• faşizm yolunda büyük adımlarla ilerlediğimizin göstergesidir.

dayanamadım gene dedim editi:

burda ilber ortaylı'nın çok cahilsin keşke ölsen bakışıyla bakıyorum ve diyorum ki: dünyaca ünlü bir marka, adını türkçe yazarak satışını arttırıyorsa -ki böyle olmasa adamlar bunu yapmaz- orada ağır cahillik veya sığ kofti milliyetçilik yatar (bkz: akp'nin bayraklı reklamı). kolaya verdiğin parayı adam ülkene mi bağışlıyor hanzo, seviniyorsun. bahsedilen faşistlik de bu sığ milliyetçilik ,tutuculuk, bağnazlık, cahilliktir.
  • türkiye'ye özgü bir çalışma değildir. coca cola değişik ülkelerde değişik isimlerle piyasadadır zaten.

http://thglobalizationofcocacola.weebly.com/…ig.jpg
  • dün gördüğüm ve şaşırarak tebessüm ettiğim olay.
  • (bkz: pecsi)
  • sağlam irade nin kapitalizme diz çöktürdüğünün yazılı belgesidir . teşekkürler başbakanım
  • güzel olan her şeyin altında bi iş arayan, beğenmediği herşeye faşizm diyen türk halkına yine yaranılmamış
  • '' aaa ne kadar sempatiiiiiik'' denmesi ve daha çok tüketilmesi için yapılan hamle. biz ülke olarak böyleyiz. mesela sen yurt dışına çık, aksanlı ingilizce konuşma, seni siklemiyor ingiltere'dekiler. fransızca bilmiyorsan, fransa'da kimseyle iletişim sağlayamıyorsun. ama bizim ülkeye gelen turist yarım yamalak iki kelime söylese, '' ne kadar sempatik'' deyip bağrımıza basıyoruz. aynı hesap.

coca cola'ydı, koka kola oldu, hadi 2,5 litre alıyorsak bundan sonra 5 litre alalım.
  • cumartesi gunu arkadasimin benimle cok buyuk tasak gecmesine sebep olan olay.bi mekanda oturuyorduk kola soyledim bir iki yudum aldiktan sora arkadasim kanka cakma lan o kola baksana turkce yaziyo demesiyle lan bune olm ya kim yapmis bunu amk diye tepki vermeme sebep olmustur.tabi gercegi ogrenince 5 dakikalik tasak konusuna meze oldugumla kaldim
  • be tuhaf ya koca göbekli bir kapitalist para için bizim duygularımızı okşayabiliyor. adam oraya koka kola yazdı diye öfün verdi ya da jest yaptı sanıyoruz muhtmelen yarın koka kolaya yükleneceğiz modern pazarlama dehalarıda istatistiklere bakıp vay be biz bunu niye düşünmedik diyecekler. tabi güzel türkçemizde altın harflerle ayın yüzeyine kazılacak. abi 2 dakika adam olunda aranızda yetenekli insanlar varsa yerli malı bir şey icat edin dünyaya sürün millet aha bu türk malı desin. sonra sizde çok büyüyünce başka üşkelerde o ülke dilinde yazarsınız yerli malın adını. para dönüp dolaşıp buraya gelir neticede.
hesabın var mı? giriş yap