• gunlerdir ada basinini sarsan tir tir titreten hop oturtup hop kaldiran "olamaz bu kadari bina zina ve pete arttiginda kiyamet kopacak" diyen nineleri garip bakislara bürüyen bir adamdir bu..
    bir partide yerde baygin yatan bir genc kizin koluna eroin yaparken cekilen fotograflari the sun da pafta pafta yayinlandiktan sonra ingiliz polisi, scotland yard ve hatta bizzat interpol bu adami aramaya baslamistir.. müzigini cok sevdigimiz bir insan olsa da yani bilemiorum kendini öldürmek etmek bir derece ama baskasina böyle davranmak burdan bir cift sozum var kendisine "pete arkadasim sen faruk pekermisin nuri alco musun lütfen yahu yakisior mu senin gibi delikanliya" sonra da elimi soyle izah edercesine kaldirim "gittigin yol yol diil pete bak sonun hic iyi olmaz yazik olursun hapisanede zenci arkadaslarin metresi olursun yapma lütfen ya rica ediorum laftan anla" gerci simdi burayi nasil okuyacak neyse tercume edeyim

"dear pete: the way you are going to is not a real way.. look.. your end will be not good.. no noo no good your end is.. when you go to the prison you will be prostitute of a black man there.. listen my words.. i said please, understand from please..you sick idiot"

bahsi gecen haber icin

http://www.thesun.co.uk/…le/0,,2-2006190560,00.html
  • bir bucuk yil once roportaj yapmak icin evini aradigimda soyledigi ilk sey "aman tanrim, sen bir kadinsin!" olan erkek. hatta ofsayta dusmemek icin, paralelden baglanan kankasi carl barat'a "tirsmami gerektiren bir durum var mi?" diye sormustum. kabul ediyorum pete de komikti o roportaj boyunca, ben de. carl bizi toparlamak zorunda kalmisti (ozellikle beni cunku turkiye'de yasayan bir gazeteci olarak elin ingiliz'inden her gun "3 konser verip grubu dagitacagiz ve bunu, sizin dergide yayinlanana kadar kimseye aciklamayacagiz" seklinde beyanatlar duymuyorsunuz -ve evet gercekten de oyle oldu). the libertines hastasiydim, dagilmistim.
    carl'in the libertines'de hep yapmak zorunda oldugu sey buydu, pete'in bokunu temizlemek. yine de up the bracket sonrasi pete gruptan uzaklastirildiginda carl suclanan adam oldu. pete, koskoca bir uyusturucu sorunu, acgozlu medya ve hazimsiz bir menajerle dimdizlak ortada kalmisti.
    bugun pete doherty, ingilizlerin kahramani, rol modeli, her bir boku. yillar once nick cave'i eroin kullandigi icin alenen polise gammazlayan nmenin orta sayfa guzeli. carl barat "kralice'nin soyunu sikeyim, onlarin genetigi bozuk" demisti o gun telefonda. peki ya ingiliz gitar muziginin genetigi? "dramatik" deyip gecistirmisti.
    pete, rolling stone muhabirinin onunde super narkotik sovunu yapiyor, muthis haber oluyor. pete, rocksound muhabirinden kuliste dayak yiyor, acar muhabir isten atiliyor. kate moss'un menajerleri pete'e her ay muazzam paralar odeyerek baska bir sid & nancy (ya da kurt & courtney?) hikayesini ayakta tutuyorlar. diger yanda pete ile aylardir beraber olan, askindan geberen holygail var (o da bir gazeteci, kerrang!'in eski editorlerinden) ki tatli ve duygusal baligimiz pete bir babyshambles konserinin kulisinde bu kizcagizi "iliskimiz ulu orta yasanamaz, ben toplumun maliyim" tavriyla pataklayip evine gonderdi. senlikli ingiltere'nin ikonlari paul weller ve morrissey babacan tavirlariyla sarip sarmaliyorlar bu siska oglani (gerci ilgide dagilma oldu, arctic monkeys takintisi gelisti son zamanlarda her ikisinde de).
    merak ettigim tek sey pete doherty dayagi yiyen adamin hayatinin geri kalan kismini nasil yasayacagi. bir de sanirim, pete doherty'nin suratinin ortasina bir mike skinner kafasi inse nasil olurdu diye merak ediyorum.
  • sol frame'de ismini görünce, bir an için overdose'dan gittiğini düşündüğüm keş.
  • hayatta
  • the libertines vokalist/gitaristi. çıkardığı arızalar tonla: uyuşturucu, hır gür, hatta biraz da kleptomani. kah tayland'da, kah babyshamblesla sahnede. biraz da ait olduğu yerde, libertines mikrofonunun önünde olsa da, kısa sürmese şu çocukların hikayesi. lütfen tanrım!
  • 45 dk içinde istanbul'da konseri varmış ya bu arkadaşın niye kimse haber vermiyor?

(bkz: 3 nisan 2014 pete doherty istanbul konseri)
  • bu kadar salak olup nasıl bu kadar güzel şarkılara imza atıyor aklımın almadığı ama iyi ki var diye de düşünmeden edemediğim yegane insan.
  • bu adam hakkında kendini bitirdi yazık etti gibi yorum yapanlar istisnasız aynı argümanlarla geliyor. benim anlamadığım üniversiteyi bitirip kpssyi kazanıp bir ev için 20 yıllık kredi çekseydi mi adam gibi adam olacaktı? yaptığı her şeyi kendi istediği için yapan biri var karşımızda. sen yaptıklarını acaba kendi isteğinle mi yapıyorsun yoksa şartlar mı seni zorluyor. 8-17 işinde çalışırken, bütün dünyayı gezmiş süpermodellerle çıkmış milyonlar kazanmış, keyfi için milyonlar çarçur etmiş birine nasıl boş diyebiliyorsun? adamlar reunion konserlerinde 60000 kişi toplayabiliyor sen acaba telefonla arasan 6 kişi toplayabilir misin yanına? bağımlılıklarını eleştirip zavallı gözüyle bakan sen bir yıl eşek gibi üç kuruşa çalışıp 10 gün tatil yapınca mı esas winner oluyorsun? sen de ben de eziğiz kabul et bu adamlar esas kazananlar. bunun nedeni ne para ne şöhret ne uyuşturucu hiçbir şey. tek nedeni sen ve ben nefret ettiğimiz işlere zorunluluktan katlanıyoruz bu adamlar ise katlanmıyor bu kadar basit.
  • rüyamda selfie çekinmeye çalıştığım ama cebimden 3310 çıkması ve pete'in türkçe konuşmasıyla ebeeen mı diyerek uyanmama sebebiyet vermiştir.
hesabın var mı? giriş yap