• ayarlar'a girdiğinde, "hesabı kapat" seçeneğini görebilir.
    bu kadar yıpranmasına gerek yok.
  • oyun içinde "turn"leri aktif hale getirdiğinizde çalan şarkının değişip, hummed veya distorted hale gelmesini çok sevdiyseniz ve soundtrack'te hiçbirini göremediğiniz için benim kadar üzüldüyseniz, alın!

http://breached.stevenla.com/
  • oynadigim en iyi indie yapimlardan. basbayagi sanat eseri. sahane cizimlerin ve muziklerin yanisira oynamasi inanilmaz keyifli, skilleri aktif/pasif/upgrade seklinde kullanabilmemizle muthis bir esneklik sunan oyun.
  • bastion'dan bildiğimiz, beğendiğimiz, sevdiğimiz, tutulduğumuz, önünde secde ettiğimiz, taptığımız, ay aferdersiniz domaldığımız supergiant games'in yeni oyunu.

şu iç titretici teaser'dan ilk tanıklık yapılabilinir:

http://www.youtube.com/watch?v=gtik6syt_be

ashley barrett ise yardırıyor gene vokalleriyle...
  • yarı iletken olarak üretilmesi dijital elektroniğin en büyük adımı ve devrimidir.
    dijital devrim yarı iletken transistörün icadı ile ipini koparmış ve coşkun seller gibi çağlamıştır.
    oda veya en iyi ihtimalle çeyiz sandığı ebatlarındaki elektronik aletler hızla küçülerek cebimize girmiştir.
    transistörün bir nohut büyüklğünde başlayan macerası günümüzde ancak mikroskopla görülebilecek ebatlara kadar varmıştır.
    şu anda bu yazıyı okumak için kullandığınız herhangi bir elektronik cihazın (pc, laptop, tablet, cep telefonu) beyninin içinde (cpu) milyonlarcası hatta onmilyonlarcası vardır.

dünya hızla küçülüp her noktası bir birine bağlanarak bir köye döndüyse ve enformasyon çağına girdiysek bunun temelinde transistör vardır.

dijital elektronik=transistör

3 bacaklı bu elektronik devre elemanına hayatlarımıza kattıkları için çok şey borçluyuz.
    http://1.bp.blogspot.com/…dwfu/s1600/transistor.jpg
  • bundan güzel masaüstü resmi olur diye oyun içinde aldığım ekran görüntülerinden oyunu oynayamadım neredeyse.
  • oyunda her skillin skilladı() formatında olması, upgradelerin memory cache gibi bilgisayar terimleriyle yazılmış olması çok hoş bi ayrıntıydı benim için.

--- spoiler ---

sonunda ağlamaklı oldum çok duygusal bir sona sahip.

--- spoiler ---
  • son günlerde oynadığım en iyi indie oyun. senaryo ve oynanış çok yaratıcı müziklerine diyecek laf yok,grafikleri de işin içine katarsak oyun değil sanat eseri diyebiliriz. ve son olarak söylemeliyim ki çok duygusal bir sona sahip,gözlerim doldu.

edit: seni hala unutabilmiş değilim**
  • efsane oyun bastion'a hayat veren insanların yaptığı, harika çizimlere, müziklere ve oynanışa sahip leziz oyun.

bir kere çizimler harika, jelibon gibi, rengarenk. oynamayıp sadece izlemek bile haz almaya yeter.

ataklar konusunda pek alternatif olmadığından biraz durağan başlayan, seçenekler arttıkça değişik kombinasyonlar deneyip kızgın kumlardan serin sulara atlatan, tam keyfin doruklarındayken biten bir efsane oyun çıkmış ortaya.

bu adamlar işi biliyor azizim. ben ki sıra tabanlı oyun dendiğinde korkup balkona çıkarak çığlık atan adamım, sırf yapımcısına güvendiğim için aldım ve iyi ki de almışım.

üstelik tüm seçeneklere oyun bittiğinde dahi sahip değilsiniz ve oyun geldiğimiz noktadan tekrar başlamamıza izin verdiği için tekrar oynanılabilirliği olan bir oyun. aktif, pasif ve yardımcı ataklar ile o kadar farklı kombinasyonlar oluşturulabiliyor ki, oyun her seferinde size farklı hazlar sunuyor. özellikle gizli kapılar ardından ulaştığımız test odalarında sınırları zorlamak çok keyifli.

sanırım ilk defa bu kadar gaza gelip, art arda oynayarak tüm başarımları elde edip, tüm testleri tamamlayıp, suyunu çıkararak bir oyunu tamamladım.

ayrıca resmi olarak olmasa da türkçe yamasını bulmak mümkün.

kütüphanemdeki en değerli oyunların arasındaki yeri almış bulunmakta.
hesabın var mı? giriş yap