• manzarası kapalı bir yer, gitmeyin bence.. hem gideceksiniz de ne olacak, dönüşte taksiye binmek için taa unkapanına kadar yürüyeceksiniz. üstelik mekanda canlı müzik bile yok, tamam fiyatlar çok uçuk değil, hizmet ve dekor da hoş sayılır ama olsun.. bu arada gitmeyin demiş miydim? (giderseniz de etrafa çok fazla anlatmayın be, sevaptır; sonra oturmak için yer bulamayacağız anasını satayım)
  • "bu şehr-i stanbul ki, bir mislü behâdır,
    bir sengine, yekpâre acem mülkü fedâdır..."
  • "...ki taşı toprağı moloz..." diye devam eden şarkı sözü olsa da, kıyamaz insan, ne şehr-i'ne ne istanbul'una.
  • (bkz: cengiz teoman)
  • kulağa çok hoş gelen bir kalıp..
  • haftasonu gidiyim dedim, hay gitmez olaydım. tekkeye çevirmişler mekanı, ciddi bak sahiden yea..

gelmiş bütün yobaz sözlükçüler, ellerinde zikirmatikler, başlarında takkeler filan.. zemzem suyu içip hurma yiyolardı adamlar. kadınlar erkekler ayrı filan..

bildiğin yeşil yani, ama öyle böyle değil türbe yeşili.. gidilcek oturulcak gibi değil, yine de sen bilirsin tabi de..
    ehue eelenceli şeyler sizi :)
  • abi çok açık konuşuyorum..
    muhafazakar mekanıdır..

(oh be.. artık sözlükçü akını riski kalmadı..)

edit: yahu zaten detroitli kizil gidiyo! düşünün yani.. hiç size göre deil.. eheuhe
  • çok geç tanıştığım kendimden utanmam gerektiğini hissettiğim cengiz teoman albümü. ayrıca aynı addaki şarkı da çok ayrı bir güzelliktedir, her gün en az birkaç kez dinlenmelidir.
  • çok güzel bir fasıl-ı jazz şarkısı.
  • istanbul defterdarlığı'nın cıkardığı bir dergi. güzelliği online da okuyabilme seçeneğinizin olması. özellikle istanbul'daki tarihi yapılara yapılan saldırılara karsı duyarlı, yeni bir şeyler kesfetmek isteyen meraklı tarihseverler için güzel yazılar mevcut..
    http://dergi.istanbul.gov.tr/default.aspx?pid=518
hesabın var mı? giriş yap