• klasik rus edebiyatında roman karakterinin fakirlik seviyesini anlatırken kullanılan "andrey fyodoroviç bazarov 5 yıldır yeni bir palto alamıyordu kendisine ve cebinde kalan son 3 kapikle simit almak fırına gidiyordu" açıklamasında geçen paltodur kendisi ama açık konuşmak gerekirse bana çok da fakirlik gibi gelmiyor artık ya bi paltoyu 5 yıl giymek, hatta ben "5 yıl çok normal lan bi palto 7-8 sene giyilir bence" diyorum artık bi palto olmuş kaç lira. evet.
  • ben bu çağda 20 yıllık paltomu ikinci elde satmayı düşünüyorsam, o fakirlik zamanlarında bazarov'un hali gayet normaldir.
  • aynı zamanda bu paltonun dirsekleri yamalı cepleri deliktir
  • paltoyu giyenin kaçıncı dereceden memur olduğu da önemlidir.çünkü paltonun kullanımı ve durumu buna bağlıdır...
  • 2015 yılında aldığı montu hala giyen ben.
  • birden fazla kişinin kullandığı, bir kaç kapik uğruna rehin de verilebilir.
  • bir de zamanında alınmış eskimiş, onarılıp giyilen eski olduğu belli olan redingotlar vardır...
  • ona palto degil redingot derler. 5 senedir ayni redingotu giyer, trende 3. sinifta seyahat eder ama kariya kiza gelince vodkaya gelince parayi her zaman bulur.
  • keyfine düşkün her serkeş rusun tercih ettiği redingottur o.

bir imajdır. milletin karısına kızına musallat olur bu tipler. evin etrafında görürseniz ağzını burnunu kırarıp eline vermeniz tavsiye olunur.
  • 9 senedir aynı montu 7 senedir de aynı mevsimlik ceketi giyiyorum. rus yazarlar gelin de fakirlik görün.
hesabın var mı? giriş yap