• bu albümün 2001 yılında türkiye şartlarında nasıl yapılabildiğini aklım gerçekten almıyor.
    yavuz şu an hayatta olsa yapabileceklerinin herhalde sınırı olmazdı.
  • bir erkek için içinde ülkenin gelmiş geçmiş en iyi aşk şarkılarını barındıran yavuz çetin albümü...
    "aşk ve erkek ilişkisi" dendiği zaman sigaramı yakıp gözlerimi uzaklara dikerek "al, dinle" derim...
  • (bkz: bütün parçaların güzel olduğu albümler)

yavuz çetin'i öldüren albüm demiş yazar bir arkadaş. sıkı güldüm. yavuz çetin'in piyasada kolay kolay bulamayacağınız demo albümü de dahil, kayıtlı şarkılarının neredeyse hepsini dinlemiş biri olarak, kendisinin en iyi albümüdür bu albüm. popüler olma, yaptıklarını birilerinin gözünün içine sokma derdine de düşmemiş, işini her zamanki haliyle mükemmel yaparak bize harika bir dinleti sunmuştur.

yavuz çetin, cennetin virtüozu.
  • kıymeti, sanatçısı öldükten sonra bilinen eserler listesinin en mükemmel örneğidir.. harikulade bir yavuz çetin albümüdür..
  • yavuz çetin'in cenaze töreni. bu albümde çalan herkes yavuz'un tabutunu taşıyor. cihangir'den boğaz köprüsü'ne kadar omuzlarında götürüyorlar. ama yavuz daha ölmemiş, çığlık atıyor. en sonunda da elleriyle boğaz köprüsü'nden atıyorlar suya. bir nevi şeb-i arus. siyah beyaz bir düğün. altı gün sürüyor. yedinci gün... dinlenmece.
  • net şekilde yavuz çetin'in intihar mektubudur.

bu şarkı listesi ve sözlerini gören eşi dostu hiç mi sormamış, "yahu sen ne yapıyorsun?" diye.
  • türkiye toprakları içerisinde yapılmış en güzel albümdür. adeta bir intihar mektubudur. bu şarkıları yazan adamın intihar ettiğini bildiğinizde, sağlam psikoloji ile dinleyemiyorsunuz bu muhteşem şarkıları, etkisi daha fazla oluyor. basit ama vurucu şarkı sözleriyle, türkiye'de hiçbir albümde görülmeyecek, dünya çapında ise az görülecek bir gitar performansıyla tüyleri diken diken ediyor.

yavuz çetin'in hikayesini az çok bilenler ve blue belgeselini izleyenler bilecektir ki albümün çıkarılması tmc yetkilileri tarafından reddedilince/ertelenince son umudunu kaybeden yavuz çetin son kez depresyona girip, hastaneye yatıp, hastaneden çıkar çıkmaz intihar etmiştir. bu albümü çıkarmayı erteleyen tüm yetkililerin burdan amına koyayım.
  • müzikleriyle pozitif, sözleri ile inanılmaz karamsar bir dünya yaratan (bkz: yavuz çetin) albümü. son zamanlarda tekrar sardım, dinliyorum, birbiriyle bu kadar çelişen söz ve müzik yapısının güzelliğini yeni yeni keşfediyorum.
  • yavuz çetin'in, sessiz sakin değil de böyle bangır bangır, "gidiyorum ben" diye bağırdığı ve galiba kimseye sesini duyuramadığı albümü.
  • kesinlikle ve kesinlikle dünya standartlarinin da üstünde bir albüm.sololar mükemmel(bayaa),yavuz cetin'in vokali harika,bass gitar gayet sağlam ve bass linelar çok hoş,ses kalitesi harika,sözler ise genel olarak olabildiğince karamsar ve müzikle çelişkili.
    içinde bir tek bile ikinci plana atilabilecek parça yok.
    sadece turkiye'nin degil dunya rock tarihinin de en iyi albümlerinden biri,bir saheser.
hesabın var mı? giriş yap