• bir kişisel gelişim tavsiyesi değildir, hayat yolculuğunda önünde sonunda öğrenilen biir bilgidir .
    burada negatif insan diye söz edilen şey de; derdi , kederi, gerçek bir acısı olan insan değil zaten, dert üreten, şımarıkça durmaksızın mızmızlanan , her duruma olumsuz yönde mazeret uydurmayı huy edinmiş, yaşam enerjinizi sömüren ve bazen sizi bencilce kullanan insanlar .
    girdap gibidirler , farkında olmadan sizi de içine çekerler öyle de güçlüdür negatifin enerjisi.
    aynı hataları yüzlerce kez tekrarlar ve aynı yakınmaları dinlemenizi isterler , eleştirirseniz de tahammülleri yoktur, istedikleri tek şey birlikte yakınmak , aynı olumsuzun içinde lanet okumaktır.bu çemberin içine çıkma gayretiniz olduğunda da derhal uzaklaşırlar zaten , öyle de bencildirler.
    hepimizin bu çukura düşmüşlüğü , bu hezeyanları ezber edinmişliği vardır , sonuç hiçkimse için hiçbir zaman iç açıcı olmaz . yapmayın kendinize bu kötülüğü , hiç düşünmeden çıkarın gitsin bu insanları hayatınızdan, gerçek dertleri olan insanlara ayrın zamanınızı ve gücünüzü eğer çok istiyorsanız , göreceksiniz ki gerçek acı sahipleri şaşırtıcıbir biçimde hiçbir yük bırakmayacaktır üzerinizde , gerçek dertli şifa bulunca vefasıyla yaşar , çünkü her şeyde olduğu gibi derdin de samimisi var.
  • çıkarttıktan sonra hayatım da her şey rayına oturdu. idrak seviyem çogaldı. kendimi daha iyi yönlendirme yapmaya başladım. şansım yerine geldi. daha nice olaylar oldu.
  • "don't kill my vibe bitch" diyerekten hayatımdan çatır çatır insan çıkararak yaptığım eylem
  • kimi zaman dümdüz ve açık, kimi zaman bol virajlı, kimi zaman mükemmel manzaralar eşliğinde, kimi zaman da uçurumun kenarından gidilen bir yol olan hayat dediğimiz kavram; zaman içinde yolda rastladığınız yerler ve kişilerden sonra size zaten bunu uygun zamanlarda ve şartlarda bir şekilde yaptıracaktır.
    siz de bu arada kendi karakterinizin, sahip olduğunuz özelliklerin, yaşanmışlıklarınızın ve anınızın değerini her daim bilmeye, ve de bunlara saygı göstererek değerinizi bilenleri yanınızda tutmaya özen gösterin.
  • dünyanın en saçma tavsiyesi yahut önerisidir. negatif insanları hayatınızdan çıkarınmış. yok yav, sonra ne olacak, her şey bir anda allahualem mi olacak, zirveye mi ulaşacağız, birbirini pohpohlayan insanlar ile bir takım kurup her şeyin düpedüz, güpgüzel olduğunu düşünerek ya da kandırıp kandırılarak, bir ömür mi geçireceğiz.

saçmalık. ben mesela düpedüz negatif bir insanımdır. a olayının sonucunu eğrisiyle büğrüsüyle düşünür, üstüne seksen defa kaşınır, olumlu ve olumsuz sonuçları ortaya çıkarır, olumsuzlara odaklanır, onları halletmeye çalışırım. önünde sonunda olumlu olan sonuca ulaşacağız zaten. önemli olan o sonuca ulaşırken olumsuzları ne kadar elimine ettiğimiz değil mi? şimdi, ben negatif oluyorum; hayatlardan çıkarılmam gerekiyor, he mi? valla ağam bizle dalga geçiyor.
  • hatta komple insanları hayatınızdan çıkarın,

itle köpekle yaşayıp gidin.
  • negatifle çarpıp pozitif yapmadan...
  • hayatımızdaki insanların çok büyük bir bölümünü hayatımızdan çıkarmak elimizde olmadığından "aradığın güç içinde saklı" gibi kof bir laf.
  • negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevireyim derken ömrü tükenenler derneği kurucu üyesiyim.

ben başaramıyorum, ama imkanı olan çıkarsın :))
hesabın var mı? giriş yap