• beautiful disaster'ı barındığından 311'i tanıtan bu albüm aynı zamanda grubun 3. albümüdür. 21 trackle güzel zaman geçirtirir canına yandığımın three eleven'ı.

  transistor
  prisoner
  galaxy
  beautiful disaster
  inner light spectrum
  electricity
  what was i thinking
  jupiter
  use of time
  the continuous life
  no control
  running
  color
  light years
  creature feature
  tune in
  rub a dub
  starshines
  strangers
  borders
  stealing happy hours
 • 'yıllar öncesinden bir albümü yeniden yorumlayalım' köşemizin bu haftaki konuk albümü transistor.

  duygusal başlıyorum, her genç gibi tabii ki ben de beatiful disaster'la tanıdım ben de 311'i (o zamannar üçyü zonbir diodum, şimdi tri ilevın diorum). albümü ilk dinlediğimde en cok jupiter'i sevmiştim, ki bence bu şarkı diğerlerinin yanında 311'in alışılmamış melodik yapısının en güzel örneğidir. prisoner, inner light spectrum, no control, running, light years, rub a dub ve tabi transistor albümün "hala" en güzel şarkıları.

  peki ben niye yıllar sora bu albüm hakkında bişiler yazma ihtiyacı duydum, sebebi sabah sabah nostaljik olmam olmamalı. albümün zenginliği olabilir belki. trampete her vuruşlarındaki "tak!" yerine optimum tonda gelen "funk!" sesiyle ilgili bişey olabilir. ya da spoken word'ler haricindeki vokallerdeki uzayda -ya da en azından buralarda diyil- hissiyatı veren tadında reverb-delay kardeşliği de olabilir. bilmem ki, metalik overdrive'lı gitarların nispeten entelce kullanımı mı (ki ben yaşlandım, gitar solosu kaldıramıyorum artık, bu adamlar bana seve seve dinlettiler-sırf o da diil, riff'ler de canavar gibi), yoksa kaynaklarda rap-metal/funk-metal diye sınıflandırılan bi grubun isteyince naifçe dub -ki dub sakat bişey bence, olmayınca olmuyo- icra edebilmesi mi. albümün tarihi 1997 bu arada, hatırlatırım. çok ta devrimsel bi muzik sayılmaz yani, ama yenilikçi demessek te muzisyen hakkı yeriz, ki yetim hakkı yemek gibidir, günahtır.

  stüdyo&kayıt konularında profesyonel olmasam da, iyi bi kayıt duyunca bunu hissedebilicek kadar muzik dinlediğimi dusunuyorum; sesler de pırıl pırıl (cozur cozur gitarlar, eksik olmayan tambourine'ler vs'ler, muhtemelen turntable'dan gelen hiçbişarkıda eksik olmayan elektronika desteği, uzun uzadıya vokaller; bunlarin curcuna yaratmaması buna nefis bi kanıttır bence).

  uzun lafın kısası, transistor hala başarılı bi albüm bence, eğlencesi baki kalmış. bi başka çıkarılıcak sonuç, her sentez-muzik kötü olucak diye bi kural yokmuş, istenince funk-metal-dub-rap-elektronika bile aynı potada eritilebilirmiş. sonuncu sonuç, benim artık düzyazı yazmayı öğrenmem lazım, gene 30 tane parantez kullanmisim.*
 • (bkz: transistör)
 • "transistor is an alternative pop/rock band from athens (greece), formed back in march 2004. their first ever song "living" was released on 2004, into "blessed and cursed" compilation album, in a "last chance" remix by dimitris papaspyropoulos.

  transistor's debut album things you miss when you blink was released on june 2008 (shift records). it consists of 12 songs, a cover of fleetwood mac's "big love" among them, while there is also a collaboration between transistor and craig walker (archive's ex singer) on track "lover (name it what you will)”. the album is produced by dimitris papaspyropoulos.

  their new album resting in the shade of the family tree, released on 1st of february 2012, consists of 11 tracks, produced by transistor, including a composition exclusively written for explosive mechanism’s video project draft-h. from the first ballad, till the post-rock guitars and the metal influencies, resting in the shade of the family tree is an album full of emotional outbursts which provoque the audience to discover them, especially on those moments that the voice of maria kourmouli sounds like coming from another time and space.

  transistor is not only a studio band. all these years they have performed in almost every big venue of greece and they have appeared in the major greek rock festivals (rockwave 2010 & ejekt 2008) supporting many popular artists of the global music scene, such as black eyed peas, faithless, james, stereo mc’s and unkle. on spring 2012 they will be on tour in greece, promoting their new album.

  transistor - line up:
  maria x kourmouli (lead vocals, backing vocals)
  niki karageorgou (keyboards, backing vocals)
  stelios savranakis (guitars)
  dimitris kalantzis (drums)
  duru (bass) "

  http://www.transistor.gr/site.html

  (bkz: living) https://www.youtube.com/…wdrfubgjxm&feature=related
 • bir kac gun once kesfettigim ve ilk albumune * asik oldugum yunanli alternatif rock grubu.
 • yeni albümleri resting in the shade of the family tree'yi 2012 başında piyasaya çıkaran rock grubu. müzikler, sözler, tını ve vokal çok bilindik ve tanıdık ama yine de sizi yakalıyor. zaten klişeyi sevmeyen bizden değildir.
 • bastion'dan bildiğimiz, beğendiğimiz, sevdiğimiz, tutulduğumuz, önünde secde ettiğimiz, taptığımız, ay aferdersiniz domaldığımız supergiant games'in yeni oyunu.

  şu iç titretici teaser'dan ilk tanıklık yapılabilinir:

  http://www.youtube.com/watch?v=gtik6syt_be

  ashley barrett ise yardırıyor gene vokalleriyle...
 • totalbiscuit aracılığıyla ilk footage izlenebilir. dey van pörçıs.
 • yarı iletken olarak üretilmesi dijital elektroniğin en büyük adımı ve devrimidir.
  dijital devrim yarı iletken transistörün icadı ile ipini koparmış ve coşkun seller gibi çağlamıştır.
  oda veya en iyi ihtimalle çeyiz sandığı ebatlarındaki elektronik aletler hızla küçülerek cebimize girmiştir.
  transistörün bir nohut büyüklğünde başlayan macerası günümüzde ancak mikroskopla görülebilecek ebatlara kadar varmıştır.
  şu anda bu yazıyı okumak için kullandığınız herhangi bir elektronik cihazın (pc, laptop, tablet, cep telefonu) beyninin içinde (cpu) milyonlarcası hatta onmilyonlarcası vardır.

  dünya hızla küçülüp her noktası bir birine bağlanarak bir köye döndüyse ve enformasyon çağına girdiysek bunun temelinde transistör vardır.

  dijital elektronik=transistör

  3 bacaklı bu elektronik devre elemanına hayatlarımıza kattıkları için çok şey borçluyuz.
  http://1.bp.blogspot.com/…dwfu/s1600/transistor.jpg
 • ayarlar'a girdiğinde, "hesabı kapat" seçeneğini görebilir.
  bu kadar yıpranmasına gerek yok.
hesabın var mı? giriş yap