• aslında bu entry'i mohammed alsaloussi başlığına yazmıştım lakin bence ayrı bir başlığı da hak ediyor.

en üst edit: abimizin babasını bulduk bence. meğerse o da şeyh değilmiş ne ilginç değil mi? babasının ismi essam el saloussy ve herkese açık facebook profili şu peki babası olduğunu nasıl anladık? tabi ki abimizin fotoğraflarını paylaşmış. meedo'nun gençliği meedo'nun gençliği 2 meedo'nun gençliği 3 meedo'nun gençliği 4. facebook kullanmayanlar için fotoğraflar: meedo'nun gençliği meedo'nun gençliği 2 meedo'nun gençliği 3 meedo'nun gençliği 4abimizin babası da facebook bilgilerine göre kuveyt'te yaşıyor, petrol mühendisliği okumuş, dowell schlumberger'da pazarlama bölge müdürü. bildiğin orta veya orta-üst gelire sahip normal bir amcamız. babasının paylaştığı fotoğraflardan ve arkadaş listesinden de kız kardeşi lama al-saloussi'ye ulaşıyoruz. o da dubai'de emlakçılık yapıyor. şeyma ile olan fotoğrafını da magazin sayfası paylaşmış. pek de şeyh ve ailesi gibi değiller.

üst edit: bir yazarın verdiği bilgilerle abimizin kanada'da pasaport başvurusunda gerçeğe aykırı bilgi verdiğini buldum. buradaki habere göre kanada'a pasaport başvurusunda yalan bilgi ve belge sunmaktan pasaportu 3 yıllığına askıya alınmış fakat bu cezayı yüksek mahkeme fazla bularak bozmuş.ilgili mahkeme kararı da bu. doğumdaki adı olan mohamed essam el saloussy adı ile 2005 yılında kanada vatandaşı olmuş. 2017 yılında ise adını şuanki adı olan mohammed alsaloussi olarak değiştirmiş. pasaportunda eski adı yazdığı için ceza almış fakat bu ceza fazla bulunduğu için bozulmuş.

üst edit 2: bir de çalıntı ferrari olayı var.sağ olsun yazarlar hatırlattı. ferrari'si çalıntı çıkıyor ve hakkında dava açılıyor. "çalıntı olduğunu bilmiyordum" açıklaması yapıyor. milyardersin, ikinci el ferrari alıyorsun ve o da çalıntı çıkıyor. hiç araştırmıyorsun sağını solunu ki bu araçlardan dünyada zaten kaç tane var ki? benim tahminim adam milyarder değil milleti koparmaya hazırlanıyor ya da gerçekten zengin ama kara para işinde.

üst edit 3: kanada mahkeme kararından abimizin asıl adının mohamed essam el saloussy olduğunu öğrenmiştik. meğerse bu abimiz california'da "publıc ıntoxıcatıon" suçundan yani halka açık alanda başkalarını rahatsız edecek şekilde alkollü ya da uyuşturucu madde etkisi altında olmaktan tutuklanmış.

üst edit 4: rapsar nickli arkadaşımız da wikipedia'daki milyarderler listesinde olmasıyla ilgili şu bilgiyi paylaştı, mesajını buraya ekliyorum:
    " şuradan görebileceğimiz gibi 18 mart 2021'de eklenmiş kendisi bu listeye. daha önce adı dahi anılmıyor. aynı ip adresini kullanan anonim kullanıcı aynı gün, şu değişiklikle alttaki "billionaires of arab descent outside the arab world" kısmına da sıkıştırmış elemanın adını :) kaynak tabii ki de yok (viki maddesi de çöp zaten zırt pırt kaynaksız ekleme çıkarma var). forbes'un en zengin afrikalılar listesinde adı geçmiyor. orada afrikalı olsa da yurtdışında olan istisnalardan da bahsedilmekte, orada da adı geçmemekte. bu listeye eklenmesinin çok yakın tarihli olması, vikipedi'de sıkça görmeye alıştığımız reklam/manipülasyondan başka bir şey değil... "

üst edit 5: aati kya khandala nickli yazar şu entrysinde anlatmış, bu konuda başka mesajlar da geldi. abimiz kanada'da da alsaloussi holdings ltd. adında bir şirket kurmuş. ve bu şirket kanada'daki parkland havaalanı'nı satın almak istemiş. ücretinin de bir kısmını nakit bir kısmını da kredi ile ödeyeceği bir plan sunmuş ve bu plan hakkında mahkemeye şu rapor sunulmuş. raporda abimizin şirketinin bu kadar nakite sahip olduğunu gösterir belge bulunmadığından zayıf bir alıcı olduğundan bahsedilmiş. nakit ödenecek tutar 10 milyon doların altında bu arada. ve bu havaalanı başka bir şirkete satılmış. abimizin 10 milyon doların altında nakit parayı gösterememesi çok ilginç değil mi?

efendim bence şeyma subaşı'nın müstakbel eşi ile, türkiye'nin görebileceği en büyük dolandırıcılıklardan birine şahit olabiliriz. başlığındaki entrylerde de kendisinin şaibeli zenginliğinden bahsedilmiş lakin size kanıtlarla geldim. sherlock holmes yeni bölümümüz başlıyor.

medyada kendisinin mısırlı bir şeyhin oğlu olduğu ve aile şirketlerini yönettiğine ilişkin haberler çıkmış. ben de kendisinin şirketlerini araştırdım.

