• iş yerinde beraber girdiğimiz gülme krizleri nedeniyle çalışamadığım insan. ofisteki tek hatun olma şımarıklığından bilemem, masasından nutellayı ve şarabı eksik etmiyorlar. bir de çok sevilesi, kızıp küsünce jelibon alıyorsun barışıyor.
  • amazon ormanlarina ilk kez gidiyordum, amacim toprak bifoleli denilen omurgasiz hayvanin atasi kabul edilen crytopus crypto adli canlinin, gunumuzde halen amazon ormanlarinda yasamakta oldugu savini arastirmak idi. icimde ilk kez bu canli cesitliligini gozlerimle goruyor olmanin verdigi heyecan ve her tarafimda da sineklerin ve boceklerin neden oldugu kasinan kabarti ve yaralarla ormanda ilerlerken, rehberlerimden biri uzakta baska bir kafileyi farketti. merak ve ormanin guzelligini baska birileriyle paylasma istegi karisimi bir duygu ile o gruba yetismemizi istedim rehberlerimden. bir kac saat sonra onlari yakalamistik. iste onunla ilk kez o gun, orada tanistim. cok kisa zamanda kaynastik, gozlerinde ki, o sadece parlak bir zekanin isareti olan ve bunu dogru kanalize edebilmis olan insanlarda gorulebilen garip isilti hemen farkediliyordu.. o siralar universiteden yeni mezun bir antropolog oldugunu anlatti. gencliginin ve yapabileceklerinin farkinda oldugundan amazon ormanlarina hic cekinmeden tek basina gelebilmisdi belli ki. o gun keske onun gibi insanlardan dunyada daha fazla olsaydi diye dusundugumu hatirliyorum. iki gun birlikte yol aldiktan sonra yollarimiz ayrildi, daha sonra uzun yillar boyu kendisinden haber alamadim, ta ki istanbul'da dvd satan bir dukkanda karsilasincaya degin.. galiba dunya gercekten kucuk veya belki de bazi dostluklarin hic kaybedilmemesi gerekiyor.
  • maalesef hala burkar king..

(bitsin artık bu burkarlık, kadıköyde güzel güzel yürüyelim gayrı)
  • nickini gören agzinda jilet ceviren* akrobatlara benzetir kendisini, ya da gülhane 'de kendini jiletleyen müslüm fanlarindan biri sanilir herhalde hayir ard ardina smayllari siralamasa bende hayalimde racon kesen söför nebahati tasvir edip, tirsak modda her dedigine alisik oldugu bir uslüpla eyvallah ablam diyip susucam ama nickini hakkiyla tasimadigina eminim , sevimli sevimli gülmesi bu tezi cürütüyor..
  • boslukta salincak..
    ucurumdaki lunapark...
    dunun pasakli blues u..
  • odasındaki telefonu piknik ninja gidici nin gasp ettiği koridorda laptop ezen insan.
  • gür sesli valizinde kelimeler yerini almış, cümle olmayı bekliyorlar. koltuk pek rahat. numarası sandığın içinde gizli. başını cama dayayan şakaklarının arasında aydınlık boy gösteriyor. gölge etmem başını cama dayayan şakaklarına; bir yağmur süsü veriyor yazılmayanlar. perdeden şemsiye de hazır. bagajda valizlerin hazin sesi, kış sürüsü gibi. yapraklar bile dökülmekten mutlu, içeride hayatımsı var. daha da uzar aslında bu anlamsızlık. bademcikler set kurmuş ayvaların gülümsemesine.
  • şüphesiz ki o sözlüğün en güzel kadınlarından biridir. sepya mepya biryere kadar, ha ama sepyayı kullanan tanrıysa o zaman makul olabilir. clementine'in de godot'ya bağladığını hatırlatmak isterim burdan kendisine.
  • iyi ki doğan...görünümlü şahin.
  • gecen hafta evlenen, dugununde halay cektigimiz ablamiz,
hesabın var mı? giriş yap