• adam 1200 liraya oyunu satıyor ve bununla da övünüyor, gurur duyuyor. bu zihniyetteki bir insana 3 kuruş daha fazla vererek ruhunu bile satın alabilirsiniz.

tehlikenin farkında mısınız?
  • 1200 ne ya. biz öğrenciyken 180 den 200'e çıkmıştı diye bir hafta parliament içmiştim
  • (bkz: 355 dolar ile nasıl mutlu olunur)
    (bkz: 355 dolara nasıl oy satılır)

dolar kuru güncel kur*alınmıştır.
  • siz ne ara bu hale geldiniz? o parayı size reisiniz değil, siz okuyun da adam olun diye ödediği vergileriyle halk veriyor. her şeyi hükümete bağlamak da yeni moda sanırım.
    benim soluduğum havada da reisin payı var mı?
    (bkz: her şeyi tayyip erdoğan'a bağlama hastalığı)
  • yıllardır üniversiteye başlayan öğrenciler için aynı durumu yeniymiş gibi ilan eden troll hezeyanı
  • kader kısmet sebebiyle, 2002-2010 yılları arasında uzatmalı öğrencilik dönemim boyunca söz konusu kredilerden/burslardan veya her s.km devlet sosyal yardımından herhangi birisinin tarafıma çıkmaması sebebiyle, yattığı an zamanında imrenerek baktığım, hatta tarafıma çıkmadığı için b.k attığım hadisedir.

öyle böyle bir şekilde mezun olmanın sonrasında ise bünyede devlete borçlanmamış olmanın verdiği haz duygusu ise tarifsizdir orası başka tabi...

kıssadan hisse:
    sözlük sana söylüyorum, siz bütün üni li yazarlar anlayın; toplu para kandırmasın sizi, tatlı tatlı yemenin acı acı ödemesi var. mezuniyetten iki sene sonra elinize ilk tebligat geldiğinde görürsünüz ebenizin hörekesini öteki türlü. zaten memlekette kolum gibi işsizlik var bi de böyle geçmiş dönem salaklıklarınızla uğraşmak zorunda kalmayın...
  • önceden de böyleydi niye şaşırdınız ki.
  • kyk bursu bundan daha önce de toplu yatıyordu. bursa hak kazanamayan, yani kredi alan öğrencilerin aylıkları toplu yatmazdı. 10 sene oldu mezun olalı hiç bir şey değişmemiş ama aktroll kardeş bu sene sanki yeni bir şey olmuş gibi dile getiriyor.
  • arkadaşı geri ödeme zamanı geldiğinde de göreceğiz. kimden razı olacak allah bakalım :)))

edit: geri ödemesiz demiş arkadaş ama sattığı ruhunun farkında değil!
hesabın var mı? giriş yap