• 1- hıçkıran kişiyi korkutmak. (işe yaramaz)

2- limon suyu içirmek (işe yaramaz)

3- karabiber, enfiye vs kullanarak hapşırtmaya çalışmak (işe yaramaz)

4- nefes tutmak (işe yaramaz)

5- unutturmak (işe yaramaz ancak tavsiye edilir)

edit: neyini beğenmediniz kör gözlüğü takanlar... iyilik de yaramıyor.
  • ceneyi baglayip gote pamuk tikmak, kefene sarip topraga vermek. hickirigin kesin cozum yoludur, ancak evde denemeyiniz.
  • sağ elinizle göğsünüze pat pat vururken sol elinizi de aşağı yukarı oynatmak. belki hıçkırığınızı geçirmez ama sinir hastası olursunuz, odak noktası hıçkırık olmaktan çıkar, uğraşacak daha önemli bir probleminiz olur.
  • göbek atarak 7 yudum su içmeye çalışmak. kesin bir çözümdür. kırılan bardak, yere dökülen su falan derken bir bakmışsınız geçmiş hıçkırık.
  • kulaklari belli bi sure tikamak gibisinden bi oneri hatirliyorum bu durum icin ama,burnun tikamakta olabilir.ic basinci dis basinca esitleme amacli bi seyler yapin iste.
  • kağıt kese icinde yavas yavas nefes almak... internetten son care olarak bulmustuk ama.. buda ise yaramamıstı, en iyisi o kişiye unutturmaya çalışmak hıçkırdığını...
  • karin bolgesine elektrik vererek gecirtebiliyorsunuz. suphesiz ki direk prizden vermeyin. hatta bunu okudugunuzu unutun evde denemeyin.
  • bu anlaticagim kesin cozumdur, %100 i$e yarar. bir bardak su ve size yardim edecek birine ihtiyaciniz var. hickiriga mucize cozum:

ayakta iken 90 derece egilirsiniz (rukuya varir gibi), ellerinizi arkada birle$tirirsiniz, size yardim eden arkada$inizin yardimiyla o pozisyonda yava$ yava$ suyu icersiniz.

dikkat edilecek nokta arkada$ secimidir. dallamanin biri ise, size uygunsuz $akalar felan yapip suyu bogaziniza durdurabilir.
  • kesmeseker yemek, su icmek, nefes tutmak, hickiran kisiyi korkutmak gibi yontemler kullanilsa da, asil olay sikisan gazi cikarmaya calismak ve duzgun nefes almaya calismaktir.
  • kese kagidi ve nefesi tutup yavas yavas verme teknigi ise yarayabiliyor ama psikolojik de olabilir.
hesabın var mı? giriş yap