• 1999 yilinda üretimine baslanan çiçek ve meyve aromali christian dior parfümüdür. komorlar'da yetisen ylang-ylang bitkisi, türkiye ve bulgaristan'da kültürü yapilan ve isparta gülü de denilen rosa damascena mill gülü, yasemin ve portakal çiçegi gibi bitkilerin esansini tasir.
    basdöndürücü ve hatta azdirici etkisini gençlerimizde denemek isteyen sübyanci anneanneleri saymasak, bazilarinin iddia ettigi gibi hiç de anneanne parfümü degildir.
  • galatasaray lisesi'ni geçtikten sonra sağ taraftan istiklal boyunca yürürken sokak isimlerine bakarsanız tabelasına rastlayabileceginiz, kilisenin yanında arada kalmış bir kaç masadan oluşup sürekli fransızca müzik çalan une belle histoire tadında çikolatacı. size uyduruk starfucks sıcak çikolatası degil gerçek eritme isviçre çikolatası veriyorlar. *
  • tarim bakanligi veya beyoglu belediyesi, hangi dahiyane zekanin urunu bilemiyorum ama bir sekilde surahide acik su verilmesi yasaklanmis mekan. zannedersem tek eksigimiz buydu.
  • hani insan bazen yorulur hayatın bütün karmaşasından sorunlarından da öyle sakin bir yere sığınmak ister sadece...işte öyle bir zamanda koşa koşa gidilmesi gereken bir yerdir burası. ilk başta ortamı etkiler insanı küçük ama samimi bir mekan, eskiyi hatırlatan huzur veren bir yer... sonra çikolataya dair ne seçilirse seçilsin pişman etmeyecek menüsü hayatın bütün tatsızlığına tat katar saniyesinde... son olarak mest olmuş bir şekilde kasaya gittiğinizde kasadaki amcanın huzurlu o mutevazi halleri insanlara olan inancınızı yeniden canlandırır umut dolar içiniz tekrardan. kendinizi dışarı attığınızda taksim bile artık o kadar yorucu gelmez yeniden hayat dolmuş bünyenize...
  • manda batmazı az geçince sağınızda kalan çikolatacı. allahı var adamlar yapıyor usta.

ayrıca (bkz: oh la la beatrice)

not: aynı zamanda içeride otururken kendinizi böyle paris'te rue jean goujon'da butik bir kafede oturuyormuş gibi hissediyorsunuz. (biriniz bana hassktr lan ordan çok mu gittin desin lüffen. hakkaten gitmedim *)
  • iceri girildigi anda,kendini cikolataya bandirilan cilek gibi hissettigin mekan.ayrica cheesecakeleri harikulade.
  • bailey's li sıcak çikolatası muhteşem olan, vitrindeki çikolataları insanın içine mutluluk aşılayan mekan. çikolatalarının insanın içini baymayan, yendikçe yenilesi bir tadı var. birinin, yanında ikram olarak getirilen kaşık çikolatayı yemediğini gördüğümde çikolata sevmeyen insanları ömür boyu anlayamayacağımı farkettim resmen.
  • içeri girer girmez muhteşem bir çikolata kokusu insanın etrafını çepeçevre sarıyor.minik vazolar içinde minik karanfiller vardı en çok üç kişilik masaların beyaz dantelli örtülerinin üzerinde. müşteri bekler gibi karşılamadı bizi, sanki uzun zamandır uğramamışız da pek özlemişiz birbirimizi gibi oturduk saatlerce. içi en büyük samimiyet ile dolu geniş bir gülümseme ile sandalyelerini, duvarını, eğik tavanını sevdim. biberli sıcak çikolata içmek sureti ile biber-çikolata tezatlığına dayalı tüm önyargılarımın yerle bir edildiğine tanık oldum. içimden bütün bu mutluluk kareleri taşmakta iken, mutluluğun mütemmim cüzü, sine qua non'unun sesini piaf'ın sesi ile karıştırdım yüksek teknoloji sayesinde, içimdeki mutluluk perçinlendi.
    özetle, insana kendini yaşlanmayacakmış gibi hissettiren yerlerdenmiş efendim, yaşanılası.
  • taksimde şirin bir "pastane & cafe". sürahide gelen nane ve limonlu suyu, altında kağıttan dantel olan "kristal bardaklar"'da içebileceğiniz, portakallı sıcak şarap veya sahlep simirnof eşliğinde muhabbet edebileceğiniz çatı "pastane & cafesi".
  • christian dior'un meşhur parfümüdür. özel bir şişe tasarımı vardır ve bu tasarım oldukça şıktır. koku da çok hoş bir gece ve kış kokusudur. egzotik bir kokudur. ilk sıktığınızda şeftali, kavun ve armut karışımı bir koku iken yayılıp da yerleştikçe kendini bulur ve vanilya, misk ve sedire dönüşür. şık bir kokudur. iş kadınlarının ve oryantal koku severlerin tercihidir.
hesabın var mı? giriş yap