• hiç bir güzellik değerini bilmeyen ellere düşmesin isterdim
  • ekşi sözlük tarafından oyalandığımı düşünmeye başladım.

ben sözlüğe üye olduğumda daha evli değilmişim. ülkede darbe girişimi olmamış. anasyasa değişmemiş. düşünün dolar kuru 2.18 falanmış.

o kadar zaman gelmiş geçmiş ben hâlâ çaylak. bir hafta içinde aptal aptal entryler girerek yazar olanları gördü bu gözler. yeter artık hakkımı verin.
  • beklemekten yoruldum..
  • bir şeyi özlüyor olman, onu geri istediğin anlamına gelmez.bize zarar veren alışkanlıklardan, ilişkilerden, insanlardan, davranış ve düşünce kalıplarından uzaklaşmak daha lehimize olanları benimsemek son derece zordur. eskiye özlem duymak ve bu duyguya izin vermek atacağımız yeni adımı engellemez. eski bir şeyi her geride bıraktığımızda bir tür yas olur. yeni seçimler yaptığında, duyduğun zorlanma ve rahatsızlığa izin verebilir misin? eskiyi geride bırakırken duyduğun özlem ve yasa izin verebilir misin?
    mindfullness in ana prensiplerinden biriymis, hosuma gitti kendimi 3 5 sene sonra yoga mindfullness gibi zihin beden programlarında görüyorum .
  • her gece başkasıyla uyuduğunu bile bile mi sevmek?
  • arkadaş bıktım onu bunu tamir etmekten,

eve geldim geleli;
    arabanın kapı otomatiği arızalanmış onu tamir et,
    banyoyu boya,
    klozet su kaçırıyor şamandırayı tamir et,
    klozeti yaparsın bulaşık makinesi arızalanır,
    halı yıkama makinesinin motorunun kömürünü al değiştir,
    duş başlığını onar,
  • askerliğimi, 2006 yılında denizci olarak, uzunada'da yaptım. usta birliği için teslim olduğum ilk gün, yemekhaneye giderken bir astsubay bana selamsızmısın?, diye sormuştu. bende üsküdar/selamsız'da doğup büyüyen biri olarak, "aaaa evet diye, astsubaya doğru koşmaya başladım" selamsızdan bir tanıdık, beni tanıdı galiba, sevinciyle yanına gittiğimde, şiddetli bağırışlar eşliğinde, tokat ve tekmelere maruz kalmıştım. korkudan kendimi zor ifade edebilmiştim ama epey hırpalandım.
  • kasklı bugün iki yıl oldu tanışalı. nedense geçmişimde bir yerlerde olman bana çok iyi hissettiriyor. hâlâ tanıdığın en güçlü insan olduğumu da ara ara buralara girip okuduğunu da biliyorum içten içe. her ne kadar artık hayat bizi başka noktalara savursa da iyi ki geçtin hayatımdan. sana hiçbir kızgınlığım kalmadı. birini gerçekten seviyorsan ona kızgın ya da kırgın olmuyormuşsun. cümlelerinle hayatımın boktan gidişatını değiştiren, hep en sevdiğim hayali arkadaşım olarak kalacaksın. keşke matematik denemesi yalan olmasaydı.
  • sözlük yazarlarının geneli okulda öğrenmiş olduğu dünya görüşü ile hayata bakıyor.

hiç bir rejim, kendi açığını ve eksiğini vatandaşına söylemez
  • bebeğim olsun istiyorum bir süredir. ama var olan evliliğim açmazlarda olduğu için sadece istemekle kalacağım biliyorum. çünkü yaşım da geçiyor , iyice keyif insanı olmaya başladım. aslında 1 tane dünya güzeli oğlum var onun varlığına sonsuz şükürler olsun ve hayatım sürekli onun geleceğini düşünmek, kaygılanmak, umutsuz hissetmek döngüsünde geçiyor. bu dünyada zaten anne baba olmak delilik evet ama ben mis gibi bebek kokusunu özlüyorum işte böyle bazen.
hesabın var mı? giriş yap