• 100 mg olanını kullandığım ilaç. aldıktan 15-20 dakika sonra 2 shot atmışsınız hissi yapar kafada, uykuya geçiş sağlamak adına bende etkili oldu sanırım. önceden minimum 2 saat yatakta dönerdim, şimdi yine kafam dolu gibi, çok şey düşünmekten uyuyamıyorum snaıyorum ama birden kesiliyor ve dalmış oluyorum uykuya. şu anlık memnun olduğum ilaç.
  • vaktiyle reçetesiz alınırdı, psikotikler ya da kendini öyle hissedenler için en azından uyku problemini çözmesi bakımından işlevseldir. antidepresanlar aşırı ve bilinçsiz kullanım gibi gerekçelerle reçeteye bağlandı. haliyle bu da reçetesiz alınamaz oldu. doktora gidip bunu yazdırmaya çalışssan vermez, hikaye yazman lazım tutup başka bir ilaçla karşılık verme ihtimali yüksek. o da desyrel yerini tutmaz. ucuz olması da iyiydi. hala var ki yazılıp çiziliyor hakkında. kızan döneminde kendinden geçen kediye vermişliğim bile var :) işe yaramadı değil...
  • uyutmaktan başka hiçbir sikime derman olmayan sözde antidepresan ilaç. adamı depresyondan çıkaracağına daha çok içine çekiyor.
  • doktorumun uykusuzluğum için önerdiği antidepresan. ilk kullandığım hafta geceleri uyumadan önce aldım. başlarda uykumu getirdiğini sandım ama sadece placebo etkisiymiş. ilk haftadan itibaren uykumu getirmediği gibi bir de tüm gün uyuşuk gezdim, cesetten farksızdım. üstüne bir de mide bulantısı cabası. vertigom varmış gibi dolandım etrafta, baş dönmeleri bulantılar derken baktım daha da kötüye gidiyor doktoruma koştum ve bıraktım ilacı. tabii ki her ilacın her insanda yaptığı etki değişir, bünye meselesi bu. şimdi (bkz: xanax)’la çok mutluyuz.
  • 50 mg olanını aldım bir saat önce. kafamda hafif bir uyuşma ve ağrı başladı. normal mi diye düşünürken sanırım az sonra panik atak geçireceğim.
  • alkol ile etkileşimini henüz bilmiyorum ama süper ötesi acayip rüyalar gösteren ilaç. ayrıca alındığı gibi öyle bayıltmıyor, hafif sersemletiyor. deliksiz uyutmuyor, arada uyanabiliyorsunuz da.
    ağız kuruluğu olmasa güzel.

edit: ya rüyamda seda sayan falan var çıplak. o mastürbasyon yaparken yanındayım. tam o boşalırken kapıyı mehmet ali erbil açıyor sjdhkgjhfd
  • alkol ile kullandığım fakat kullanımı tavsiye edilmeyen ilaç. 35 lik rakı arkasına 100 mg kullanımda bir sıkıntı yaşamadım.
  • uyku yan etkisi fazla olan anti deprasan ilaç. ayrıca libidoyu arttırmaktadır.
  • doktorun uyku bozukluğu sorunum için verdiği ilaç.
    dün ilk kez kullandım yatmadan bir saat önce içtim ama yattıktan iki saat sonra ancak uykuya dalabildim. ama en azından 6 saat deliksiz uyudum.
  • hayatımı kurtaran ilaç, bugünlük.

uyumazsam ağladığımdan anksiyete tedavisi döneminden hatırladığım bu ilacı almak için eczaneye koştum. 50 mg’lık verdi eczacı, reçetesiz satılıyor (bu arada remeron da reçetesiz veriliyormuş, öyle dedi eczacı abla-fakat o çok yediriyor sonrasında).

prospektüse baktım 75-150 arası kullanılır hatta 300’e bile çıkarılır diyor. attım iki hap hemen. 15 dk sonra bedenim uyuşmaya başladı. yatıp zorladım kendimi uyumaya. uyudum da. ama ağız kuruluğu inanılmaz, bi de burnum tıkanık diye komple ağızdan nefes alıp verdim, hepten şaştı denge.

yalnız uyku değil uyuşukluk getirmektedir. mesela şu anda ekrandaki harfler birbirinin içinde, ben dikkatli yazmak için çaba sarf ediyorum. şöyle bi soda içeyim diye buzdolabına eğildim, başım öyle tatlı dönüyodu ki, baş üstü gircektim dolaba.

adeta mide bulantısız sarhoş yapmaktadır. kulaklarda bir uğultu, kollarım bile telefonu zor tutuyor. fakat uyumaya yeltenmezseniz mal mal dolanırsınız ortalıkta. yine de uyumak isteyip uyuyamayan bünye için iyi bir destek.

şimdi tekrar uyucam, çünkü en iyisi bu.
hesabın var mı? giriş yap