• birilerinin 21 yıllık bir davası var, hala içeriğinden haberdar değiliz. bunlar da plan oluşturmuş kendine. ne olduğu belli değil. sadık kalın tabi. yolunuzu bulursunuz siz de.
  • plan: iktidardan nemalanmak.

her ülkücünün planı güçten güç devşirmektir. sağcı sağcının paçasını bırakmaz.
  • bu nedir oğlum?

liseli ergenler gibi şifrecilik mi oynuyoruz? sihirli cümlemiz mi bu nedir yani?

kendi aralarında anlamını biliyor da kıkır kıkır gülüyorlar mı?

şimdi bu sözdeki gizemin etkisine kapılıp ergenler "plana sadık kal, plana sadık kal" diye diye mi gezecekler?

defterlerine, kitaplarına, mahalle duvarlarına mı yazacaklar?

"plana sadık kal"cı olup kendilerini mi tatmin edecekler?

siyasetçi misin yoksa ergen mi eğlendiriyorsun?
  • plan: sazan milliyetçilerden oy topla sonra seçimi ikinci tura bırak ikinci turda iktidarı destekle
  • rte kazanıp sinanı afgan entegrasyon bakanı yaparsa görürsünüz planı.

hüda par var, anayasanın ilk dört maddesi var? sen ne baktın!?
  • üstte biri yazmış ki, iki çocuğum var suriyeli konusu benim için öncelikli yani ümit beye vefa borcum var o ne derse o. yahu bu adam tayyibe oy verin dese suriyelileri yollamicaz diyen iktidara mı vereceksin oyunu? ben cidden takım tutar gibi parti/siyasetçi tutan adamları gram anlamıyorum.
  • planini sikeyim net.
  • meali: atatürk'ün adını istismar ederek en büyük atatürk düşmanlarına yanla, bahçeli'den sonra balgat'a paşa ol, sonrası allah kerim.

ilkeli bir siyaset gerçekten :)
  • bu süreçlerin uzatılması hep insanları burada kutuplaştırıyor başka bir işe yaramıyor. şu seçim sürecinde kaç tane sinan oğan destekçisiyle tartıştım belli değil belki benim gibi üç beş kişiyle daha tartıştılar adamlar şimdi tepki olarak sandığa gitmeyecek ya da reise atacak. iyi bok yiyorsunuz ya cidden milletin canı burnunda anaokulu çocuğu gibi oyun oynuyorsunuz insanlarla.
hesabın var mı? giriş yap