5814 entry daha
  • okc-hr maçının ilk yarısı 52-49 okc lehine.

hayat çok garip. alpi sakatlanmasa play-in kalsınlar diye hepimiz heyecanlanacaktık. ancak alpi sakatlandığı için houston yenilsin istiyoruz. reddite houstonlıların yazdıklarını okuyorum da hiçbiri takımın iyi gidişatını alperenin yokluğuna bağlamıyor. bizim toxic kitle kendi gibi twitter da toxic taraftarların yazdıklarını okuyup hemen gaza geliyorlar. redditte ise houston taraftarı ne kadar genç ve yetenekli bir kadroya sahip olduklarını belirtirken sıraladıkları oyuncular arasına alperen'i de koyuyorlar. çünkü bu adamın daha 21 yaşında olduğunu ve şu an ki eksikliklerini birkaç seneye kapatabileceğini biliyorlar.

sadece nba'de ki oyuncularla değil aynı zamanda türkiye'de ki toxic kitleyle de mücadele etmesi gereken gururumuz.
  • iyi-kötü fikstür derken rockets az önce okc'yi de devirdi. bir yandan da alpi erken dönecek dedikoduları yayılıyor.

okuyacağı yok ama yine de yazalım, alperen gaza gelip erken döneyim falan deme aslanım, yok yere sakatlık rehabilitasyonunu riske atarsın, bir de fikstür kötüleşmişken yenilgiler sen döndüğünde gelmeye başlarsa, günah keçisi olursun.

aman diyeyim, otur oturduğun yerde.
  • zor gozuken macta sga oynamadı, chet de 18dk oynadı. yine de mac sonunu houston iyi oynadı, son 10 maci kazandilar, helal olsun.
  • objektif olacagim
    evet alperen gercekten harika bir oyuncu
    hatta daha da iyi olacak
    ancak, su da bir gercek ki nba'in en iyi oyuncusu jokic olmasinin faydasini goruyor.
    su an henuz oyunun merkezi kendisinde olacagi bir seviyede degil.
    cunku cok yavas dusunuyor.
    bakin iyi yanlari zaten herkesin malumu.
    bunlari yazmama gerek yok
    alperen yokken takim cok daha hareketli ve dinamik.
    alperen bundan soyle bir ders cikarmali
    kendisnin de dinamik olup dusunme hizi artmali
    bakin ayaklari hizlanmali demiyorum
    her eline aldiginda topu 2 saniye tutup soyle bi etrafi suzmesi takimi yavaslatiyor.
    ve de 3 luk tehditi henuz olmadigi icin spacing yapamiyorlar bu da tikanikliga neden oluyor.
    bir an evvel 3 luk yuzdesini yukariya cekip daha hizli dusunmeli.
  • alperen olmasada çoğu maçını seyrediyorum houstonun, şimdi galibiyetlerdeki asıl faktör amen thompson, zamaninda atışı 0 olduğu için çok sallamıştım kendisine ama inanılmaz savunma yapıyor, udoka onu asla kesmez takımdan alperenle greeni keser amene dokunmaz.

alperen dönünce brooks yada jabariyi kenara alması gerekecek udokanın, burada alperenin özellikle reboundlarda tek uzun kaldığı için daha çok agresif olması lazım , eskiden o centerı dısarı iter jabari ve diğerleri toplardı, artık jabari olmayacağı bir senaryoda savunmasını sertleştireceği için hücumu biraz düşecek, yarı sahaları daha hızlı gecmesi gerekecek.

bu senaryoda jabari yedek 5 oynamayı kabul etmez takasını ister.brooksu takaslayamaz zaten o kontratın altına hiçbir takım girmez.
  • kimse kusura bakmasın ama artık birisinin çıkıp herkesin gördüğü gerçeği söylemesi gerek.

şengün'ü severiz fakat sakatlandığı süreçten sonra houston'un 10'da 10 yapıp çılgın atması bence tesadüf değil.

jaylen green coştu, amen thompson coştu takım dizginlerinden kurtulmuş at gibi yardırıyor.

fikstür kolay dediler, okc'yi deplasmanda da mağlup etti bu takım dün gece.

houston bir karar verip şengün'ü hazır piyasası da yüksekken takaslamalı bence.
  • hepimiz alperen sengun yuzunden houston rockets fanı olduk önce. sonra alperen sakatlandı ve takım seri galibiyetler almaya başladı. şimdi de acaba alperen dönmese daha mı iyi olur, takım daha iyi böyle aslında moduna nasıl geçtik hiçbir şey anlamadım ben bu işten!

(bkz: nasıl houston rockets taraftarı oldum?)
  • acilen alttan alttan takas teklifleri alması gereken aslan parçası. houston taraftarı ve kentinde aşırı bir jaylen green sempatisi ve alperen'e karşı ciddi bir kitlede hantal yavaş takımın hızını kesiyor eleştirileri var. ben green ile houston'ın bir noktada ağır sıçacağını aldıkları galibiyet serisinde diğer takımların tanklediğini de düşünüyorum. alpi'nin kendisini center oynatacak modern center'da canavarlaşacağı mesela davis'in lakers tarzı gibi direkt super star olacağına inanıyorum. houston'dan bir halt olmaz.
  • -günümüz nba basketbolunda yavaş tempo da oynayabilmek için;ya jokic gibi kusursuza yakın oynayacaksın, ya da embiid gibi iyi faul alıp, üstüne iyi bir serbest atıcı olacaksın. alperen her ne kadar özel bir yetenek olsa da; sahada getirdiği kadar, götürdüğü şeyler de fazlasıyla var. kağıt üzerinde en iyi oyuncusu sakatlanmış bi takımın 10 maç üst üste kazanmasını, sadece rakiplerine bağlamak gerçekçi değil.
    -sonuç olarak rockets'ın yakaladığı inanılmaz seriyi kendisi için olumlu buluyorum. yazın geliştirmesi gereken yönlerin, daha da fazla farkına varmıştır, diye düşünüyorum.
  • böyle seriler yakalar takımlar. mesela ja morant sakatlandıktan sonra memphis inanılmaz bir ivme yakalamıştı geçen sene, 25-3 mü ne kazanmışlardı, geri döndüğünde aynı kazanma oranını tutturamamışlardı. bu sene ne oldu, ja ilk 25 maçı kaçırınca lotarya takımı oldular.

kawhi, spurs’teki ilk sakatlığında spurs ayakta kalmıştı, baya maç kazanmışlardı, sonra kawhi geri dönmeye çalışıp, tekrar sakatlanınca sezonları bitmişti.

kısaca bu tarz olaylar yaşanabiliyor. bir de udoka celtics’teyken de ligin ikinci yarısında daha çok maç kazanmaya başlamışlardı, udoka takımlarında böyle bir trend var. alperen kötü zamanda sakatlandı.

bu yaz takaslamazlar ama eminim rockets gm’i alperen’e ne alabilirim diye düşünmeye başlamıştır. önümüzdeki sezon rockets’ın nasıl başlayacağı, alperen’in kaderini de etkiler. takaslanması bence problem değil, şutörleri daha iyi bir takıma giderse onun için daha iyi bile olur.
79 entry daha
hesabın var mı? giriş yap