• elini yere vurarak hunharca gülen tek dişi eksik gri smiley... daha fazla konuşamayacağım..:(
    debe editi : (bkz: alakır özgür aksın)
  • cam show yaptığım bazı videolu görüşmelerimin bilgisayarımda kayıtlı olduğu eski dost. * skype denen şeye bir türlü alışamadım. msn'in smileyleri bile skype'ı tokatlamaya yeter.
  • buradaki bazi loglarim hala durur. enteresan ve yeri dolduralamayacak bir devirdi.
  • - var mı?

(bkz: burası kasıyor msn var mı)
  • oğlum mükemmel bi programdı lan bu. neden bir anda bitti hala şaşkınım. şuan whatsapp diye kullandığımız şeyden çok daha kullanışlıydı. telefonlara da eklenip niye yoluna devam etmedi acaba.
  • "kapandı, kullanılmıyor, geçişte kaldı" diyenler için gelsin : messenger reviver
    https://messengergeek.wordpress.com/…nd-beat-skype/

program messenger görünümünde 3. parti chat programı falan değil. tanıdığınız bildiğiniz messenger live programını bigisayarınıza kuruyor. "skype çok iyi bak bunu kullanma, skpe'a geç" şeklindeki yavşak microsoft uyarısını kaldırıyor ve şahane bir şekilde messenger'ı cilalayıp geri getiriyor. adı üzerinde "reviver"

akabinde microsoft hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

ben bu şekilde yıllardır hiç aralıksız messenger kullanmaya devam ediyorum. skype denen ucubeye de hiç ısınamadım.

sevdiğim arkadaşlara da aynı şekilde kurduruyorum. titreşimleri ile, kişiye özel smiley'ler ile de devam ediliyor. nostalji falan değil bizzat kullanımda.

live listenizde skype kullanan diğer arkadaşlarınızı da messenger ile görebiliyor ve mesaj yazabiliyorsunuz. ama tabi bu kişilere messenger üzerinden dosya gönderme, titreşim yollama falan mümkün değil.

ancak karşıdaki kişide de msn kurulu ise eski özellikleri ile karşılıklı kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • o çok uzağınızdaki sevdiğinizle bazen en hüzünlü bazen de dünyanın en keyifli anılarını 2 adet kamera ile yaşamanızı sağlayan bir (bkz: google) ürünüdür.

zamanında o canımdan çok sevdiğim hatunla güneşin doğumuna birçok kez şahit olmamızı sağlamıştır. piyasanın yok zamanında ekran videosu kaydeden onlarca program ile o anıların her birini kayıt altına aldığım, yüz binlerce kayıtlı mesajı barındırdığım sadece o insana özel bir hard disk deneyimini ilk edinişimdir.
  • resmi olarak tarayıcı üzerinden de erişilebilir şeklinde evrimleşseydi hala kullanıyor olacağımız, hatta belki sosyal bir platform olabilecek mazi.
  • antik.eksisozluk.com ile birlikte en çok özlenenlerdendir.
  • oturum açmasını beklediğim kızlara nuri alço operasyon müziği tanımlamıştım.
hesabın var mı? giriş yap