• gelir duzeyi yuksek olan ailelerin,
    universite sinavinda kasmak zorunda kalmayan,
    cogu bakimli oldugu icin guzel gorunen,
    tanidigim bir kac ozel insan haricinde cogu ne oldum delisi olan,
    citir hatunlar toplulugu.

yanniz bi kiz var ki,
    kiz burslu okuyordu,
    bakmaya kiyamazsin acayip guzeldi,
    sohbet ederken hic sikilmiyordum agzindan bal damliyordu,
    hadi bu aksam disari cikalim dedigimde,
    - bosver canim. evde oturalim bi filim aldim dun, bilgisayarda izleriz
    - somurtma hemen ben sana turkceye cevirmeye calisirim.
    derdi.

okulu bitirip yurtdisina gitmeseydi kesin cikardim onunla.
    4 yil bilkent'de okuyup etliye sutluye bulasmadan kacti gitti.
    bir daha donermi acaba turkiyeye bilmiyorum.
    allah gonlune gore versin.

burayi okudugunu biliyorum. hic olmassa bi mail at be kizim.
    murathan@bostanci.name.tr
  • genelleme menelleme anlamam. ben gördüğümü söylerim; aynı çatı altında değil 1-2 hafta 1 saat geçirilebilecek kızlar değildir. örnek hemen geliyor:

ortam: 7 kişi atmosfer: her türlü aptal muhabbet edilmiş, artık garip bir sessizlik hakim olmaya başlamıştır.

arkadaşın biri: ya ben oyun almıştım, oyun oynasak ya!
    herkes hep bir ağızdan: aa ne güzel, valla olur vs vs vs
    arkadaşın biri: trivial pursuit var, tabu var, monopoly var, hangisini oynayalım?
    bilkentli kız: tri viri dediğin ne?
    arkadaşın biri: genel kültür oyunu, çok zevkli.
    bilkentli kız: genel kültür mü? haha şaka mı? ben oynamam.
    ben: ya o kadar zor değil, trabzon'un hangi coğrafi bölgede olduğu filan çıkıyor.
    bilkentli kız: genel kültürle işim olmaz şekerim hahahaha (bu kahkahalara üç diğer bilkent kızı da eşlik eder)
    ben: (içimden) allah'ım ben sana ne yaptım da böyle insanların arasına düşürdün beni???
    arkadaş: şimdi bunu oynuyor muyuz oynamıyor muyuz?
    bilkentli kız: (beni işaret ederek) bu ingiliz edebiyatını tarihini bişilerini okumuş, bu oynasın. benim işim olmaz.

2 dakika sonra:

bilkentli kız: inanamıyoruuumm!! deryaa kazanmışş survivor'ı!!! retweet edelim kızlar, allam çook sevindiiiimm!!
  • ankara'daki taksicilerin, erkek kuaforlerinin, bilimum genc esnafin yuzde istisnasiz 95'i bilkentli bir sevgilisi oldugunu soyler. adamlarin sallama tavan noktasi bilkent kizlari uzerinden olusturulmus.

sene 2002, bilkent'te ilk yilim. yas 17 henuz. naif donemler. o zamanlar gittigim berbere bilkent'e gittigimi soylemek gibi bir hatada bulundum. adam once bir tane bilkent'li kizla takiliyorum diye kucuk basladi sonra iyice costu. trasin bitmesine yakin olay gruba donmustu.
  • "ben fakir bir insanla (beni kastediyor) evlenemem, bilkent mezunuyum (mezun olacağım) çünkü" diyen eskiden sevdiğim bir kızı - şimdi gözümde değeri olmayan - barındıran topluluk.

zöge: eksi notlarınız kızın okuduğu/mezun olduğu üniversiteyi değiştirmiyor ne yazık ki.
  • iclerinden bir tanesi babasiyla tatile cikmis antalya yapip gelmis.. babasina simdi minnettar ya ona sukranlarini ifade edecek. twitter'a soyle yaziyor: thanks god for daddyyyy..

atsan atilmaz satsan satilmaz.. kizilcik sopasi lazim her birine
  • gelelim bir bilkentli kiz orneklerine:

-b.k (bilkentli kiz) 2. siniftadir, ingilizce sunum yapacaktir ancak sunumda yazan tarihleri turkce okumaktadir, hoca killatir "nooluyoz" der, kiz: "hocaaam ben ingilizce sayilari okuyamiyooom" der....

-b.k verdigi odevin uzerine hocanin ismini robin turneryerine robie williams diye yazar...

-b.k savas gemisi anlamina gelen "warships" i "warsheeps" diye yazar (savas koyunlari)

-b.k once sinifa girer sonra kapiyi calar (haha bu hep oluyo)

-b.k turkce sinifinda turk hoca bolumunu sorunca : "ayaar" der (ir: inter.rel.)
    ve daha niceleri... eglenceye bekleriz ....
  • universitede uniforma giyen kizlardir.
  • aralarında peşinden takılıp, yurtlarının kapısının önüne kadar takip etmeye teşfik edecek derecede güzelleri de bulunur ki makyaj, solaryum veya saç boyası güzeli değil, harbici güzeldir bunlar. nedense çok zeki ve nitelikli insanlar olduğunu düşünürüm kendilerinin.* yanlarına gidip "merhaba hanfendi" diye sohbete başlamak isterim de bunların güzelliğiyle benim odun görünümümü şöyle bir karşılaştırınca insan utanıyor böyle yaklaşımlarda bulunmaya * *
  • yurtlarına görevli olarak girdiğinizde "dikkat, dikkat! 3. ve 4. koridorlardan erkek geçmektedir. çıplak dolaşmayın" diye anons yapılan kızlar.
  • merkez kampüstekilerin "bi çoğunun" zeka düzeyi normal, orta kampüstekilerinin bi çoğunun normalin biraz üstü, doğu kampüsündekilerin bi çoğunun iq seviyesinin tek rakamlı olduğu kız topluluğu. zenginlikleri doğru, güzellikleri bu teoriye göre ters orantılıdır. tabiki aralarında üstün zekalılarda vardır burslular ama genelde görüntülerine zekalarından çok daha önem verirler. (6.30 da uyanıp kuaför'e uğramadan derse gitmeyen insandan ne beklenir?) oturup bu konuda araştırma yapacak kadar boş vakit geçirmedim evet ama bilkentte 5.5 sene okursanız kendilerini ve bu özelliklerini zaten fazlasıyla belli ettiklerini görürsünüz.

kaynak: (bkz: götüm)
hesabın var mı? giriş yap