şu adresten öncelikle "alsaloussi holgins"e ulaşıyoruz. bu sitenin, florida eyaleti şirketler bölümü'ne ait resmi web sitesi olduğunu da belirteyim. bakıyoruz ki adı şirketler grubu anlamına gelmesine rağmen aslında bir limited liability company yani türk hukuku'ndaki adıyla "limited şirket". holding değil de "holdings" ibareleri kullanılmış çünkü aslında bir holding değil. bir zamanlar mega holdings vardı dolandırıcı hatırlarsanız, aynı hesap.

sonra bu alsaloussi holdings'in 3 ekim 2018'de mohammed alsaloussi tarafından kurulduğunu, 1 temmuz 2020 ile 30 eylül 2020 tarihleri arasında da durumunun "inactive" olarak değiştirildiğini görebiliriz. abimiz milyarder ama hem holdings adını holding olmamasına rağmen kullanıyor, hem 2018'de kurmuş, hem aile şirketi değil.

sonra aynı web sitesinden abimizin diğer şirketlerine bakalım:
    storm industries llc, 17 ağustos 2018'de kurulmuş, yine limited şirket
    perfect storm llc 20 aralık 2018'de kurulmuş, yine limited şirket
    gang warily holdings llc 19 şubat 2019'de kurulmuş, yine limited şirket ve holdings ibaresi kullanmış çakal
    chreedo delta llc, 11 eylül 2019'da kurulmuş, yine limited şirket
    chreedo pershing llc, 11 eylül 2019'da kurulmuş, yine limited şirket
    7333 belle meade blvd llc, 10 mart 2021'de kurulmuş, yine limited şirket

sunbiz'den alsaloussi soyadını arattığımızda yine mohammed abimizden başkası çıkmıyor. aile şirketlerini yönetiyor deniyordu ama annesi, babası, kardeşi kimsecikler de buralarda şirket sahibi değil anlaşılan.

bu şirketlerin bilgileri incelediğimizde bir başka şey daha dikkatimizi çekiyor, adresler. şöyle ki:

storm industries şirketinin adresi "450 alton rd apt# 2907 mıamı beach, fl 33139", şirket yetkilisi abimizin adresi ise "4466 sheridan ave mıamı beach, fl 33140"

alsaloussi holdings şirketinin adresi "4466 sheridan ave miami beach, fl 33140", şirket yetkilisi abimizin adresi ise "7333 belle meade blvd miami, fl 33138"

perfect storm şirketinin adresi "450 alton rd 2907 mıamı beach, fl 33139", şirket yetkilisi abimizin adresi ise "4466 sherıdan ave mıamı beach, fl 33140"

gang warily şirketinin adresi "450 alton rd apt 2907 mıamı beach, fl 33139", şirket yetkilisi abimizin adresi ise "4466 sherıdan ave mıamı beach, fl 33140"

chreedo delta şirketinin adresi "450 alton rd apt 2907 mıamı beach, fl 33138", şirket yetkilisi abimizin adresi ise "4466 sherıdan ave mıamı beach, fl 33140"

chreedo pershing şirketinin adresi "450 alton rd apt 2907 mıamı beach, fl 33139", şirket yetkilisi abimizin adresi ise 4466 sherıdan ave mıamı beach, fl 33140"

chreedo şirketinin adresi "450 alton rd apt 2907 mıamı beach, fl 33139", şirket yetkilisi abimizin adresi ise "4466 sherıdan ave mıamı beach, fl 33140"

7333 belle meade blvd şirketinin adresi "7333 belle meade blvd mıamı, fl 33138", şirket yetkilisi abimizin adresi ise "7333 belle meade blvd mıamı, fl 33138"

yani abimiz, 3 adresi döndürüp dolaştırıp şirketler kurmuş. bu adresler bazen şirket adresi bazen de kendisinin ikametgah adresi olmuş. özellikle 450 alton rd adresinde şuan 6 şirket faal durumda. aynı adreste kim 6 şirket kurar?

bu 6 şirketin bulunduğu adrese de google maps'ten bakabilirsiniz

street view görünümüne de bakarsanız bildiğin apartman. milyarder abimizin sanıyorum hiç çalışanı da yok, apartmandan milyar doları hele de 6 şirket ile yönetmek zor olsa gerek.

şimdi işler biraz daha ilginçleşiyor.

