şükela:  tümü | son 24 saat
 • 2019 nba draft'ında şanlı chicago'muz tarafından seçilmiş olan isim.

  ben açıkçası bulls'un her ne kadar pg ihtiyacı olsa da morant veya garland düşmediği müddetçe başka bir pg seçmek yerine seçilmemiş en yüksek potansiyelli oyuncuya yönelmesini ve pg açığını free agency'den çözmemiz gerektiğini düşünüyordum. timberwolves 6. sıradan culver'ı seçmeseydi bulls için culver da çok iyi bir seçim olabilirdi fakat sonuç olarak bu afrolu delikanlı takıma katıldı.

  oyun stili olarak hızlı tempoyu seven, hem kendi şutunu yaratabilen hem spot up shooter olarak oynayabilecek, fiziği ile savunmada kalburüstü olabilecek bir isim white. ancak oyun görüşü, oyun kurma yetenekleri, tercihleri soru işareti. garland daha büyük bir potansiyel olsa da white bizim kadroya ve özellikle lavine'in yanında oynamak için daha uygun gibi.

  players tribune'de babasının ölümünün ardından yaşadıklarını anlattığı yazısı beni çok etkilemişti belli ki etik sahibi, düzgün bir çocuk. umuyorum gelişimini sürdürerek uzun yıllar büyük katkılar verir.
 • yaz liginde yardıran chicagomuzun çiçeği burnunda guardı;

  https://www.youtube.com/watch?v=0cmehvzrtec&t=108s

  sonunda d-rose sonrası sağlam bir 1 numaramız oldu galiba. coby oldukça skorer bir guard ve skor silahları epey fazla. bir kere tertemiz jump shotı var. crossover sonrası hızlı ve yüzdeli şut sokabiliyor yüksek post civarından. içeri dengeli drive da edebiliyor, sayı yapabileceğini bilerek dalıyor. handlingi üst düzey, o yüzden çok top kaybı yapacak bir guard değil. step back yapıyor, üçlük atıyor vs. yani bulls'un 1-2-3-4 numaraları komple skor üretebilen isimlerden oluşur ilk beş başlarsa. wendell hiç hücuma çıkmasın bu sezon, bizim pota altında kalıp blok krallığına falan oynasın.
 • bu senenin bir numarası olacak çaylaklar arasında o dandik chicago'ya rağmen.
 • preseasonda oynadığı 5 maçta ortalama 26 dk süre alarak maç başına 20 sayı üretmiş çaylak oyuncu. bu senenin en dikkatle izlenmesi gereken 3-4 çaylağından biri kesinlikle. potansiyeli çok yüksek.
 • şanlı bulls'umun kıvırcık oyun kurucusu.

  oyun kurucu tanımına aksi olarak "oynatmaktan çok, oynamayı" seviyor kendileri. fizik olarak oyun kurucuya göre bir tık üst diyebilirim.

  sezon başında lotteryden tam manasıyla babayı alınca büyük ihtimal bizimkiler ro-lo'yu da düşünmediğinden banko rui hachimura ya da sakatlanmasa bol bol kumarını oynar dedim. ancak mantıklı bir hareket yapıp top seviyesi "keşke olsa" patrick beverley olan kris dunn'ın yerine oyun kurucu oynatmak içini coby'i seçtiler.

  gerek yaz ligi, gerek pre-season maçları gerekse oynanan iki maça göre konuşacak olursam. bu adamdan olur beyler. ancak franchise olur mu? onu zaman gösterecek. zira karambol yapılanıyoruz. all-star kalibresinde gezen bir zach lavine top seviyesini hâlâ kestiremediğim bir lauri markkanen ve şimdi de coby.

  coby klasik oyun kurucu tanımına aykırı bir oyuncu gibi duruyor. gerek fiziği, gerek oyunuyla. ilk turdan steal terimi boş kalır ancak steal olarak görüyorum ben kendisini. umarım beklentileri boşa çıkarmadan böyle devam eder.

  yalnız takım iyi, güzel. ancak bizim bu takıma okuma yazma bilmeyen, top bloklayarak büyümüş, üç öğün çember çiğneyip tüküren bir savunmacı almamız lazım.
 • ilk maçlarında biraz tökezlese de, kafasına blokları yese de, asla vazgeçmeyen ve şimdiden bunun meyvesini almaya başlayan geleceğin büyük basketçilerinden.
 • birkaç yıla ligin en elit şutörlerinden biri olacak olan basketbol topu fırlatıcısı.
 • sezona durgun başlasa da şu sıralar çılgın atmakta olan oyuncu.

  oynadığı son üç maçta 101 sayı (33, 33, 35) attı.
 • chicago bulls bu adama rağmen maçlar kazanıyor, los angeles takımlarına karşı kaybedilen 2 maçın sorumlusu da bu adam. eğer maç sonlarında oynamasaydı muhtemelen fark korunup kazanılabilecekti. bu sezon 4 maçı coby white sayesinde kaybettiler. chicago neredeyse oynadığı tüm maçların ilk yarılarını ezici biçimde kazandı. (erken saat maçlarını sevmediklerinden o maçları bir kenara bırakabiliriz)

  tüm mesele, oyun olgunluğunun olmaması, kendini james harden zannediyor. ilk 3 periyotta yeteneğinden faydalanıp son çeyreklerde john stockton videosunu falan karşısına açıp oturtmak gerekiyor. bu bile oyun olgunluğunun artmasına yeter. yazık olacak neyse kendisine. örnekleri ziyadesiyle mevcut kendisinden önce gelen.
 • genç ve mütemayiz, ayrıca kumaşı gürbüz. muhtemelen geleceğin parlak basketbolcularından olacak.
hesabın var mı? giriş yap