• yarın yapılacak ortak yayın bağış kampanyasına ,ahbap ile birlikte yardımlaşma gönüllüsü olan oktay kaynarca ve kenan imirzalıoğlu'nu afaroz etme durumudur .

haluk levent ne olur yapmayın onlar masum minvalinde twit atmış

sanırım saflarını çiziyorlar
  • katılınması gereken kampanyadır.
    yardımların o bölgeye gitmeme gibi bir ihtimali olduğunu düşünmüyorum çünkü ciddi bir miktarda paraya ihtiyaç var.
    olumsuz düşünen katılmasın ama burada katılacak insanları da soğutacak entryler girmek bana göre insafsızca geliyor. öyle ya da böyle kaç milyon insanın umudu bu ya. kaç milyon insan evsiz kaldı, eşyasız kaldı, sevdikleri gitti ya. türk milletiyiz biz. biz birbirimize bakarız. birlik olmalıyız, birlikte olmalıyız.
    ister o görüşlü ol, ister bu görüşlü. aynı sınırlarda yaşıyoruz, aynı acıları aynı sevinçleri birlikte yaşıyoruz.
    devlet yapsın.. tabiki yapsın, ama hangi devletin gücü 10 ili boşaltıp baştan yaratmaya gücü yeter? alt yapısından üst yapısına kadar. konutlardan iş yerlerine kadar. hepimize iş düşüyor.

edit: muhalif olmama rağmen akpli diye linç yiyorum. ben böyle rezalet hayatımda görmedim. ölen ve kalan milyonlarca insanımıza üzülüp hala bazı umutlara sarılmamsa olay sorun değil devam edebilirsiniz.
  • bugüne kadar elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım depremden etkilenen vatandaşlarımız için.. görünürlüğünü artırmak adına, sosyal medya için de bir şey hazırladım.. minnet duygumuzu bir parça da olsa, her ülkeye kendi dilinde teşekkür ederek aktarmayı denedim..

(bkz: yardımcı ülke dillerinde teşekkür ve yardım talebi)

bu program da karınca kararınca destek olacağım bir başka araç olacak..

ancak programın ana destekçilerinin/yapımcılarının programın ismiyle çelişir nitelikte adımlarını görmek beni ve türk milletini derinden yaralıyor, bilinmesini isterim..

tek yürek isek, hakikatte de tek olalım..

haluk levent, kenan imirzalıoğlu ve oktay kaynarca gibi isimlerin (sebebinden emin olamadığım şekilde) bu yayına dahil edilmeyişleri, yalnızca üzücüdür.. mevcut üzüntü dağının daha da yükselmesine sebep olur.. kimseye bir şey kazandıracağı yoktur anlık bir kararla atıldığı şüphe götürmeyecek bu adımın.. böyle pozisyonlardaki insanlardan beklediğimiz anlık tepki* değil, makul karşılıktır*..

adam gururunu egosuna halı yapmış, neredeyse yalvarıyor katılıp elinden geleni orada da yapmak için.. ki buna bile gerek yok, ne kadar isteyebileceğini hepimiz adımız gibi biliyoruz..

tekraren, altını çizerek belirtmekte fayda var;

lütfen bugün bari yapmayın, bugün bari nifak tohumları serpmek yerine umut fidanları sulasın elleriniz..

tekrar, hepimize geçmiş olsun.. hep birlikte atlatacak, bu yükün de altından el ele kalkacağız..
  • işleri güçleri para toplamak, halk gereken yardımı yaptı, yapıyor da. siz (paranın gideceği kurum ve kuruluşlar) işinizi yapsaydınız da daha çok kişiyi enkazdan canlı çıkarmaya uğraşsaydınız keşke...

yandaşlarınızdan, sildiğiniz vergileri isteyin...
    (bkz: 5 şirkete 128 defa vergi indirimi yapılması)
    (bkz: tüvtürk'ün 767 milyon tl vergi borcunun silinmesi)
    (bkz: beşli çeteye ödenecek 153 milyar dolar rezaleti)

sarayın masrafını kısın...
    (bkz: ak saray'ın günde 67.4 megavat elektrik tüketmesi)
    (bkz: c. başkanlığı'nın aylık 43 milyonluk koruma gideri)

edit: çıktı bizim text to speech...
    edit 2: bu milletin amına koyacağız sen merak etme diyen de geldi...
    edit 3: ashsahsahsah "unutuyoruz, unutmayalım" diyenin ağzına ne güzel tıktılar lafı... tam akp tipi yayın oluyor. bakın arada 3-5 iyi insan duyabilirsiniz ama buraya gelip de şirket adı verip bağış yapanların büyük çoğunluğu, akp sayesinde kesesini dolduran, devlete sülük gibi yapışan zararlılardır...

bugün verdiklerinin fazlasını, seçime kadar alacaklar... hatta saraydaki arayıp "bağış miktarlarına göre deprem bölgelerindeki ihaleleri dağıtacağım" dediyse şaşırmam...

