• dönüp bi kaç yıl öncesine bakıyorum da arada geceleri efkarlanınca öğrenci evinde arkadaşlarla gece radyoda gezinti yapardık hiç yoktan arabalarda en azından radyo dinlenirdi aux bluetooth derken oda bitti.
    gece gece geldi aklıma internetten bakayım bi kaç kanala frekans önerisi olan varsa bi istek parçası çaldırayım
  • kafa radyo hala yaşatıyor diyebilirim. bunu da podcast olarak değerlendirilebilecek yayınlar ile bir taşla iki kuş vurarak sağlıyorlar. radyo daha çok yoğun trafik saatlerinde araçta dinleniyor, çünkü yayınlara bağlananlar hep araç içerisinde oluyorlar. bu dahi şimdilik hayata tutunmasını sağlıyor.
  • (bkz: matrax)
  • en büyük iki müsebbibi telefonlardan fm radyo özelliğinin kaldırılması ile spotify gibi uygulamalarla istediğimiz şarkıyı dinleme özgürlüğünün gelmesi olan durum.

birkaç güzel radyo kanalı sayesinde araba kullanıcıları ve internetten radyo dinleme alışkanlığı olanlar tarafından yaşatılmakta ama ne kadar canı kaldı bilemiyorum.
  • kültürler dönüşebilir ama özü aynı kalır. radyo işitsel bir iletişim biçimidir. şu anda bu kültür şekil değiştirerek podcast, twitter spaces ve clubhouse olarak devam etmektedir.
  • matrax vardı bir ara ya ne oldu ona. devam mı ki ne dinlerdim.
  • çok fazla reklam veriyor bazı radyolar.
  • hiç bir şeye uzak değilsiniz, yeterki ne aradığınızı bilin. en umutsuz anlarda, sizin adınıza direnen insanların varlığından bir haber yaşamayın lütfen.

ocak 6'dan bu yana her mesai çıkışı, akşam işten çıkıp eve yürürken açıyorum kafa radyoyu. bir yanda nihat sırdar, diğer yanda türkiye'nin konuşan ilk hayvanı sivrisinek , hem eğleniyorum, hem akaryakıt şeylerinden haberdar oluyorum, hem anket niteliğinde günün konusu seçilen başlıklara verilen cevaplara gülüyorum, hem de mini spor yapıyorum.***
  • aslında günümüzde televizyondan daha seçkin bir takipçi listesi var radyonun.
  • power fm'de iş çıkış saatlerinde geveze'yi dinlemeyi çok seviyorum, radyonun yeri ayrı, unutulmadı.
hesabın var mı? giriş yap