• ajans tercihlerini gözden geçirmesi lazım.

https://www.facebook.com/…92117971426&type=1&ref=nf
  • geçenlerde sevgilime kuzeninin düğününde giymesi için buradan bir gece elbisesi aldım. aslında hatun elbiseyi başka bir ipekyol mağazasında denemişti ve beğenmiştik, fakat kâh pahalı diye, kâh "biraz daha bakınalım" diye, almamıştık o zaman. fakat ben elbiseyi bayağı beğenmiştim.

sonracııma efenim, bendeniz, hatundan habersiz, bunların kozzy mağazasına gittim, eşşek yüküyle parayı verdim * ve elbiseyi paketletip, sevgilimin adresine gönderttim...

ne kadar da ormantik adamım, di mi?

akşamına bi baktık, aslında elbise hatuna olmüyur. orası aslında geniş, burası aslında dar, falan filan işte. biz erkek gözüyle ne anlarız? hadi onu geçtim, elimizin kiriyle-pasıyla, kadın işine ne karışırız???

neyse, gittim mağazaya, doğal olarak; "abiye elbiseleri iade almıyoruz beyefendi" dediler.

"doğal olarak" deme sebebim de, hatunların şu "abiye elbiseleri alıp, 1 gün giyip de sonra 'beğenmedim vs vs' sebepleriyle sık sık iade etmek" istemeleri. (gerçekten de 2 gün sonra bi haber okudum, kadınların %80i mi ne, bu işi en az 1 kere yaptıklarını itiraf etmiş)

netekim, ben de biraz dil döktüm; marka imajından, bana bunun söylenmediğinden, söylense de zaten tüketici hakları kanununa göre * * bunu sebepsiz-koşulsuz iade hakkımın olduğundan ve gerekirse bunu kullanmaktan çekinmeyeceğimden vs. bahsettim. sonra; "peki o zaman bırakın, biz merkeze bir soralım" dediler.

yaklaşık 15-20 dk. sonra arandım: "buyrun gelin iadenizi yapalım" diye...

açıkçası beni mağdur etmemiş, memnun kaldığım bir firmadır. şunu da eklemem gerekli ama tabii ki: elbisenin etiketi sökülmemişti. bir şey fark eder mi şu yukarda bahsettiğim "giyilip iade etme" mevzusunda, bilmiyorum...
  • kadife ama polyester olmayan ceketlerim var bu markaya ait, tamamen pamuk. ipek, yün karışımı pantolonlarım var bu markaya ait. bir zamanlar bu markadan iyi kumaş kalitesine sahip giysiler alabiliyorduk. ben müptela derecesinde seviyordum bu markayı. özellikle sonbahar- kış sezonu ürünleri gerçekten çok güzeldi. sonra kumaş kalitesi hızla düşerken fiyatları süratle artmaya, giysiler “bir beden büyük beden etiketi ile” satılmaya başladı. internet sayfalarına blogger bölümü de koymuşlar şimdi. bu da fiyatları etkiliyordur belki bilemiyorum. kumaş pantolon almak istiyordum ve az önce internetten 459 liraya kadar pantolonlarına tek tek baktım. bir marka bu fiyatlara bile %100 polyester pantolon satmaya nasıl utanmıyor acaba merak ettim gerçekten? iş kadını kıyafeti satan bu marka uzun toplantı ve görüşmeleri, bacağı yakan terleten bu kumaştan yapılma pantolonla nasıl yapacağımızı düşünüyor? tüm günü bu polyesterle geçirebileceğimizi düşünüyor? üstelik 300-400-500 lira vererek!

sadece tasarım değil kumaş kalitesi de çok önemli bir mesele konu giysi olduğunda. lcw’de bile pamuk karışımlı pantolonlar satılıyor 1/10 fiyatına! sadece tasarımına aldanıp bu kumaş kalitesine ancak enayiler bu parayı verir. adında “ipek” kelimesi geçen güzelim markanın geldiği yer içler acısı.
  • sevdiğim bir marka... idi. her ne hikmetse, ben bunların hep şifon elbiselerini almışım, almışım da sökülmüş, kendi çapında haller olmuş. hayır bir de parayı verip(içim yanıyor a dostlar) sezonda almışım ki, oy ciğerim! haaa, bir de dar pantolon alıp, giydiğim gün arabadan inerken mabadının tam ortadan ikiye sökülmesi ve beni ay parçası gibi ortada bırakması var ki bereket evin önündeydim de çantamı arkada tuta tuta eve çıktım(geceydi gece!). hele bir de giymelere kıyamadığım şık bir lacivert kazağım var ki, giymelere kıyamasam da gayet tüylendi o başka mesele, artık kendisine çok ciddi davranıyorum, senede bir falan giyiyorum...

