384 entry daha
  • ilk dönem yanlış buluyordum ama şuan destekliyorum.

çünkü zaten esnafların orta gelirli veya fakire yönelik bir şey satma gibi bir amaçları yok. onların hedefleri londra'da paris'te yemek yiyebilen insanlar. (istanbul'daki lokanta fiyatlarının londra ve paris'teki fiyatlardan farkı yok)

o yüzden esnafın kan ağladığını da düşünmüyorum.
    kan ağlayanlar varsa, onlar da halk sağlığıyla oynayacak malzeme kalitesinde ürün satanlardır zaten. onlar dışında insancıl fiyat koyan esnaf kalmadı nasılsa.

paris'te dükkan işleten adamın 3'te biri kadar maaş ödeyip, 3'te biri kadar malzeme fiyatı ödeyip, 3'te biri kadar kira ödeyip paris'teki adam kadar fiyat koyan esnafın fakir müşteri kitlesi olamaz zaten.
  • yurt dışında şehir merkezlerinde gördüğümüz lokantalar.
    kimin üstlendiğinden bağımsız olarak değerlendirilmesi gereken bir kamusal hizmettir. öğrencisi, evsizi, yaşlısı her kesimden çehre.
    parti kuryesi ile yandaş listesine, yakacak, yiyecek servisi yapan zihniyetin bu hizmeti küçümsemesinin nedeni; olsa olsa girişte parti aidiyetine ait belge sorulmaması olabilir.
    esnaf mağduriyeti hezeyanlarına gelince;
    alternatif bile değiller.
    insanlar 4 kap yemeğe ödediği parayla; çin susamlı simit, karbonatlı çay bile içemez.
  • bir kır pidesi ayran söyleseniz 45 50 tl olacak değil mi minimum?

mesela bugünkü menüsüne bakalım;

*mercimek çorbası
    *et döner
    *pirinç pilavı
    *ayran
    *ekmek
    *su

ve 40 tl;

laf ediyorsanız utanın hala kendilerine, gerçekten utanın.
165 entry daha
hesabın var mı? giriş yap