şükela:  tümü | son 24 saat
 • 3 seneye yakındır "zaman kapsülü" mail hizmeti veren site..
  insanların yolladıkları kapsüllere göz atmak için:
  http://www.futureme.org/public.php?index=random

  geçtiğimiz ay forbes'ın "ben de verecem bu hizmeti i$te" diye çıkmasına cevaben $unları yazmı$lardır. copy paste from http://www.futureme.org/imposters.php:
  ------------
  a response from futureme to the "e-mail time-capsule" at forbes:

  dear past, present and future futureme users:

  unfortunately, forbes.com has shamelessly copied futureme.

  here is the story:

  futureme has been up and running since the fall of 2002. over 100,000 letters to the future have been written. many of these have already been delivered. futureme has been featured by yahoo!, webmonkey, usa today, the la times and in exhibit at ars electronica. we are very proud of how our little futureme has grown up.

  this past september, a writer from forbes contacted us via e-mail. he was inquiring about using futureme for an on-line feature project that forbes was working on. we thought "hey that sounds kinda neat" and wrote this seemingly interesting fellow back, and also left a phone message. but sadly, we never heard back from him. so we figured that the project had fizzled.

  but lo and behold, in november, forbes.com published an "e-mail time-capsule" feature which is suspiciously similar, even downright reminiscent, of our very own futureme. the accompanying article includes a reference of "small web-sites like futureme.org" -- essentially implying that we are incapable of handling your so-very-precious letters to the future. we beg to differ.

  in sum, loyal futureme-ers, we do not feel that the people at forbes have acted with very much integrity. and we here at futureme very much value integrity.

  sincerely,

  matt and jay

  p.s. we here at futureme also think that a flat tax is a very bad idea.
 • bana amelie nin evinde buldugu oyuncak kutusunun sahibini arayip kimden ve nerden geldigi belli olmayacak sekilde ona iletmesini hatirlatan site. gerci bunu baskasi degil bizzat siz yapiyorsunuz.
  yillar once yazdiginiz bi maili almak, gecmisle kurulan bir garip bag. belki de tuyleri diken diken yapabilecek, sizi gozyaslarina bogabilecek bi an. hayatinin baharinda bir gencken yazip da, 40inda hem de hic ummadiginiz bir anda mail almak, dehset bisey olsa gerek. tipki gelecege donusteki marty'nin 1950lerde ahanda burda tikilip kaldim dedigi anda, bir postaci elinde bi mektupla geliyor, ve gelen mektup ise doktordan, ve 1880lerden. yer ve zamanla inanilmaz ayarlanmis. iste oyle birsey olsa gerek bu bir anda yillar once kendinizin yazdigi bi maili almak.
 • "buy viagra % 20 cheaper" konulu spam maili gelecekte, örneğin 30 yıl sonra almak üzere kendinize yolladığınızda hem söz konusu mail spamlıktan çıkmış oluyor hem de "kendime ne yazsam" diye kara kara düşünmenize gerek kalmıyor. çok faydalı bir girişim. (30'u öylesine yazdım tabi. gereken mesaj alınmıştır sanırım)
 • otuz gün ila otuz yıl arasında değişen süre zarflarında kendimize mail gönderebilmemizi sağlayan bir site.

  doğum gününüzde kimse aramadıysa eğer, bu sene altı yedi ay kala kendinize bir doğum günü maili atıp, müstakil olarak eğlenip çoşabilirsiniz. (bkz: kendin pişir kendin ye)

  "dear future me,

  happy birthday to you lan..."

  çok düşünceliyim, hiç unutmam.
 • bugün ilk kez 1 yıl önceki "ben" tarafından yazılmış bir maili bana ulaştıran şirket.

  nasıl bir şey olduğunu yaşamadan anlatmak zormuş cidden; "ne ki abi 1 yıl sonra alacaz işte maili eheh" değil olayın aslı. hele bir de boktan bir dönemde yazılan cümleleri tamamen unutup gene boktan bir dönemde aldıysanız, 1 yıl önceki kendinizden ayarı yiyip oturabilirsiniz.

  sanırım normalde tersi olması gerekir (aradan geçen x yılda yaşlanmış bireyin tecrübeleriyle geçmişteki hıyar haline ders vermesi) tabii de olayın bir de şu yönü var: hiçkimsenin geçmişe mail atma gibi bir şansı olmadığı için cevap da verilmiyor puşta.
 • sabah sabah güldürmüş, son bir yılda bir adım ilerleme kaydetmemiş olduğumu farkettirmiş ama yine de elini omzuma atarcasına moral vermiş oluşum. seviyorum kendimi şerefsizim.
 • http://www.futureme.org/ adresinde ikamet eden site. şimdi mail atıp gelecekte bir gün maili alıyorsunuz. bir yıl önceki maili şimdi okuduğumda garip hissetirdi beni.
 • canım sıkıldıkça kendime gelecekdeki rasgele zamanlarda okumam için mail attıgım yer.
 • kapanmasindan endise ettigim sitedir. olur da kapanirsa gonderdigimiz o kadar mektup bosa gidecek. lutfen herkes elinden geldigi kadar bagis yapsin. *
 • faydalı ve eğlenceli olduğunu düşündüğüm site. future maili okurken ne kadar değiştiğine şahit oluyor insan. bokunu çıkarmamak lazım tabi. geçen sene attığım mailin gelmesi için kaç gün kaldığını saymaya başladım. böyle olunca bir espirisi kalmıyor.
hesabın var mı? giriş yap