şikayet etmeye kalksam dediiim, her yer onların şikayetleri dolu. zaten ukala cevaplar da veriyorlarmış, şimdi sinir olurum, hakem heyetine gitmek zorunda kalırım, tansiyonum yükselir falan, boşverdim.

iyisi mi, dışarıdan bakın, satın almayın. yetim hakkı mıdır, öksüz hakkı mıdır, elinizde kalıyor, doğru düzgün giyemiyorsunuz.
  • 495 tl'ye elbise satan firma..
    ya paranın nasıl kazanıldığını bilmiyorlar, ya da kıyafetlerinin ederini..
  • üzerinde %100 polyester yazan ceketi; hiç utanmadan, dalga geçer gibi, söver gibi, yüzüne tükürür gibi 360 liraya satıyor, ve alıcı (hadi gelin gerçekçi olalım ve biz ona geri zekalı diyelim) bulabiliyor :)

evet.
  • son zamanlarda saçma sapan bir fiyat politikasına girmiş olan marka.

eskiden senelerce giyebileceğiniz evladiyelik parçalar alırdınız, çoğu hazır giyim markasına göre pahalı ama kaliteli ürünleri olurdu. fakat özellikle son birkaç senede malzeme kalitesi inanılmaz şekilde düştü ve fiyat/performans olarak tatmin etmemeye başladı. çoğu ürünü bir sezon bile giymeden deforme oluyor.

etiket fiyatları ise gerçek fiyatları kesinlikle yansıtmıyor. sık indirime girmek adına şişirilmiş fiyatları etiketlerine yansıtıp neredeyse ayda bir indirime giriyorlar. geçen hafta 300 liraya aldığım kazak bu hafta 200 lira, üstelik bu sezon ürünü. kesin birkaç ay sonra aynı kazak 80-90 lira olur. üstelik daha bir kez giymeme rağmen taşları düşmeye başladı. kendimi keriz gibi hissediyor muyum? evet. aynı fiyata başka markalardan kaşmir karışımlı kazak alabilecekken %70 akrilik %27 polyamıd %3 elastan (üşenmedim baktım) bir kazağa bir daha bu fiyatları verir miyim? hayır.
  • iade almıyoruz, şirket prensibi böyle diyebilen mağaza. tamam da güzelim, aldığım ve bana göre olan tek elbise buydu bu da yamuk çıktı, yerine başka şey bulamıyorum çünkü ben gülse birsel boyunda endamında değilim ne yazık ki. müşteri hizmetlerini araryıp şikayetinizi ilettiğinizde ise ezberlenmiş cümleleri ard arda sıralayıp sizi dinlemeden ve konuşturmadan kapatan, kelimenin tam anlamıyla işbilen elemanlara sahip firma aynı zamanda. sabırla aynı maili (bu ürünü iade etmek istiyorum çünkü...) hergün bıkmadan usanmadan gönderiyorum, bakalım hangimiz pes diyeceğiz.
  • bok gibi bir mağaza. demin arayıp "aynı elbiseden iki tane var, birinin boyu kısalacak, diğerinin beli incelecek de... biz fişleri karıştırdık... sizinki hangi bedendi?" diye sordular. seçenekler de 36 ve 38. ben o gün bin tane bu bedenlerde elbise denedim ve hatta bunu sakince yapabilmek için ilaç falan aldım. sevgili ipekyol, hayatımda aldığım en seksi elbiseyi kısaltıp konsomatris elbisesine çevirirseniz ağzınıza sıçarım.
  • bir diğer firması machka bir diğeri de twıst, bu kadar pahalı olup bir o kadar da ucuz kıyafet satan marka var mıdır ki?tek tek bakarsam.

jean pantolonları : sezon başında 200 tl aldığım jean pantolon sezonun sonunda 54 tl gördüm! panto.nun paçalar eciş bücüş oldu. firmadan yediğim en ucuza mal olan tek kazık bu olsa ya hadi!

kalem - mini etekleri, daha oturmadan yırtılan var -hepi topu kaç kiloysam artık-, diğerleri de süslükte.

topuklu ayakkabılar ise insanın ayağını resmen çiğniyor, alınacak ürünler değil velhasıl.

tek sevdiceğim paltoları gerçekten de hem hoş ve hem de sağlamdır.zira buna , şuna bayıldım.

uzun elbiselerine gelince onlarda fazla uzun geliyor hayır kesip biçince elbisenin de modeli kayboluyor.

mini elbiseleri çok hoş,bedene tam oturuyor.içinde rahat edebiliyorsun.

velhasıl bu sezonda ki ürünlerine gelince gittikçe yaşlı kadınlara hitap etmeye başlamış.beğendiğim nadir ürünleri var.yıllardır kabak tadı veren stillerini değiştirse iyi olur.

türkiye'deki marka kültürsüzlüğü yüzünden en azından yeni bir marka bulana kadar bu markadan vazgeçmeyecek gibiyim..%70 indirim olana kadar elimi bile sürmeden bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap