan
    yunanistan kizlari
    gulum amman amman
    ne don giyer ne fistan
  • içersinde magdanın portakal kadar goguslerinden filan bahsedip kucuk yasta bize erotizm ve psikopatlıgın had safhasını sunan acayip oyku ve bunu iceren kitap..neden cocuk kitabıdır anlamak mumkun deil..
  • türkiye'de sadece çanakkale'de yapilan ekmek arasi yumurta.

yumurtali bomba demek çok yanlistir!!! zaten bombanin olayi içinde yumurta olmasidir! yumurtasiz bomba olmaz!

sadece bomba denirse içinde sucuk var demektir. fakat "dönerli bomba" da olabilir.

bugüne kadar en güzelini lodos bar'in orada eskiden duran "bombaci amca"dan yemistim. sonra vefat etti. simdi yerine eski dardanelspor topçusu hasan bakiyor..
  • sonu çok çarpıcı bir ömer seyfettin hikayesi- makedonyalı boris'in ve magda'nın varını yoğunu satan boris'in babası sayesinde amerikaya kaçmalarından bir gece öncesini anlatır.
  • çanakkale'ye gelene kadar hiç duymadığım bir yiyecekti bu. çanakkale'ye özgü mü bilmiyorum, zira bunun benzeri izmir'de de varmış. her neyse isminin dandikliği ve ihtiva ettiği şeylerden ötürü bir sene kadar mesafeli yaklaştıktan sonra bugün ilk defa yedim. bir daha yer miyim bilmiyorum. tadı kötü değil, ama hayatımı değiştirecek kadar da güzel değil. mesela kumruyu ilk yediğimde aklım yerinden çıkmıştı.

nasıl bir şey olduğuna gelecek olursak. salçalı ekmeğin arasına, üzerine kaşar eklenmiş sucuklu yumurta koyularak yapılıyor. ek olarak da salatalık turşusu ve domates koymuşlar. domatesin, sıcak sandviçlerin içine girdiğinde tadını bozduğunu düşünen birisi olarak o fikri beğenmedim, ama turşunun her şeyin tadını güzelleştirdiği kesin.
  • çocukların okumaması gereken hikaye. ancak ben bunu 1. sınıftayken sınıftaki kitaplıkta bulup bir yere kadar okumuştum ve sonra da erotik çağrışımları fark edince anneme "kötü, garip bir şey bu." diyerek teslim etmiştim. yıllar sonra da tekrar bir yerde rastlayıp sonuna kadar okudum ve o manyak kitabı kitaplığa hangi hasta insan koydu hala merak ederim.

aslına bakarsanız ömer seyfettin'in başka hikayeleri de* * çocuklara uygun değildir ve 100 temel eserde olmaması gerekir.
  • diet kola, yeşil çay, beş adet küp şeker ve zencefil ile yapılan karışım.

kalıcı ereksiyon için öneriliyor. denedim, süper. cidden.
hesabın var mı? giriş yap