• son zamanlarda köpek saldırıları ciddi artış gösteriyor. bir hayvansever olarak bu olaylara çok üzülüyorum. köpeklerde nüfus kontrolü kesinlikle yapılmalı ve sürüdeki köpeklerden bir kaç tanesi hariç diğerleri kısırlaştırılmalı . aynı zamanda kalabalık sürüleri dağıtmalı.

bir hayvansever olarak şunu da itiraf edeyim ki ingiltere’de ve amerika’da insanlara zarar veren köpekleri öldürüyorlar. vaziyet buna gitmeden önlem şart.

edit : ysfhmd adlı bir çaylak ana avrat küfür etmiş bir de tehdit etmiş. tavşan taşa sürtmüş demiş ki dağı s*kiyorum.

edit : arkadaşlar hepsi kısırlaştırılsın demişler. saygı duymakla birlikte ben onlara katılmıyorum. sokakta yaşaması çok kötü falan demişler ama köpeklerin gerçek doğal ortamını düşündüğümüzde sokaklar bin kat iyi. ayrıca nerde değil nasıl yaşadığı önemli. sevimli dostlarımız 3-5 tane olursa bir zarar gelmez diye düşünüyorum. yanılıyor da olabilirim ama düşünceler benim yorumlamalar sizindir.

edit 3 : ben sadece sizin gibi kedi ve köpek sevmiyorum. o tiksindiğiniz hamam böceğini de seviyorum. hayvan sevgisi ve köpek sevgisini karıştırıyorsunuz. kim ne derse desin benim için insan canı önce geliyor. benim kendi vicdanım bunu doğru buluyor, suçlayacak mısınız bunun için de?

edit 4 : o kadar aptalsınız ki argüman üretmek yerine küfür ve hakaret ediyorsunuz. düşünce üretemediğiniz için insanlara saldırıyorsunuz. kardeşim varsa antitezin buyur sun eyvallah diyelim yoksa sus.

edit 5 : fortranli adlı yazarın da dediği gibi bu insan haklarını ihlal ediyor. bilinçsiz üreyen her şey zararlıdır arkadaşlar.

edit 6 : ya hu sizde de ne köpek düşmanlığı varmış ya. bu mu çözüm yani? hepsini öldürelim, tamam abi sevmediğimiz her şeyi yok ederek çözüm bulalım aynen. ben hepsine nüfus kontrölü yapılıp bakılması taraftarıyım. evet zor ama biz insan değil miyiz? her şeye bir çözüm buluruz.
  • yazık ulan. kadın nasıl çabalamış. o anki korkuyu hayal edemiyorum. çantasını savurmasa ya da adam gelmese yaralanacaktı muhtemelen. o anlık korkuyla kalp krizi geçirse kim hesabını verecek? ama sorun çözülür zannetmeyin, bu haberler git gide artacak. bu tehlikeyi yaşayanlar iki yüzlü insanların umrunda değil.

(bkz: #120313012)
  • bir afrika ülkesi olan türkiye'de gerçekleşen olay.

bir insanın bu görüntülere normal demesi için süzme beyinsiz olması lazım. lan yeter artık, madem çok seviyorsunuz alın evinize kendi organlarınızı keserek yedirin can dostlarınıza.
  • köpeklerden çok korkan bir insan olarak köpekler havlayarak benim bulunduğum yere doğru gelmeye başladıkları anda tansiyonum düşüyor ve o anki korkuyla yola atlıyorum. şu ana kadar çok şükür ciddi bir saldırıya uğramadım ama uğrarsam bende görüntülerdeki kadın gibi ya bayılırım ya da araba çarpar. bu konuda yetkililerin bir an önce önlem almaları gerekmektedir. empati yoksunu insanlara da 'biz gidip o köpeklerin başını okşayamıyoruz ama bu onları sevmediğimizden değil. korkuyoruz. bunu anlayın artık.!' demek istiyorum. bir an önce bu konunun çözülmesi gerekiyor. her sabah korka korka işe gitmekten bıktım.
  • malum kesim gelmeden yazayım kendinizi hazırlayın.

"ölmemiş ki bayılmış. ne var bunda?"

üstteki yazar için edit: öncelik sırası sorunun önemine göre değil çözülebilitesine göre olmalıdır. evet ülkemizde şiddet ya da ekonomik sorunlar sokak hayvanlarının yarattığı sorunlardan önceliklidir fakat çözüme kavuşmaları daha uzun vadelidir. ne yapalım, ülkenin ekonomik sorunları ya da şiddet sorunu çözülene kadar sokak köpeği saldırılarını konuşmayalım mı?
  • olayı bilmeden yorum yapmayın lütfen, çanta sallamak köpeklerin annesine küfür etmek anlamına gelir, bu yüzden teyze suçlu. kendisinin köpek dili ve edebiyatı kitabını tamamen ezberlemesi ve yanında taşıdığı 1 kilo orta-az pişmiş bonfileden köpeklere ikram etmesi gerekirdi.

kınıyorum...
  • kadına geçmiş olsun ama videoda neden x-files müziği gibi müzik var, her an jump scare bekledim.
  • köpektaparlara göre elinde köpek mamasıyla gezmesi gerekirdi. yem verince ısırmaz, saldırmazmış. başıboş köpekler ile ilgili muhakkak bir çalışma yapılması gerekiyor.
  • ya ne saldırısı! onlar oyun oynuyor...
  • ortadogunun vahsi yasam kosullarinda siradan bir gun.
hesabın var mı? giriş yap