• evet sanırım herkes bir haftadır gerek kendi içinde gerek çevresinde bunu yaşıyor, gözlemliyordur.

28 mayıs seçimleri aslında beklenenden daha dip dalga bir depresyon yarattı. bağırmak, çağırmak daha yüzeyde yaşanan bir bunalımdır. ama insanlar bu sefer adeta içten çöktü. herkeste bir ölüm sessizliği ve içe dönmüş bir karamsarlık hakim. bu hafta işinde, okulunda ya da sosyal hayatında herkes gözlemlemiştir. dıştan bakıldığında hayat rutin akışında devam ettirilirken iç dünyalarda ve ortamlardaki enerjilerde hep bir kasvet, buhran hakimdi. kimileri yüzüne maske takıp yok sayarak, görmezden gelerek konudan uzaklaşıp bunu gizlemeye çalıştı ama içten içe bir yıkım ve karanlık çöktü herkesin üstüne.
  • normaldir. hepimiz kurtulma şenliklerine hazırlanmışken kk denen illet ortaya çıkarak yeniden hayatımızı sikmiştir.
  • mesai saatleri dışında istemsiz olarak tüm benliğimle dahil olduğum depresyon.

işten çıkıyorum yemek bile yemeden uykum geliyor. erkenden uyuyorum sabah cenaze gibiyim uyanamıyorum. bi kamyon dayak yemiş gibi kalkıyorum ve işe geç kalıyorum. boş boş oturuyorum hiçbir şey yapmadan. garip bir hal.
  • meclisteki herkesin keyfi yerinde adamların yüzleri gülüyor.. yani senin benim kadar üzülmüyorlar çünkü maaş garanti emeklilik garanti hayat onlara güzel olan bizlere oluyor.. nokta !
  • benim de gözlemlediğim durum. ancak ülkenin yaklaşık yarısında görülmektedir ve pek sessiz değildir. kiminde sessizlik, kiminde kaçma ihtiyacı, kiminde öfke, kiminde alaycılık olarak yer bulmuştur.

ben ise, itiraf ediyorum, çoğunun orta doğu ve arap yarımadası vatandaşı olduğu bir istanbul-manchester uçuşunda bayağı üzüntüden ağladım. ülkem için, ülkemin geldiği sosyal ve ekonomik durum için çok üzgünüm. o-bu-şu demeden hepimiz için söylüyorum, umarım güzel günler görürüz. kendi çapımızda elimizden geleni yapmaya devam.
  • hayat pahalılığından şikayet eden akplilerle dalga geçip, moralimi düzeltmeye çalışıyorum.
  • topluma faydası olan ne kadar insan varsa depresyonda.

devletin sırtına yük ne kadar sülük varsa sevinçten dört köşe koyun dediniz koyduk diye geziyor.

ülkemizde bir sürü terslik var, ancak en büyüğü işe yaramazların işe yarayanlardan daha çok oluşu. ülkeyi taşıyan insanlar, sisteme yük olan insanları taşıyamaz vaziyete geldi artık. bir halta yaramadıkları gibi bir de o kadar çoklar ki “bu böyle gitmez değiştirmek gerek” dediğimizde sayı çokluğuyla engel oluyorlar.

sayelerinde hayatımızı uğraşarak didinerek geriçen bizler, hep beraber onların vasatlığında buluştuk çünkü ülke battı. nasıl depresyonda olmayalım?
  • oy ver oy ver diye kafa zikip hala her şeyin tiyatro olduğunu görmeyip milleti boş yere gazlamanın sonucu. kimse de demedi aylardır cnn türk'te kemal bey aday olsun diye yandaş yazarlar kendini paraladı durdu , bu adam dokuz seçim kaybetti, mühürsüz oyları kabul etti, rte adaylığını tartışma konusu yaptırtmadı, ekmel'i aday yaptı, biz niye kabulleniyoruz bu adaylığı diye. oturma eylemini şimdi yapıyorlar. te allam.
  • şimdilik sağlıklı bir hayal kırıklığı halidir. ispanya olma potansiyeli olan ülkemizi bu cahil millet afganistan yapmaya çalışıyor. bu arada ilk iş akpli bakkala selamı sabahı kesin. akpli iş arkadaşlarınıza da. akpli akrabalarınıza, komşularınıza da. bu insanlar cumhuriyet ve medeniyete düşman.

en çok vergiyi şehirli beyaz yaka olarak sizler veriyorsunuz. anadolulular ve suriyeliler de akp'den bahşiş alıyor, o da sizin paranız. mecburi olmayan harcama yapmayın. twitter'a ekşi sözlüğe girip sinirinizi bozmayın.

chp veya diğer muhalif partilere üye olun. örgütlü olup eylem planı oluşturalım. halimize üzülmek yerine bu ahlak fakiri topluluğu nasıl tayyip gibi kandıracağımızı, yemleyeceğimizi düşünelim.
hesabın var mı? giriş yap