• affiniza siginarak werdiiniz her yanlis ve eksik bilgiyi tamamlamaya calisiyorum iste bakin gene onlardan biri ...
  joker cok sevdiimiz bir cizgi roman kahramanidir ilk gorulduu kare ise tarihini tam olarak hatirliyamadiim (ama hatirladiim ilk anda buraya ekliyceem) batman cizgi romanina aittir daha sonra sevdiimiz abimiz gusel insan yetenekli aktor jack nicholson tarafindan beyaz perdede canlandirilan batman surekli gulerek etrafina mutluluk ve nese sacan yuzuynen taninmistir. ayrica oyun kaatlarinda kaybolan kaatlarin yerine koymak icinde yeralan bi kaat cinsidir.
  bir tv oyununda ise joker iflas geldiinde yada pas gelirse kullanilir. kahvehane oyunlarında joker gereken kaadın/tasin yerine de konur.
 • ayriyetten galatasaray teknik direktoru fatih terim bir demecinde "arifi joker olarak oynatiyorum" diyerek bu kelimeyi turk fitboluna da mal etmistir.
 • bazı kişiler jokeri bir insanı tanımlamak için kullanırlar. joker insanlar iki kişi arasında arabuluculuk yaparlar, yada şaklaban yada şebekoğlanıdırlar. yada joker kız hayatta karşımıza çıkan ve bize iyi geldiğini düşündüğümüz hatun kişidir. yada visa versa.. joker resimlerine dikkatle bakarsak kralın soytarısı olduğunuda görürüz. ortamı güzelleştiren, sevinç ve neşeye boğan kişi anlamına da gelebiliyo.
 • bazen de devamlı gülümseyen insanlar için kullanılır veya ağzı büyük olan ve gülünce jokeri anımsatanlar için.
 • bir oyunda her şeyin yerine geçebilen piyon, kart, oyuncu vs... bildiğin şamar oğlanı.
 • iskambil kağıtlarının esrarı na göre joker filozoftur,isyankardır,karşı cıkandır. 52 tane normal iskambil kartı ot gibi yaşarken joker cıkagelip nasıl yaratıldınız hiç düşündünüz mü diyerek ortayı karıştırır.
  bi çok insanın içinde joker vardır.ancak bazı kimselerde körelmiş bazılarında ön plana cıkmıştır.
 • "joker küçük bir delidir.herkesten farklıdır o.ne sinektir ne karo, ne kupa ne de maça.sekiz veya dokuz, papaz veya bacak değildir.her şeyin dışındadır, ötekilerle aynı yere ait değildir.gerçi öbür kartlarla aynı pakette bulunur, ama orası onun kendi evi değildir aslında.bu yüzden de çıkarılıp bir kenara konabilir, hiç arayanı sorani olmadan...jostein gaarder.
 • (bkz: jolly joker)
 • herseyin ardindaki gerçegi gören bilgedir o.
 • büyük fabrikalarda,bir tek tezgah kullanma konusunda uzmanlaşmış işçilerin aksine her tezgahı kullanma becerisine sahip elemanlara verilen isim.eğer vardiyasına gelmeyen bir işçi olursa bu joker eleman direk gelmeyen işçinin tezgahına geçer,çalışmaya başlar.böylece tezgah yatmaz üretim kaybı olmaz.herkes gelirse yine bu joker eleman genellikle bakım onarım atölyesinde birşeylerle uğraşır,boş kalmaz yani.saat ücreti de diğerlerinden haliyle biraz daha yüksektir.formenlerin gözdesi,fabrika içinde en iyi anlaştığı kişiler bunlar olur hep.
hesabın var mı? giriş yap