450 alton rd apt 2907 mıamı beach, fl 33139 adresinde abimizin 6 şirketi vardı malum. bu apartman şu adresteki ve şu adresteki bilgilere göre "christopher lee drummond" adında birine ait. bu ismi görünce soyadı bir yerden tanıdık geldi. ve bingo. tekrar abimizin kurduğu storm industries şirketinin sunbiz sayfasına geri dönelim. "title mgr" olarak "drummond holdıngs llc" şirketi yazıyor. yaptığım araştırmaya göre bu mgr, şirketin bir başka kişi veya şahıs tarafından yönetildiği durumlarda verilen bir unvan. yani storm indurstries şirketi drummond holdings şirketi tarafından yönetiliyor. bu şirketin sunbiz sayfasında drummond holdings adında arattığınızda sizi gang warıly holdıngs llc şirketine yönlendiriyor. çünkü bu drummond holdings isim değiştirerek gang warıly holdıngs llc şirketine dönüşmüş. yukarıda da bahsetmiştik, bu şirket de abimize ait. zaten drummond holdings şirketinin kuruluş belgesinden de görüleceği üzere kurucusu yine abimiz, mgr de christopher lee drummond. sonra bu christopher lee drummond gidip şirketin adını gang warily holdings olarak değiştirmiş ya bu christopher lee drummond diye biri hiç yok ve bu bizim abimizin sahte kimliği ya da bu christopher lee drummond bizim abimizin ortağı. bu ismi arattığımızda şu bilgilere ulaşıyoruz. adres tutuyor, doğum tarihi de 21 ocak 1986. şeyma ablamız bilir artık sevgilisinin doğum tarihini, gerçekten böyle biri var mı yok mu o bilecek artık *

3 adres vardı şirketlerin adresleri olarak gösterilen. diğer 2 adrese bakalım kimlerinmiş. 4466 sherıdan ave mıamı beach, fl 33140 adresi şu adresteki bilgilere göre lında zabıelınsky adında birine ait. demek ki milyarder abimiz kiralık bir adreste faaliyet gösteriyor. 7333 belle meade blvd miami, fl adresi ise abimize ait bu taşınmazın milyarder abimize ait florida eyaletindeki tek taşınmaz olduğunu da belirteyim. verdiğim adresten isim ile arattığınızda bir tek bu taşınmaz çıkıyor.

abimizin milyarder olduğu söyleniyor ama forbes'un milyarderler listesinde yer almıyor.

yine abimizin linkedn hesabına baktığımızda, alsaloussi holdings'te 9 yıldır ceo olduğu gözüküyor ama yukarıda bakmıştık, şirket 2018'de kurulmuş. ve nedense linkedn'e göre bu alsaloussi şirketinde çalışan tek çalışan da kendisi. ne kadar ilginç değil mi.

tüm bu bilgiler ışığında abimiz gerçekten milyarder mi, büyük bir dolandırıcı mı yoksa kara para işinde mi zaman gösterecek. şimdi şeyma subaşı ile evlenince türk vatandaşı da olacak. bakalım türkiye'de kimlerle ne iş yapacak, sonu ne olacak göreceğiz. bu entry'i de sonu reza zarrab gibi olursa veya dolandırıcılığı elinde patlarsa ben demiştim demek için giriyorum *
  • yüzyılın skandalı. ama şeyma'nın sevgilisi değil, ülkedeki işsizliğin boyutu.

kardeş hiç mi, ama hiç mi işin yok?
  • zaten bir insanın adı neden mısırlı milyarder olsun,
    çalışılmış konu verdim şukuyu

(bkz: demirören'in borcunun bizi alakadar etmesi)

edit, bkz mısırlı milyarderin milyarder olmaması şeyma'nın sorunu fakat tüpçü borcunu ödemezse hepimizin sorunu
  • dolandırıcıysa da bizi pek ilgilendirmeyen durum.

başlığı açan kişi güzel bir araştırma yapmış. kendisini emeğinden dolayı tebrik ediyorum.
    işsizlik diye küçümsememek lazım. ülkede kendisine araştırmacı gazeteci diyenlerin %90'ı herhangi bir konuda bu seviyede araştırma yapamaz. hatta utanmadan burada sunulan bilgiyi de iddia ediliyor ayağına çalıp yayınlarlar.
  • yarin gelin halkla iliskiler departmaninda ise baslayiniz.
  • acun bu evlilik sayesinde nafaka vermekten kurtulacak mı? bu evlilikte kaybeden tek kişi şeyma mı olacak? sorularını akla getiren başlık.
  • kardeş sen bu araştırmacı yeteneğini şeyma için heba etme bak. memlekette çözülmeyi bekleyen onca dert var hazır, bi el atıver.
  • şeyma'nın tektaş imitasyon çıksa ne gülerim ha * benim bildiğim şeyma entryi okuduktan sonra kuyumcuya gidip sorar gerçek mi abey bu diye.
  • rezalettir. milli sorundur.
    müge anlı dahil bütün merciler göreve. *
  • bence milyarderdir şeyma yaş tahtaya basmaz senin yaptığın araştırmanın birkaç katını yapmıştır :)
hesabın var mı? giriş yap