şimdilik bakalım kimler gelmiş:
    milletin amına koyacak mehmet cengiz,
    telefonlara ötv isteyen yandaş zorlu holding,
    milletin parasını pul eden borsa istanbul,
    lübnanlı'ya peşkeş çekilip, içi boşaltıldıktan sonra bankalara geçen türk telekom,
    borsa manipülasyonlarının merkezi olarak haberleri çıkan ahlatçı holding,
    kanal istanbul çevresinde 500 dönüm arsa kapatan artaş holding,
    akpli sarı sendika memur-sen,
    akp'nin seçim bürosu gibi çalışan hak-iş,
    trt'den aldığı ballı projelerle köşeyi dönen akli film,
    rıza sarraf'ın iş ortağı halkbank,
    depremzedelerin faturalarını 1 hafta erteleyen, dronecell'i patlayan turkcell,
    akp zengini, sahile sonraki dönemde yıkılacak istmarina avm'yi yapan dap yapı,
    vakıfbank, ziraat bankası bunlar zaten halkın parası,
    beşli çete'den kalyon holding (kalyon inşaat)
    "sıyın cımhırbışkınım" tcmb başkanı şahap kavcıoğlu,
    dünür kotasından bayraktar holding,
    tepkilerle itin g.tüne sokulan starbucks türkiye'nin sahibi alshaya grup,
    "uzasa işi karıştıracağız en azından kapattım böyle" diyen başkanı aracılığı ile sarı sendika türk-iş,
    oğluna akp kıyağı almaktan çekinmeyen eski başbakan tansu çiller,

anladınız siz işte...

arada 3-5 iyi insan duyabilirsiniz demiştim:
    (bkz: eti)
    (bkz: filli boya)
    (bkz: kılıçdaroğlu'nun türkiye tek yürek'e katılması)
    (bkz: fener rum patriği)
    (bkz: süryani kadim kilisesi)

gibi gibi...
  • (bkz: biz bize yeteriz türkiyem)

sahi burada toplanan paraya ne oldu? *
  • muhalif kesimin daha önce gerekli yardımları yapması ile kızılay ve afad güvensizliği nedeniyle çok fazla yardım olacağını düşünmüyorum. zaten iktidar seçmeninin de parası olan sıçmaya korktuğu, parası olmayan da zaten yardım edemeyeceği için çok büyük bir kampanya olacağı kanaatinde değilim.

keşke rte, akp ve mhp şu günde bile yardım kuruluşları ile stk'ları hedef göstermeselerdi. ama kirli siyasetleri her türlü kardeşliğin önüne barikat kuruyor.
  • tüm kanallarda 20:00 itibari ile başlayacağı görülen deprem yardım yayını.
  • bir araba alırken bir tane de devlete alıyorsun, yetmiyor. 20 yıldır deprem vergisi ödüyorsun, yetmiyor. yurtdışına çıkayım diyorsun, devlet makas kesmiyor parası alıyor onu alıyor bunu alıyor yetmiyor. deprem oluyor yıllarca zillet dediği kesimden tek yürek adı altında para istiyor. para istediği kurumlarda imam hatipli liyakat abidesi yöneticisi olan afad ve vergi kaçırma değil kaçınma diyerek istifa edeceği yerde milletle taşak geçen kızılay.
    ben şahsen nakdi yardımımı ahbap üzerinden ayni yardımımı barolar üzerinden gerçekleştirdim.
  • toplanan paranın yarısı akp'nin seçim kampanyasında kullanılır.
    kalan yarısı da suriyeli din kardeşleri için kullanılır.

türk halkı içinde dua edilir.

adım gibi eminim hiç sekmez.
  • futbol takımları destek kampanyası yapsa anlarım da düzenli vergi verdiğimiz bir konu için yardım kampanyası saçma değil mi?
hesabın var mı? giriş yap