3390 entry daha
  • (bkz: shinkansen) ile kyoto ya giderken yanima oturan japona yedigim ivir zivirdan ikram etmistim. ınmeden evvel trende bir paket kurabiye alip getirdi ve paketi birakti gitti tesekkur edip. bu da boyle bir animdir. degisik kafalari var avrupai degiller, gezmek icin guzel, yasamak icin eh, yeme icme icin muhtesem, kibarlik acisindan inanilmazlar(merkez tokyo) hersey pahali , zengin olmanin kosulu karpuz -kavun ve cilek alip doya doya yiyebilmek bir de kopeginiz varsa sizden zengini yok.
  • osaka tokyo arasını ne ile gitsem karar veremediğim ülke. shinkansen ile bullet tren 3000 tl. değer mi bilemedim uçuşlar 1/3 fiyatına*
  • japonya denince nedense aklıma akira kurosawa ve çekmiş olduğu muhteşem samuray filmleri gelmektedir.

- takashi ismi de japonlar ile özdeşleşmiştir. ayrıca ahşap japon evleri ve geisha kadınların figürleri aynı zamanda onurlu / dürüst ve güler yüzlü insanları beynimde canlanır.

hele muhteşem kalabalığı ve rengarenk atmosferi ile muazzam tokyo city insanı kendine çeker. yaşanacak ve görülmesi gereken ülkeler arasında ilk sıraları oynar.

körfez geçiş köprüsü inşaatında iki yaka arasına gerilen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutup 'harakiri' yapan japon mühendis 51 yaşındaki kishi ryoichi seni de unutmadım, mezarında rahat uyu.
454 entry daha
hesabın var mı? giriş yap