• bostonda bu aksam ilk gosterimi yapilan bir film... if'e veya 2006 film festivaline gelmesi olasi, james woods muhtesem
 • başroldeki evan rachel wood'un güzel performansı dışında vasat bir film.
 • marcos siega 'nın kara komedisi. ırk, cinsellik, cinsel kimlikler, hoşgörüsüzlük, materyalizm kavramlarını evirip çeviren, bunlarla dalgasını geçen film. 2005 sundence film festivalinde büyük jüri ödülüne aday gösterilmiştir.
 • kara komedi kisvesinde olan ama kisveden öteye gidememiş, sonuna kadar seyretmeyi sabredemediğim film. cinsel kimlikler, cinsellik, ırk, hoşgörüşüzlükle ilgili kavramları elleyip, ters düz etmeye çalışsa da yok olmamış dedirtmiştir, ifistanbul 2006 gösterilecektir.
 • filmde ne anlatilmak istendigi, neyin irdelenmeye calişildiği, nerde durdugu belirsiz esas kızımızın yaptıklarını hangi amaçla yaptıgı sorularının yanıtsız kaldıgı..karakterlerin saçmasapan ordan oraya koşuşturduğu..hadi cinsellik de olsun, hadi cinsel kimlik mevzusunu da koyalım, hadi moral values, hadi ırkçılık, hadi american dream derken hepsinin birbirinin icine alakasızca girdigi film...birkaç karede james woods'un oynadıgı karakter dikkati çekebiliyo...
  iyiki ifistanbuldan once izlemişizde boşuna zamanımızı harcamamışız....
 • içinde bir sürü derin tema, sosyal sorun işleniyor, baş rol oyuncusu hanım kızımız da taş tamam ama verilmek istenen mesaj her ne idiyse biraz havada kalıyor, taşlar yerli yerine oturmuyor. ama sıkılmadan izlenebilecek bir film.
 • d&r'in ucuz vcd'ler köşesinden tesadüfen aldığım film. filmde bağımsız sinema aşkıyla bazı noktalar çok abartılmış olsa da, sonuçta varılan nokta etkileyici sayılır.

  --- spoiler ---

  filmde değinilmeye çalışılmış, ama yapay kalmış konulardan bazıları:
  -ırak ı özgürleştirme
  -ırkçılık/ayrımcılık

  filmden yanlış bir tercüme örneği vererek bitirelim: ...şimdi ciddileşme vakti diyerek bahsettikleri "genel af mektubu yazdırmayacaksın değil mi?" sözü, amnesty international yerine yanlış şekilde çevrilmiş. orj. türkçe dublajlı film olunca böyle bir hata komik durmuş.

  --- spoiler ---

  kara komedi olarak çok başarılı olmasa da, izlenebilir bir çalışma.
 • 104 dakikalık, 2005 yapımı film.

  5 / 10.

  2.500.000 dolates bütçeli yapımda yönetmen marcos siega ve ekininin ne yapmak, ne denemek ya da ne sunmak istediğini tam olarak kavrayabilmek güç.

  birkaç güzel diyalogla başlangıçta ilgi çekici görünse de ardından nereden tutarsanız elinizde kalan bir iş olmuş. küçük bir örnek; - amerikan gençlerinin sosyo-cinsel davranış biçimlerini eleştirme amacıyla, eleştirilen şeyi yapımın içinde sürekli kullanmak (işin aslı görsel olarak sömürmek) gibi ucuz numaralara da girişmiş bir film bu zaman zaman.

  filmin tek güzel tarafı başarılı evan rachel wood ve james woods oyunculuğu.
  bu iki oyuncunun sıkı takipçileri ya da her performanslarını izleyen biri değilseniz filmi potansiyel izleyiciye tavsiye etmek mümkün değil.

  her eve imdb
hesabın var mı? giriş yap