• eğer öğle tatilinin bitiminde de saniyesinde işbaşı yapıyorsa hakli adamdır.
  • benim bu.

akşam da saat 18.00 ı bulduğu anda uzarım ofisten.

yaşamak için çalışıyorsunuz, çalışmak için yaşamıyorsunuz.
  • 11:55 hakan çalışılan kurum ise ''çalışanı olmasak çok eğlenceli firma''
  • şu insanın bile göze batması, kendisinden " tip " diye bahsedilmesi, bu ülkede kraldan çok kralcı olan soytarıların hiçbir zaman bitmeyeceğinin kanıtıdır.

üniversite dönemi yaz tatilinde bir fabrikada çalışıyordum. o kadar boktan bir işti ki her gün bitse de gitsem modunda çalışıyordum. tabii öyle olunca mola vakitlerini de sabırsızlıkla bekliyor insan.
    her neyse. bir gün yine tam öğle arası girer girmez bıraktım elimdeki malzemeyi, bu anda vardiya amiri denen kişi geldi yanıma,

" seni takip ediyorum. her gün tam sirenler çalar çalmaz bırakıyorsun işi! " dedi.

suçlandığım şeye bak? işe vaktinde başlayıp vaktinde bırakmak!

biraz atıştık. gitmiş şikayet etmiş beni ve bir iki arkadaşı daha. attılar bizi işten:) sebep de amire karşı çıkmak!

tabii biz o kişiyle o günün akşamı " tatlı tatlı " konuştuk sonrasında dışarıda!

bu ülke niye böyle hocam?
    şimdi de çok çok istisnai bir durum yok ise eğer çocukların teneffüslerinden çalmıyorum asla. ben öğrenciyken sinir olurdum çünkü teneffüse çıkmamıza izin vermeyip derse devam eden öğretmenlere.

saatler belli, iş belli. ister işçi ol; ister memur. ne fark eder?
    zaten insanlar birer ikişer saat de işe giderken ve işten çıktıktan sonra yolda vakit kaybediyorlar. ne kalıyor geriye?

ben çocukken babama çok üzülürdüm sabahın köründe işe gidip geceye yakın geliyor diye. hiçbir şey düzelmedi ülkede. hatta daha da kötüleşti. " beğenmezsen git " diyor adam.
    suriyeli kaynıyor ortalık nasılsa!
    soytarılar her daim mevcut zaten.
  • öyle bir hayat yaşamamak için onca okul okumuş nesilin nur topu gibi bir ''öyle hayat'' ı olmuştur.
  • yasal hakkını kullanan insandır. düzenlidir, aynı şekilde öğle tatilinin son saniyesinde de işinin başında olur, verimliliği üst düzeydedir. 5 dakika geç çıkıp 15 dakika geç gelenler gibi kaytarmaz. her bir 10 dakikalık sigara molasında 18 dakika takıp dönmez.

hakkını kullanan insandan "tip" diye bahseden çomarlar oldukça bu kafalardan bir bok olmayacağı da aşikardır.
  • acil bir şeyle uğraşmıyorsa gayet normal davranan tiptir. bunu neden "bari" savunmamamız gerektiğini anlamadım.
    edit: üstte "bari bunu savunmayın" yazan bi entry vardı, gitmiş.
  • çok doğrusunu yapan tiptir.

anlaşmasına göre öğle tatili saati bellidir. sözleşmesindeki hakkını kullanıyordur. çok da iyi yapıyordur.

fazla mesai parası vermekten kaçınan patronun şerefsizliği ise paha biçilemez.
  • 15 dakika önce ara verdiğim için içlerinde bulunmadığım gruptur.
  • yasal hakkını kullanıyordur.
hesabın var mı? giriş yap