• yetmez ama evet. hatta asgari ücret + yemek + akbil + prim sistemine geçilsin. aldıkları not ortalamalarına göre prim alsınlar. *
  • türkçe meali: artık reisçi öğrenciler ilerici fikirlere sahip öğretmenlerini daha rahat ispitleyebilecek.
  • benim zamanımda ders işlemeyen, öğrenciyi boş bırakan, ödev vermeyen, kafasına göre takılan hocaları çok sever; kırk dakika ders işleyen, sürekli yazdırıp, ödev veren öğretmenden de nefret ederdik.

günümüzde de bu mantığın devam ettiğini düşünürsek inanılmaz objektif sonuçlar çıkarabilecek bir uygulamadır. tebrik ederim daha iyisi olamazdı.
  • ablam imam hatip lisesinde edebiyat öğretmeni. kendisi nazım hikmet'i anlatırken "hocam bırakın o komünisti anlatmayın" diyen cahil ve terbiyesiz öğrencilerle aynı sınıfta olduğunu anlatmıştı. eminim bu lafı da zaten koyu imam hatipli öğretmeninden duymuştur. ayrıca sınıfta çoğu öğrencinin hala okuma yazmada zorluk çektiğini anlatmıştı, edebiyat kelimesini bile yazmakta zorlanıyorlar. bu öğrenciler, öğretmeni değerlendirecek öyle mi? sadece gülüyorum artık. bir de ablalarıma sabır diliyorum.
  • hep söylenen bir cümle vardır "en iyi müfettiş öğrencidir" diye. derste onlardan aldığınız dönütler işinizi ne kadar iyi yapıp yapmadığınızı gösteriyor zaten hal böyle olunca siz isinizi layıkıyla yapıyorsanız varsın böyle bir uygulama gelsin ögretmen olarak sizi çok etkilemeyecek bir uygulama olacaktır.tek sıkıntı ögrencilerin bu durumu kullanması olur eğer objektif olarak degerlendirirlerse dediğim gibi sıkıntı yaratmayacaktır.
    bugün dersimde bi olay yaşadım.benden bir önce derslerine giren ingilizce ögretmeninden şikayetçi oldular ki ögrenciler dokuzuncu sınıf ögrencileri ve hala ortaokuldan gelme alıskanlıklarını sürdürüyorlar ders esansında konuşma gürültü çıkarma gibi. haliyle ögretmen sınıfta gürültü olunca susturmak için bağırma ihtiyacı duyuyor çocuklar da bu durumdan rahatsız olmuşlar ve bize çok bağıyor derste dilekçe versek degiştirebilir miyiz diye soruyorlar. ben de öncelikle derste ögretmenlerini üzmemeleri ve gürültü çıkarmamaları gerektiğini bunlara dikkat ederlerse öğretmenlerinin de onlara kızmayacağını belirttim. şimdi bu ögrenciler bu ögretmen için sadece onlara arada bağırıyor diye olumsuz not verecek olurlarsa ne olacak. bu durum ögretmeni kötü ögretmen mi yapacak. bu gibi durumlar ögretmen için epey sıkıntı veren bir durum olur. bunlar nasıl ayırt edilecek o tarafı şüpheli.
  • sevindiren gelişme. bir de dayak atsın. ayrıca tek ayak durdursun. olmadı dersten de atsın yav nolcakmış. örtmen dediğin ne ki. bi harf öğreteni 40 yıl döveceksin.
  • hem kitapların içi boşaltıldı hem de derste öğrencinin istediği gibi hiçbir şey yapmayan öğretmenler yüksek not alacak. cehalet için yapılabilecek ne varsa yapılıyor. hocalar domalsınlar ayrıca tahtaya doğru.
  • oh ne güzel, öğrenciyle hoca notları takas eder artık.

+hoca, sözlülere 100 vermezsen attırırım seni allah'ıma kitabıma ha.
    -canım benim olur mu öyle şey, her şey karşılıklı biliyorsun :)
hesabın var mı? giriş yap