• göz boyamaktan ileri gitmeyen ürünlerdir. son dönemde kişisel gelişim konulu pek çok kitap yayınlandı, bu işin bir takım sözüm ona guruları türedi, adamlar sanki dünyanın sırrını çözmüşler gibi konferanslar veriyorlar. 2006 senesinde en ünlülerinden bir tanesinin konferansına ık departmanı olarak katılmıştım, o zaman farketmiştim tamamen geyik oldugunu.
 • bunları okuyupta gelişen beri gelsin, zırvalardır.
 • kişisel gelişsen ne olacak sanki
 • dinlemeyi ve okumayı lise 1 zamanlarında bıraktığım zırvalardır. birçok kitap, metin var ortalıkta bunu ele alan. özellikle deneyimsiz ve kafası boş kişileri havaya sokabilen şeyler bunlar. yaşadıkça hayata olan bakış daha netleşir, en güzel kılavuz kendi yaşamımız bu konuda.
  bu arada kişisel gelişim diyince aklıma en çok tuna kiremitçi geliyor. kişiyle değil de kadın-erkek ilişkileri üzerine ağırlıklı olarak yazdıkları şeyleri okumama rağmen ben de sadece yaşam koçu izlenimi bıraktı şu güne kadar. (bkz: aşk neyin kısaltması)
 • kendini geliştirmek için kitap okumaya gerek yok. çalışmak vs. ama kendini değiştirmek kitap ile olmaz. acı çekeceksin, travma geçireceksin vs. ancak o zaman değişirsin, bambaşka bir insan olurusun. nietszche'nin dediği gibi ulu dağlar derin denizlerden doğar.
 • mide bulandırıcı eylemler, girişimler, ürünler. her adımında rant, sömürü olan sonradan uydurulma bir olgudur.
  kendi kıçını silemeyenlerin, iki lafı bir ataya getiremeyenlerin yaşam koçu olması; içinizdeki enerjiyi çıkarın, asıl güç ruhunuzda diyen ipe sapa gelmez insanlar.
  online r2 yapılır diyen çakallar.
  kanmayın abicim kanmayın böyle zırvalara.
 • dünyanın en saçma olaylarından. herkesin kişisel gelişimi kendine. bu başlıkta yazılan kitaplar yazılar yapılan konuşmaların tamamı saçmalık
hesabın var mı? giriş yap