• surf rock gitarını düzenlemeye dahil etmeyi kim akıl etmişse öpmek istediğim parça. bodrum bana türkiye'nin kaliforniya'sı gibi gelmeye başladı iyice.
    ve evet, aşk istiyorum ulan, aşk! kız mirjam duy sesimi, kime diyorum. :)
  • bir bakıştan ve bir gülüşten ve cümle tövbelerden ve eski yaralardan bahsetmesiyle kendisine hasta eden şarkıdır.

(bkz: sen aşırı derecede sevimli bişeysin)
  • kıpır kıpır, içi hoş eden sertap erener şarkısı.
  • ilişkinin başında sevgiliye alttan alttan gönderme yapmalık bir şarkı olmuş güzel olmuş... zaten radyo frekanslarını kurcalarken sık sık karşımıza çıkıyor ve şarkı yakalandığı an başka frekansa geçiş yapılmıyor yapılamıyor.

yaz başında belirmesi de ayrı bir yaz aşkı sübliminali mi acaba ?
  • ardindan bir 'aloooo' sarfedilmesi muhtemel olan, sizi bulundugunuz ortamdan aninda kacirabilecek potansiyele sahip 'dinlesene lan beni' ifadesi.
  • istenilen şeyi yapmayan köpeğe , sahibinin yersiz tepkisi. köpek tabiki umursamaz.
    (bkz: köpek sahibi olmak)
    (bkz: köpeğe insan muamelesi yapmak)
  • söz söyleyen kişinin kime hitap ettiğini bilmemesi ve onu sorgulaması sonucunda sarf ettiği soru.*
  • sertab'ın sakin ol ve lâ'l günlerini yad edercesine kızıl saçlarla arz-ı endam ettiği klibe sâhip kıpır kıpır şarkısı. kırık kalpler albümü'ne sinmiş olan alaturka nağmeler burada da kendini gösteriyor ama nedense son on senedir sertab'ın müziğinden tıpkı bu klipteki gibi buram buram istanbul kokusu aldığım için bunu bir biçimde yadırgamadım. ismi gibi kalbi kırık şarkılarla dolu albümü bitirerek "her tünelin* sonunda ışık* vardır." mesajı verdiğini ve çıkış şarkısı olup albümü tanıtmak için yanlış bir seçim olduğunu düşünüyorum. ikinci klip mutlakâ aşk beni'ye gelmeli.
  • cok uyduruk cok alelade sozlere sahip bir sarki. sertab erener'in buna klip cekmesi sasirtmadi beni.
  • "ne" cevabıyla taçlandırdığım soru cümlesi.
hesabın var mı? giriş yap