• ben mi farklı düşünüyorum bilmiyorum ama bence bir hak olarak ülkelerin tümünde yasallaşması gerekiyor.
    ben yaşlandığımda yada birine muhtaç derecede hasta yaşamaktansa bunu yaptırabilmeliyim.

tanım: kişinin kendi isteği doğrultusunda yaşam hakkına acısız ağrısız son verilmesini talep etmesi
  • insanın nefes alma hakkı olduğu gibi ölme hakkı da olmalı bence. buna engel olunması insanları daha sakat daha acılı yöntemlere itiyor. önce bir psikolog ile konuşturulup sonrasında kesin olarak bunu istediğine kanaat getirilen insanlara bu hak verilmeli.
  • sırasıyla tiopental,potasyum ve roküronyum verilmesi protokolüne dayanan ölüm şekli.ilk maddemiz kişinin uyumasını ikincisi kalbinin durmasını üçüncü ise solunum kaslarının durmasını sağlar.
  • düşünün kişi ölmeyi isteyecek kadar acılar içinde, düşünemediniz dimi? o zaman ileri geri konuşmayın
    ötenazi: insanca ölme hakkıdır,
  • önüne gelene minoset yazan türk doktorlarına bu kararın onayını bırakmak çok yanlış. derdini anlatırken yüzüne bakmayan herife “ben ölebilir miyim?” diye mi soracaksın?
  • insana yaşadığı hayatın aslında ne kadar trajikomik olduğunu fark ettirebilen hede.

ölmek istiyorsun ama devletten onun için bile izin alamıyorsun.

özgürlüğün nasıl bir ilizyon olduğunun güzel bir örneği belki de.

ne acı.
  • en doğal haktır.
  • özetle huzur içinde daha az acı çekeek ölmene bile izin vermiyorlar. herkes aynı inanca sahip olmalı, herkes aynı şeylere tapmalı. insan hakkıdır, tanınmaması utanç vericidir.
  • abd'de california, colorado, oregon, vermont, maine, montana, new jersey, hawaii ve washington eyaletlerinde yasal olan şey.

montana hariç hepsi hardcore demokrat ama montana köküne kadar cumhuriyetçi. montana oraya nasıl girmiş hayret.
  • (bkz: ötanazi)

yazık.
hesabın var mı? giriş yap