• sevgili hemcinslerden seçilerek triple double yapılabilir.
  • müslümanların "dinime saygı gösterin" talebi aslında "tamam düşünce özgürlüğü olsun fakat benim dinim bundan istisna tutulsun" anlamına gelmektedir. oysa düşünce özgürlüğü kavramı için asla istisna olamaz.

sokakta bira içip öpüşen insanlar, kimseyi fiziksel olarak rahatsız etmediği sürece bu yaptıklarında özgür olmalıdır. onlar için herhangi bir dinin hükmü olmayabilir. bu da gayet doğaldır. müslümanların onlardan kendi dinleri için istisna bekleme hakları yoktur.
  • etik değil denmiş. neye göre etik? ahlaki normları siz mi belirliyorsunuz? çoğunluğun dediği doğru mudur? biz sizi oruç tutmaya zorluyor muyuz? tutmandan bana ne ki, içki içmemden sana ne.. kaleiçi'nde ve evimin balkonunda her dönem içerim. ramazan diye bir ay da görmüyorum takvimde. mayıs, haziran, temmuz var. rutinimi bozacak değilim hurafeler yüzünden.

edit: aktroller küfüre de başladı. bizim elimiz boş durur mu?
    troll olmayıp saygı çerçevesinde itirazı olanların fikirlerini dinlemekten memnuniyet duyarım. bu minvalde olanlara teşekkür ediyorum. destek olanlara ayrıca teşekkürler.
  • eğer ramazan'da bira içilip öpüşülmez diye bir allah kelamı yoksa ve sen onun adına kararlar veriyorsan şirke düşmüşsün demektir ki alkol ve zinadan çok daha büyük bir günahtır. bu durumda diğer müslümanlar da müşrik olduğun için sana saldırmalı mıdır, yoka onlar da şirkine katılmalı mıdır?

bu arada "benim" öpüşmem ve "benim" içtiğim şey nasıl "sana" saygısızlık oluyor da, "senin" "benim" içtiğim şeye karışıp engellemek istemen "bana" saygısızlık olmuyor, bunu bir anlatacak var mıdır?

inancına saygı gösteren kişi, diğer inançlara veya inançsızlığa saygı göstermiyor ve bu çok normalmiş gibi savunabiliyor, ne ala memleket. sana namaz kıldırtmadıkları zaman "e adam hıristiyanmış, normaldir, saygı göstermek lazım" diyor musun? yoksa "sana ne, sen inanmıyorsan kılma, benim namazıma karışamazsın" mı diyorsun?
  • normal ulkelerde sikinti olmaz, turkiye gibi besinci dunya ulkesinde dovulmeniz ve hatta oldurulmenizle sonuclanir. sonra, katiliniz ceza dahi almaz.
  • oruç tutmaktan farkı yoktur.
    (bkz: saygı)
  • altıncı his filmi gibi. romantik bir ilk sahnedir. sonra anlarsın ki aslında ölülermiş.
  • nasıl bir egonuz var ki her şeyi kendinize saldırı, hakaret, aşağılama vs olarak algılıyorsunuz? dünya sizin götünüzün etrafında dönmüyor sıçtığımın yobazları. ramazan ya da değil, içkisini içen ve sevgilisini öpen insan için bu sıradan bir eylemdir. sizin gibi gerzekler var diye de kimse kendi yaşam tarzından taviz verecek değil.

tahammülsüz mallar!
  • hanginizi linç edeceğimi, hanginize özelden dayılanacağımı, hanginizi eksileyeceğimi şaşırdım. sizi putperest kafirler.*

bira içerken öpüşülür mü olm manyak mısınız? boğulup başımıza iş açacaksınız. *

düzeltme:imla
  • kimseyi ilgilendirmedigi gun aydinliga varacagiz. o zamana dek is zor.
hesabın var mı? giriş yap